folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Javada Sayilari Siralamak???

Javada Sayilari Siralamak???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuRTuL
    KuRTuL's avatar
    Erkek

Arkadaslar ünide gecen hafta tanitim dersleri vardi bu derslerden programlamada biraz javadan bahsettiler ve almanca olugu icin ancak %70 ini anlayabildim yapilan tanitimlar karsiligi bizden ufak bir ödev hazirlamamizi istediler ödevi teslim edebilirsem güzel birde not veriyorlar.

Bizden istedikleri ödevde, algoritmasiyla beraber 3 sayilik "median" yapmamamizi istediler.  Java da calisir sekilde, girilen herhangi 3 sayiyi siralayip ortadaki sayiyi sonuc seklinde cikarmamizi istediler. Tabi bir türlü beceremedim yardimci olursaniz sevinirim...

malum  kredili sistem baya bir makbule gecer.

Bonzai aldim... nirvanaya bi adim daha...eee? kac adimda cikiyorduk oraya? kimona, kilic, takunya, falan da alirim bide evin duvarlarini yikip yerine kagittan sürgülü kapi da yaptirinca...ohhh super ya!!! nerde lan balyoz??? Bekle Lan Nirvana ben geliyorum!!! Arkadas dedi cok deli hatunlar varmis orada!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

median tam olarak nedir anlamadım.? bi excelde öle bir şey var ama..filtrleme ile ilgili bi şey...Şöle bir şey yardımcı olabilir belki..? Userdan 3 sayı istiyor sayılrı ekrana basıyor.!..Yaptıgımı dneyemedim hata varsa sölersin.!

import java.io.*; //java girdi cikti sinifini cagirıyorum
    import javax.swing.JOptionPane; //java swing cikti sinifini cagirıyorum

class deneme{
    public static void main(String args[])
    {
    int sayi1,sayi2,sayi3;
    sayi1=Integer.parseInt(

JOptionPane.showInputDialog("birinci sayıyı giriniz : ")

);

sayi2=Integer.parseInt(

JOptionPane.showInputDialog("ikinci sayıyı giriniz : ")

);
    sayi3=Integer.parseInt(

JOptionPane.showInputDialog("Üçüncü sayıyı giriniz : ")

);

System.out.println(+sayi1);
    System.out.println(+sayi2);
    System.out.println(+sayi3);

}
    }

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
Toplam Hit: 2171 Toplam Mesaj: 2