folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java‘Da Select Box İle Seçilen Value‘A Göre İşlem Yaptırma

Java‘Da Select Box İle Seçilen Value‘A Göre İşlem Yaptırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Hocalar merhaba,

Ünide hoca bi ödev verdi. Ben bu ödevi yapıcam fakat biraz havam olsun diye daha güzel bi şekilde yapmak istiyorum. Adamın gözüne girmek baabında. Şöyle ki,

TL cinsinden girilen mevduatının dolar ve cent cinsinden karşılığını veren ve dolar cinsinden girilen mevduatın TL ve kuruş cinsinden karşılığını veren Java programı yazınız. Bu iki dönüşüm işlemini tek bir Java programında yapabileceğiniz gibi, iki ayrı program da yazabilirsiniz.

Soru bu. Ben bunu 2 ayrı programda yapabilirim fakat tek programda select box mantığıyla yapmak istiyorum. Yani adam Dolar seçerse, dolar yazsın TL ye çevirsin. TL seçerse tam tersi olsun.

Bazılarınız diycek ki, google a niye yazmadım. Yazdım hocam, sağlıklı çalışan bi sonuç bulamadım. Bir iki tane buldum çok profesyonel yazılmış. Birde bu olayın nasıl tabir edildiğini bilmiyorum java'da. Dolayısıyla tam hedefe ulaşamıyorum.

Birde bu kuruş, cent hesaplama olayının mantığını kafamda kuramadım. Bu mantık hakkında da ufak bir ipucu verirseniz sevinirim.

Yardımcı olanlara, olmaya çalışanlara şimdiden çok teşekkürler.

Not: Eclipse'de import acm.program.*; kütüphanesini kullanıyoruz. Daha yeni başladık.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kknd
    kknd's avatar
    Erkek

select boxi bosver, araya bir tane flip currency dugmesi koy, kullaniciyi yorma..

http://www.oanda.com/currency/converter/

kurusu anlamiycak birsey yok, sonuc yazdirirken virgul sonrasinda iki hane goster, double kullan hesaplama yaparken.

Toplam Hit: 1515 Toplam Mesaj: 2