folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Javascript İle İlgili Sunumda Anlatılacak Konular Nelerdir ?

Javascript İle İlgili Sunumda Anlatılacak Konular Nelerdir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Merhaba. Internet Programming diye bir ders alıyorum. Hoca dedi ki finallerden önce javascript ile ilgili bir sunum yap ve 45 dakika boyunca bunu bize anlat. Finale gelme sunum notunu final notun sayayım dedi.

Kabul ettim bende sonuçta 1 final sınav yükü azalmış olacak lakin web sitesi işleri ve javascript ile ilgili hiç birşey bilmiyorum ve ilgimide çekmiyor açıkçası :D

Sizden ricam bu sunumda anlatmam gereken başlıklar neler olmalı ?

Yani kısacası size böyle bir ödev verilse, siz hangi konuları içeren bir sunum hazırlardınız ? 

Şimdiden teşekkürler :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

javascript fundamentals diye arattırıp oradaki konulardan bahsedip. Daha sonra JS'in server-side da nasıl ve nerelerde kullanıldığından NodeJS'den filan bahsedebilirsin hocam.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

JavaScript ile Model yapımı (Popup penceresi olabilir , dialog penceresi , dropdown menü)

Veri Yapısı yapabilirsin.

Scripting olabilir Bot tarzı birşey.

Http Server oluşturabilirsin.

Sadece JavaScript kullanarak ajax vs yazarak site yapabilirsin

Aklıma bunlar geldi

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

teşekkür ediyorum. Eğer bunlar 45 dakikalık bir sunumda yeterli ise başlayayım çalışmaya. (:

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
Toplam Hit: 743 Toplam Mesaj: 4
javascript sunum