folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Javascript Mesafe Hesaplama Hk:

Javascript Mesafe Hesaplama Hk:

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

Merhabalar,

http://www.apikutuphanesi.com/google-map/distance-matrix-api-mesafe-sure-hesapla/

linkte görüldüğü üzere api üzerinden hesaplama anlatılıyor. fakat benim problemim farklı,

sitemde 2000 adet iş yeri kayıtlı ben bana 5km uzaklığı olanları listelemek istiyorum.

çözüm yolu olarak 2000 adet istek te bulunup tek tek mesafe almak çok mantıksız. bunu daha hızlı yapabileceğim bir yöntem mevcut mu?

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

problemi fazla araştırmadan konu açtım arkadaşlar çözümü : https://www.onurcanalp.com/2013/07/25/iki-koordinat-latitude-longitude-arasindaki-mesafeyi-hesaplamak/

teşekkürler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Abi sen güzergah olarak mı istiyorsun kuş bakışı mı önce onu söyle ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

Güzergah olarak.

sanırım bu kuş bakışı

Peki şu makale işe yarar mı https://medium.com/@sddkal/koordinatlar-aras%C4%B1-uzakl%C4%B1k-hesab%C4%B1-i%C3%A7in-haversine-fonksiyonu-982d90c550bf

DuPi tarafından 08/Eyl/20 19:32 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Koordinatlar arasında işlem yaparak bulduğunuz mesefa kuş uçuşu mesafe olur. 2 koordinat arası karayolu ile süre hesaplamak ve/ya farklı yol rotalarını almak gerekse google map api veya muadili bir api kullanarak sorun aşılırdı ama sizin sistemde 2 Bin iş yeri arasında karşılaştırma yapmanız gerektiğinde bu kadar request atmak pek sağlıklı olmayacaktır. 

5KM mesafe strict bir koşul değilse koordinatlar üzerinden giderek bulup iş yerlerini listeletmek. Seçilen iş yerine basılınca google map api ile yol haritası çıkarmak daha güzel olabilir.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Koordinatlar arasında işlem yaparak bulduğunuz mesefa kuş uçuşu mesafe olur. 2 koordinat arası karayolu ile süre hesaplamak ve/ya farklı yol rotalarını almak gerekse google map api veya muadili bir api kullanarak sorun aşılırdı ama sizin sistemde 2 Bin iş yeri arasında karşılaştırma yapmanız gerektiğinde bu kadar request atmak pek sağlıklı olmayacaktır. 

5KM mesafe strict bir koşul değilse koordinatlar üzerinden giderek bulup iş yerlerini listeletmek. Seçilen iş yerine basılınca google map api ile yol haritası çıkarmak daha güzel olabilir.

hocam çözüm olarak bunu seçtik yinede teşekkürler.

Toplam Hit: 1440 Toplam Mesaj: 6
api mesafe hesapla mesafe ölçümü