Javascript Table Searching

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Abi Bootstrap da zaten otomatik sayfalama oluyor örneğin 50.000 adet veriyi upload edince sayfa numaraları vs. Tasarım otomatik şekilleniyor. Buna ben mudahale etmiyorum.. Şayet dediğin gibi yaptım Sayfaları numaralı sıraladım kendi DataTablemi yaptım. Bu sefer gene aynı sıkıntı var . Örneğin 20 20 çektim Adam A ya bastı gene birsürü veri gelecek :(

EDİT : Adamlara dediğini de sundum aslında hemen hemen aynısı dedim parça parça göstereyim bari adam A ya bastı ilk 20 si gözüksün falan adam bunu istemiyor önceki postta söylemiştim zaten . Piçliğine mi yapıyorlar anlamadım . Sora gelip bana " Bu tablo ne niye bu kadar yavaş yükleniyor bu ? Söyle bakim  hıı hııı diyecekler "

MhmdAlmz tarafından 19/Eyl/16 16:44 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Buna benzer bir şeyi zamanında yapmıştım.

Filtre girdikçe arkada verileri ajax ile sayfalayıp anlık ekrana bastırıyordum.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Limit koymaktan başka çare yok diyosun yani abi ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

50 bin veriyi bir anda çekip sayfaya ekledin mi o tarayıcı isyan bayrağını çeker, acı bana diye yalvarır.

Güncel teknolojileri kullanabilirsin. Ajax zaten bu konuda vazgeçilmez olmalı. Onun yanında illaki hepsini göreceğim diyorsa sayfa kadar yükleme yaptır scroll yaptıkça ufak ufak verileri çek. Hani o güncel alengirli siteler var ya, hah tıpkı onun gibi yap. Böylece scroll yaptıkça veriler gelecek, nihayetinde hepsini görecek. Kendi iradesiyle yapıp sayfasını zorladığında da bu tercih onun olacak, yazılımcı dandik yapmış, sayfayı kastırıyor bu diyemezler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Şöyle Whatsapp gibi bir sistem yapayım diyorum dediğin gibi abi Üstte eski mesajları gör diyor ya Bende alta Kocaman bir Button ekleyip DAHA FAZLA GÖR gibi bir ibare koyup sırayla append ettiririm dive diye düşünüyorum güzel çıkar yolu... Böyle birşey aklıma hiç gelmedi Adamlar Sayfalama istemiyor- Bütün verileri görmek istiyor - Arama yaparken hepsi gelecek . :( Tıkılıp kaldım :D Güzel mantık teşekkür ederim bunu da yazdım bi kenara

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Evladım, 50-60 bin satırı kim ne yapacak? Kime gösterilecek? Eğer insansa, insana yazık. Eğer bot gibi bir şey işleyecekse web servis vs. verilmeli.

Filtreleme kriterlerini sayfanın en başına koy, alta da 50/100/500/1000 kayıtlı sayfalama yap. İlk açılışta bir bukle gösterirsin kullanıcıya. Filtreleme kriterleri değiştikçe gerekli gördüğün sayıda kaydı getirirsin. Sayfanın orasına burasına da csv export edecek bir tuş koydummu tamamdır.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@YeniHarman Abi işte olmuyor o Sorun şu Adamlar diyor ki;

"Çağrı elemanlarımız mevcut ve bu çağrı elemanları Arama yapılması gereken kişilerin hepsini görecek (Burdan anladığım Bu lavuklar çağrı yaparken 1 ekran sadece 1 kez load olcak pek load işi yok) En üstteki Dataya çift tıklandığında arama gerçekleşecek ve onun bilgileri gelecek aranılan kişi bilgileri .  Sadece Filtredeki sonuçların hepsini listeleyecek ve aynı şekilde çift tıklayıp arayacak ."

Sunduğum çözüm önerileri;

-Sayfalama olsun mu ? (Hayır olmasın hepsini görmesi lazım çağrı merkezi elemanı)

-Altta bir button olsun mu Daha Fazla Göster Buttonu ? (Hayır Hepsini tek bir sayfada görmesi gerekiyor)

-Arama Filtreleme olayında ilk 100 veya 200 kişi ile sınırlandırsak olmaz mı ? (Bütün arama sonuçları gerekli)

Olay örgüsü bu şekilde...

Arka planda da Sürekli Data Eksilip artıyor Örneğin Ahmet Veliyi aradı Bütün çağrı elemanlarının Data Gridinde Ahmet kişisi siliniyor...

MhmdAlmz tarafından 19/Eyl/16 19:35 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1221 Toplam Mesaj: 18
javascript