folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Java.Swing Yardım

Java.Swing Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CANN1
    CANN1's avatar
    Erkek

arkadaşlar şuan elimde java.awt kütüphanesi ile hazırlanmış ufak bi işlem var. benim bunu java.swing kütüphanesi ile çalıştırmam lazım.. bir çoğunu değiştirdim ama aşşağıda eklemiş oldugum java.awt kütüphanesinde kullanılan  ActionListener'ın java.swing kütüphanesine göre uyarlamam lazım karşılığını bulamadım yani ne yapmalıyım nasıl bi yol izlemeliyim? 

yada daha açıklayıcı olacaksa aşşağdaki uygulamayı daha farklı hangi kodlarla yapabilirim ama java.swing kütüphanesi kullanmak kaydıyla

static class Inc implements ActionListener{        

public void actionPerformed(ActionEvent e) {

w+=w/10;

h+=h/10;

jf.setSize(w, h); 

}

yardımlarınız için şimdiden tşk ederim

Carpe Diem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Çok derinlemesine girmedim ama bazı işlemler için awt bazı işlemler için swing kullanılıyodu incelediğim çoğu kodda. Sen niye herşeyi swingle yapıcam diye sıkıntı yaptın anlamadım,sadece daha az kütüphane eklemiş olursun biraz boyuttan performanstan tasarruf edersin diye düşündüm...Soruna gelince googleda actionlistener with swing diye aratıyorsun milyar tane sonuçtan istediğini açıp okuyorsun, şu an bende bilmiyorum ve oyun oynuyorum..

http://docs.oracle.com/javase/tutorial/uiswing/events/actionlistener.html

şurda actionlistener kullanma tutoriali var,actionlistener awtye ait bi özellik,bi muadili varmıdır bilmiyorum swingde ama gördüğüm kadarıyla yok. Tabi daha iyi bilen müridler yazarlar birazdan daha net bişeyler :)

:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

swing için ayrı bir olay kütüphanesi yok diye biliyorum. awt' ın olay kütüphanesini kullanır. componetine eklemen yeterlidir.

boş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CANN1
    CANN1's avatar
    Erkek

wasd öncelikle ilgin ve bilgin için tşk ederim... emin ol o verdiğin adresten çok daha fazlasına girdim okudum araştırdım.. istediğim cvpları bulamadığımdan buraya yazdım. awt kütüphanesinde olduğunu ve awt ile çalıştıgını ii biliyorum ama benim derdim swing mantıgı varmıdır yokmudur? yane awt kütüphanesi kullanmadan direk swing kütüphanesi ile halledermiim derdindeyim... 

Carpe Diem
Toplam Hit: 1015 Toplam Mesaj: 4