folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Jsf De Datatabledan Seçtiğim Satırı Farklı Bir Sayfada Nasıl Update Yapabilirim?

Jsf De Datatabledan Seçtiğim Satırı Farklı Bir Sayfada Nasıl Update Yapabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gossipgirltr
    gossipgirltr's avatar
    Dişi

Merhaba Arkadaşlar, jsf de datatabledan seçtiğim satırı farklı bir sayfada nasıl update yapabilirim? ben seçtiğim satırdaki değerleri farklı bir sayfaya gönderip inputlarda göstermeyi yaptım. Ama sayfa iki kere post olduğu için inputlardaki değerleri almıyor . Aynı sayfayadada update etmeyi denedim bu seferde datatable  la veriyi tekrarlayarak çekiyor. datatable da update işlemini en sağlıklı nasıl yapabilirim?

Hayatta en pahalı şey tecrübedir. Çünkü kazanmak için , Kaybetmek gerekir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    gossipgirltr bunu yazdı

Merhaba Arkadaşlar, jsf de datatabledan seçtiğim satırı farklı bir sayfada nasıl update yapabilirim? ben seçtiğim satırdaki değerleri farklı bir sayfaya gönderip inputlarda göstermeyi yaptım. Ama sayfa iki kere post olduğu için inputlardaki değerleri almıyor . Aynı sayfayadada update etmeyi denedim bu seferde datatable  la veriyi tekrarlayarak çekiyor. datatable da update işlemini en sağlıklı nasıl yapabilirim?

Post ettiğinde değerleri session olarak atama yap hocam? İstediğin sayfada gösterebilirsin böylece.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gossipgirltr
    gossipgirltr's avatar
    Dişi
    tolgasen bunu yazdı
    gossipgirltr bunu yazdı

Post ettiğinde değerleri session olarak atama yap hocam? İstediğin sayfada gösterebilirsin böylece.

Session işlemlerini jsf de nasıl yapıldığını hiç bilmiyorum. Araştıracağım çok teşekkürler.  Aslında datatable farklı sayfada update işlemi yapan bir kod örneği bulsam sorunu hemen çözerim. Ama araştırdığım örnekler aynı sayfada yapıyor bende arrayliste eklediğim için aynı sayfa da sıkıntı çıkartıyor. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Dediğim gibi session kullanırsan istediğin veriyi istediğin sayfada problemsizce kullanabilirsin. En uğraştırmayacak yol bu hocam. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gossipgirltr
    gossipgirltr's avatar
    Dişi
    tolgasen bunu yazdı

Dediğim gibi session kullanırsan istediğin veriyi istediğin sayfada problemsizce kullanabilirsin. En uğraştırmayacak yol bu hocam. 

aynı sayfada datatable dışında update işlemini nasıl yapabilirim peki?. ben datatable içinde inputlara değerleri getiriyordum direk datatabledan alıp. datatable ın dışındada update işlemini yaparsam hata vermez herhalde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gossipgirltr
    gossipgirltr's avatar
    Dişi

Session ile değeri datatable ile nasıl yolluyabilirim. http://stackoverflow.com/questions/1282251/saving-data-to-session-in-jsf internetten böyle bişey buldum ama datatable kodu nereye yazıcağımı anlamadım

Toplam Hit: 1643 Toplam Mesaj: 6
java jsf