folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablolu Gelen İnterneti Wifi Olarak Dagıtmak

Kablolu Gelen İnterneti Wifi Olarak Dagıtmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Tplinkler de W ile başlayan modeller wifi yayını için kullanılabiliyor.

eyvallah başkan içimi açtın valla gidip deniyeyim evde bir bakayım :) olmadı modeme molotof atarım :D sonrada mutluluklar dilerim... :) 

Dur be kadınnnn....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Tplinkler de W ile başlayan modeller wifi yayını için kullanılabiliyor.

eyvallah başkan içimi açtın valla gidip deniyeyim evde bir bakayım :) olmadı modeme molotof atarım :D sonrada mutluluklar dilerim... :) 

hocam yazdıgıma ilave yaptım modemin markası ne?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

tp link td845w  marka model bu. yapan elemanlar varmış evde denicem olmadı. modeme molotof atarken video çekip youtubeden para kırmayı düşünüyorum :) 

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

tp link td845w  marka model bu. yapan elemanlar varmış evde denicem olmadı. modeme molotof atarken video çekip youtubeden para kırmayı düşünüyorum :) 

dikkat et evi havaya uçurma.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Olmaz ise bir wireless access point temin edilebilir.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek
    hatayi bunu yazdı

Olmaz ise bir wireless access point temin edilebilir.

akşama bakıcam hocam :D 

Dur be kadınnnn....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Bende şöyle bir durum var, Sağlık ocağından gelen neti laptoba wirelessle bağladım> laptobu ZTE w300 dandik bir modeme taktım ve zte ile her yere verebiliyorum bunun için bir sürü salak saçma şey anlatılmış, en sağlıklısını yani kendimde çalışan yöntemi açıklamaya çalışacağım. 

Öncelikle modem IP yapıları benzer olursa çok iyi olur, yani ana modemden 192.186.2.1 şeklinde alıyorsan kendi modeminin LAN ayarlarından dhcp yi relay yaptım, relay modu yoksa kapatabilirsin de, relay yaptıysan wireless adaptörünün ipsini ver benim yaptığım gibi, eğer karşı taraf ya da seninki 10.0.0.1 gibi birşeyse onu düzelt ve ana IP adresin ana modeminkinden farklı olsun.

internet enkapsülasyonu köprü moduna al

Firewall qos vs bunları kapatabilirsin NAT bende devre dışı aktifleştiremedim, o yüzden de kendi IP atamamı yaptım mobillerden ama annemin windows phonunda öyle bi zamazingo olmadığı halde kendi girebiliyor

şimdi gelelim en önemli kısma. Abi ben açıkçasını istersen bilmiyorum nasıl becereceğimi, ama birazdan anlatacağım Windows Bridge standartında IP ayarlarını yapamıyorsun. Neyse, Windows Bridge sistemi iki adaptörü oluşturduğu sanal bir ağa bağlar ve bu iki adaptörün birbirini görmesini sağlayarak aynı ağ üzerine çeker. Windows Bridge nedir? Nasıl ulaşılır? 

şimdi adaptör seçeneklerine geldin, burada bağlamak istediğin iki neti CTRL ile işaretle ve sağ tıkla, şu anda kendi bağımı kopartamadığım için şu fotodaki yerde olan Bridge yada türkçe win kullanıyorsan köprü bilmem nesi diye bir opsiyon olacak ona tıkla

bir dakikalığına birşeyler yapacak ve sonrasında bağlantı kuracak ve kırmızıyla wifi adını kapattığım üçüncü bir adaptör peydahlanacak piyasaya. 

Yalnız geç farkettim şimdi. komşudan wifi ile alıyorsan geçerli bu durum gelen wirelessi bilgisayara ardından modeme yönlendirebilirsin. Ama hali hazırda sadece kablo ile alıyorsan kabloyu modeme bağlayıp sadece modem için geçerli olan kısımlarını yapman lazım. 

Bİraz daha gayret etsem döküman yazabilirmişim yalnız. Bir düşüneyim bunu. 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 2800 Toplam Mesaj: 18
wifi modem balık yuva kurban erkek dişi manda mangal kebap rakı