folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz ADSL Modem Hakkında

Kablosuz ADSL Modem Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Konu daha önce baska bir forumda açılmış;

http://forum.pclabs.gen.tr/lofiversion/index.php/t65632.html

Parabolik tava nedir bilmiyorum ama, buzdolabı peteği, pringles kutusundan anten yapıp çağı arttırabilirsiniz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    harbi su parabolik tava ne benem bişe ?

o dalga yukselteclerine baktım bi denedim a.g caddenin ötesine gectim sadece baglantı gitti a.g yeniden sorgula olmuyor
    baktım nasıl bi dalga yayıyor diye "L" seklinde imiş:( yani bi bi s..m
    olmadı.
    insallah
    WİMAX LI GUNLERİ GÖRURUZ:)

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    parabolik tava belki bizdede vardır :P bizde görelim şu ağları :D

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek
    Sımdı arkadas lar wireless modem lerın en ıyısı acık alan da 100 m ye kadar sınyal ılete bılıyo ama kapalı alan da yanı duvarlar falan oldugu zaman bu alan dusuyo tabe.Onun ıcın sızler bu kablosuz modem lerden yararlanamazsınız.Eger ıllada kablosuz gırecegım dıosanız bunun da bır cozumu var ısmını tam olarak hatırlamıorum ama sınyalı daha uzaga yaymak ıcın kablosuz modem gıbı bı aleyt var onu modem den uzak bır yere koyuosunuz o da yaklasık bı 100m. kadar yayıo sınyalı.Ama masraflı olar.Herkez evıne ADSL alsın daha ıyı olar.

Hayat bir oyun olmuş sokaklar sahne,herşey sahte...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    parabolik tava şöyle bişey arkadaşlar evde vardır böyle parabolik dediğim lisede gördüğünüz tümsek aynalar varya onun şeklinde bi tava dan bahsediyorum

usb wifi adaptörü
    o tavanın odak noktasına koyarsanız manyak çekiyo aha ben bugün 1km ötedeki üniversietden sn'de 40kb lık veri aktarımı yaptım

ayrntılı olarak anlatabilirim kreston@gmail.com

Zimbabwe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hacim USR Robotic modemlere bak..gidip airties falan alip agacmis dalmis engel olur sinyale rezil olursunuz..USR Robotic den sasma...sonra hacim sinyal i daha verimli almaniz icin hicbir guvenlik onlemi kullanmpa wep wpa wpa2 macfilter falan kasma...koyde muhtar aga dahil olacak degil :)....o yonden %20 falan arti sinyal gucunuz olacak...oldu ki sinyalde sorun yasadiniz koyde eski buzdolaplari vardir...onlarin arkasinda petegi sokup cikarin...sonra modemin anteninide sokun...sonra kalin bir bakir teli buzdolabi petegine leym yapin..sonra bakir telin diger ucuna antenin gotundeki yuvayi antenin platigini kirarak cikarip antenin tepesine leym yapin ve tekrar modemdeki anten yuvasina oturtun...bu modeli ben kullaniyorum 2-3 km full sinyal alabilme sansin var yani buda demekki komsu koylere bile deknoloji goturebilirsiniz...:)....en mantiklisi ve saglami buzdolobi petegi...krestonun tava mevzusu yaz ve bahar aylarinda ise yarar ancak yagmurlu ve soguk havalarda cok stabil olmaz...tavadan o derece iler noktada sinyal yakalanmasinin sebebi modem antenlerinin icinde bulunan maden tavada 10-15 kat daha fazla...ne deniyor o madene kanserde yapiyor hani amk unuttum simdi...

oz olarak once USR modem alin...gerisi basit canak comlekle yine anten yapariz :)...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    azapp usr modemler acik alanda 400-500 metre yayin yapiyor kapali alanda 200metre rahat sinyal yayiyor....o dedigin araya ek sinyal yonlendiri atma mevzusuda access point olayi....en fazla 1modem degilde 2 modem alirsin masraf o olur ama gerek yok...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtz
    mtz's avatar
    Erkek
    hic girme 100 metre cok zor ceker altli ustlu oturuyor olsaydiniz belki degerde turkiyede zaten cok yavas olan baglantiyla dial uptan daha yavas baglantiniz olur. kalitede cok az bir dusus saglayarak 30 metreye kadar cekenler var ama 100 metrede hic bir ise yaramaz. 2-3 sene icinde turkiyeyede gelir yakinda cep teli gibi isterdigin heryerden internete baglanana bileceksin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmenac
    xmenac's avatar
    Erkek
    krestonun dediği yöntemi geçen yıl donanım haberde görmüştüm yakınlarda üniversite varsa bağlantı hızları deli oluyo

yapabildim mi? hayır
Toplam Hit: 4872 Toplam Mesaj: 20