folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz Ağdaki Cihazlara Hız Limit Ya Da Kota Koymak Mümkün Mü ?

Kablosuz Ağdaki Cihazlara Hız Limit Ya Da Kota Koymak Mümkün Mü ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Arkadaşlar netlimiter'ı kurcaladım biraz program oto kendi cihazım için çalışıyor fakat benim istediğim ağdaki telefondur tablettir diğer bilgisayarlardır bunlara hız limiti kota vb.
    gerekirse de internetten kesme işlemi yapmak istiyorum.

CfosSpeed denedim fakat bir şey anlayamadım nasıl kullanıldığı hakkında bir fikir sahibi olamadım.

Gpeditten yapmaya çalıştım fakat yapacağım bilgisayarda çalıştırılmıyor bunu da çözemedim.

Modemin QOS arayüzünden yapmak istedim ama normal internette anlatılanlardan çok farklı bir modem arayüzü ile karşılaştım her şey karman çurman daha çok bozarım diye cesaret edemedim.

Bir program kurdum adı aklıma gelmiyor şuanda tam istediğim şekildeydi ağdaki cihazları listeliyor ve istediğin zaman internetten düşürebiliyorsun ama start dediğim zaman durduruldu hatası alıyorum.
    Bunun muadili ağdaki cihazların netini kesebileceğim ya da kota sınırlaması koyabileceğim bir program biliyor musunuz önerebilir misiniz ?

Edit: programın adı aklıma geldi winarpspoofer

Lupin tarafından 14/Tem/16 14:29 tarihinde düzenlenmiştir

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

Hocam tek tek cihaz bazlı yapmak yerine, gateway üzerinden yapman daha kolay ve işlevsel. Modem demişsin ama firewall / utm tarzı bir cihaz yok mu?

İpimle kuşağım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

hacı abi alt yapı nasıl ? Tek modemden mi direk nete çıkıyorsun, yoksa arada cihazlar vs var mı ?

Evde misin , işyerinde mi ? Araya cihaz alma imkanın vs varmı

Eğer net senin bilgisayarın üzerinden dağıtılmıyorsa , kendi bilgisayarın üzerinden ağdaki diğer makinelerin internet hızını limitleyebileceğin bir uygulama yoktur hacı.

Dediğin gibi modemin ara yüzünden destekliyorsa limitleme uygulayabilirsin, desteklemiyorsada en kötü mac adresine göre engelleme yapabilirsin, bu çoğu modemde vardır

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

hacı abi alt yapı nasıl ? Tek modemden mi direk nete çıkıyorsun, yoksa arada cihazlar vs var mı ?

Eğer net senin bilgisayarın üzerinden dağıtılmıyorsa , kendi bilgisayarın üzerinden ağdaki diğer makinelerin internet hızını limitleyebileceğin bir uygulama yoktur hacı.

Dediğin gibi modemin ara yüzünden destekliyorsa limitleme uygulayabilirsin, desteklemiyorsada en kötü mac adresine göre engelleme yapabilirsin, bu çoğu modemde vardır

hocam aslında benim değil arkadaşın evine uzaktan bağlanarak yapmaya çalışıyorum.
    arada bir cihaz yok sadece modem ve wifi ile bağlanıyorlar cihaz alma imkanım yok mümkünse bir programla yapmak istemiştim.
    firewall tarzı bir cihaz da yok aldıramam da kişiye.

modem ara yüzünü buraya atsam bana nerede ne yapacağım konusunda rehberlik edebilir misiniz ?
    yapayım derken başka şeyleri de bozmak istemiyorum biraz baktım da anlayamadım beceremedim daha doğrusu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Lupin bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

hocam aslında benim değil arkadaşın evine uzaktan bağlanarak yapmaya çalışıyorum.
    arada bir cihaz yok sadece modem ve wifi ile bağlanıyorlar cihaz alma imkanım yok mümkünse bir programla yapmak istemiştim.
    firewall tarzı bir cihaz da yok aldıramam da kişiye.

modem ara yüzünü buraya atsam bana nerede ne yapacağım konusunda rehberlik edebilir misiniz ?
    yapayım derken başka şeyleri de bozmak istemiyorum biraz baktım da anlayamadım beceremedim daha doğrusu.

modem markasını modelini yaz yardımcı olacaklar çıkar onun dışında eski kullanmadığınız bilgisayar varsa onu firewall oalrak kullanabilirsiniz ama sürekli açık kalmak zorunda.

onun dışında birini ağdan düşürmek ayrı bir mevzu senin ağına bağlı olmasa dahi zevkine ağdan düşürebilirsin, modeme bağlı cihazları listeleyebilrsin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

varya oyle bir sevap işlerki birisi anlatsa bu olayı. anlatamam sevap pointi yüksek bir konu .

gerekirse ayrı aparat dahi alabilirim.

bir yerde misafirler için ayrı bir misafir bağlantısı ayarlıyorum şifre istedilermi onu veriorum hızınıda 128kb yapıorum diyordu..

şu anda modeme ulaşamıyorum ama durum beter dir eminim.

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

modemin markası zte zxv10 w300 hocam ara yüzünün fotosunu atamıyorum şuanda arkadaşa ulaşmam mümkün değil ama google'dan atarım isterseniz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

şu tilgin modemlerde bu konu mevcut değil midir . Mevcutsa biri anlatabilir mi

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Sen kabloyla bağlanırsın, modemdeki kablosuz ayarlarından da gücü %30-20lere indirirsin. Kablosuzdaki herkes sürünür.

Blue Screen of Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı

Sen kabloyla bağlanırsın, modemdeki kablosuz ayarlarından da gücü %30-20lere indirirsin. Kablosuzdaki herkes sürünür.

eğer bir çözüm bulamazsam bunu önericem + zenmate kurdursam bir farkı olur mu kendisi için ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Hocam ddwrt araştırabilir misin modemin uyumlu mu, telefona custom rom atar gibi bi işlem tabi dikkat ister

...said addicted.
Toplam Hit: 2361 Toplam Mesaj: 11
ağ internet sınırlama