folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz Kullanicinin Hizini Kisitlama

Kablosuz Kullanicinin Hizini Kisitlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Dark wrt 302 kablosuz ap kullaniyorum simdi bunun icinde ayarlar var biraz bakindim ama hiz limitlerini kendileri belirlemisler 1-2-5-11 mb diye sinirlamalar var ben mac adresine huz siniri uygulamak istiyorum 3 mb gecemesin ama onunda disinda baglananlar sinirsiz olsun,bunun haricen yazilim olarak yapma sansimiz varmi yoksa sadece ap icinden ayarla mi yabilirim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

bende merak ettim lazım olur bu 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam emin degilim fakat.

Bazi routerlarda Wifi instance olusturuluyor. Yani ikinci bir kablosuz ag. Orada limit verilebiliyor. O agla baglarsin dedigin cihazi.

Onun disinda bandwidth limit olayina bir bak. MAC filtering kesin yapiliyor da orada limiting varmi bilmiyorum.

Firewallda da giris cikislari kesin kontrol edebiliyorsun da ; Limit veriliyor mu bilmiyorum onu da.

ADvanced seceneklere bir goz at.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

4 tane ag kurabiliyorum ayrica,onlara limit koyabiliyosun ayri ayri ama dedigim limiti kendim elle yazamiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

bi ara ben de bakınmıştım da buna sanki QoS üzerinden bikaç işlem yaparak hıza limit koyulabiliyodu.

test 1 2
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı

bi ara ben de bakınmıştım da buna sanki QoS üzerinden bikaç işlem yaparak hıza limit koyulabiliyodu.

arkadaşın belirttiği gibi Qos policyler ile hız kısıtlaması yapabilirsin

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
Toplam Hit: 986 Toplam Mesaj: 6
router ap