folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablosuz Yabanci Modeme Baglanma

Kablosuz Yabanci Modeme Baglanma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek

Arkadaşlar balkonda alt katimdaki cafe Wireless çekiyor ama evin içinde çekmiyor.araştırdım biraz repeater accespoint falan alıcam çekmesi için ama o aleti aldım diyelim o modemle bağlantı kurmadan taniyabilecek mi? Yada ne almalıyım önerilerinizi bekliyorum 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    xdabbex bunu yazdı

Arkadaşlar balkonda alt katimdaki cafe Wireless çekiyor ama evin içinde çekmiyor.araştırdım biraz repeater accespoint falan alıcam çekmesi için ama o aleti aldım diyelim o modemle bağlantı kurmadan taniyabilecek mi? Yada ne almalıyım önerilerinizi bekliyorum 

Tplink in modellerine bakabilirsiniz.fiyatlari uygun oluyor. Küçük bi ayar yaptıktan sonra  tanır hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Tplink TL-WA diye başlayan cihazlar acces pointler ile yapabilirsin. Aldığın cihazı aşağı kattaki kafeden çekim noktası en yüksek olan bir odaya koyup. Bilgisayarından kablo ile aldığın cihaza bağlanıp kolay kurulum ekranından Universal repairter seçeneği ile surveye basıp kafenin modemini listeden bulup seçerek kafenin wifi şifresini giriyorsun kaydediyorsun.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Tplink TL-WA diye başlayan cihazlar acces pointler ile yapabilirsin. Aldığın cihazı aşağı kattaki kafeden çekim noktası en yüksek olan bir odaya koyup. Bilgisayarından kablo ile aldığın cihaza bağlanıp kolay kurulum ekranından Universal repairter seçeneği ile surveye basıp kafenin modemini listeden bulup seçerek kafenin wifi şifresini giriyorsun kaydediyorsun.

Çok saol hocam telefonumdan kullanamazmiyim

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    xdabbex bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Çok saol hocam telefonumdan kullanamazmiyim

Nasıl? soruyu anlamadım

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek

Bilgisayardan kablo ile bağlanıp kurulum yAParsın dedin ya hocam kablosuz şekilde telefonumdan kullanabilirmiyim

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    xdabbex bunu yazdı

Bilgisayardan kablo ile bağlanıp kurulum yAParsın dedin ya hocam kablosuz şekilde telefonumdan kullanabilirmiyim

ilk seferde kablo ile ayarlanır. Telefon ile bağlanamazssın. Bir ssid ve şifre belirledikten sonra telefon ile bağlanıp daha sonra acces pointe erişebilirsin. 

Evde pc yok ise dışarıda bir bilgisayara bağlayıp wifi ismi belirleyip acces point modunda kurup kaydettikten sonra eve getirip telefon ile bağlanıp yukarıdaki ayarları yapabilirsin. Ama dhcp statik ip nedir bunlar hakkında az da olsa fikir sahibi olman gerekiyor

Toplam Hit: 1004 Toplam Mesaj: 7
wifi repeater