folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kaç Murid Kuranı Kerim Okuyor ?

Kaç Murid Kuranı Kerim Okuyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek
    msdead bunu yazdı:
    -----------------------------

iptal007 demişki ;  hatta bazı insanlar var ki kuran öğretilen kuran kurslarını beyin yıkama yeri,bombacı yetiştirme kampı olarak görüyor neden böyle peki??

bende aynen bole dusunuyorum :D   islam tek ve dogru yoldur bu buyuk yolda ilerlemek lazım , ara sokaklara patikalara girmenin anlamı yok...(beyaz hoca :D)

arapca okumayi bilmiyorum , ki bana sacma geliyor bilmedigim anlamadigim dili neden okuyayim....turkce okuyorum..sanada turkce oku demiyecegim :D kimsede demez!!

kimsenin kitapdan felam uzaklastigi yok nerden cıktı anket felemmı yaptın :D :D bende korkuyorum oysaki ne kadar cogaldilar diye :D :D

bende gittim Kuran kursuna hoş öğrenemedim ama bizim imamın hiç bombacı yetiştirir gibi bi hali yoktu 100 metre ötedeki camiye gidince bombacımı oldum ben istisnalar üzerine konuşmuyorum yazın tüm camilerde Kuran dersi veriliyor bunların hepsi bombacımı peki ayrıca ankette yapmadım kafanı kaldır çevrene bak zaten dediğim anlarsın ne hale geldik ne olduk sana komik gelmiş baya bi dalga geçmiş gülmüşsün trürkçe okuma meselesine gelince ben makbul olanı niye bilmiyoruz diye sordum tabi istersen türkçesinide okursun bu kadar basit...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Turkce mealini okudum ak. Ama arapçasını okumadım ak. çünki direkt arapcadan girsek bişiy anlamıcaktım ak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iptal007
    iptal007's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:
    iptal007 demişki ; hatta bazı insanlar var ki kuran öğretilen kuran kurslarını beyin yıkama yeri,bombacı yetiştirme kampı olarak görüyor neden böyle peki??

Gerçekten öyle oldukları için olabilir mi ?

Belki aramızdaki "dinsiz" lerden bazıları bıle bır sure önce dindar insanlardı...

Belki bazıları Kur-an kurslarına katıldı...

Ayrıca sen nasıl bir inanansın kı Kur-an ın bas harflerını kucuk yazıyorsun...

Ben ınanmayan hatta ınanlara da sıcak bakmayan biri olarak büyük harflerle yazıyorum...

sadece bi harf yüzümden yatpığm şeyin yanlış oldğnu sölüorsun ben nası bi insanmıyım az önce cumadan geldim Allaha dua ettim memleketim içn kendim için peki sen nasıl bi insansında benim sadece bi harf yüzünden bana hesap soruyorsun bak inanmıyorsun okuyomurum der geçersin topickteki tek harf yüzünden benle münakaşa etmezsin musket kardeşim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Din konusunda kim neye inanmak isterse inanır, ona yönelir. Bunu forumlarda tartışmak bile dine verdiğin önemi gösterir.

Hiçkimse kimsenin dini yönelimini yada Kuran'ı okumamasıyla yada okumasıyla ilgili ölmüşsüz gibi bir konuşma yapamaz.Yaparsa o insanda sorun var demektir. Madem bu kadar inançlısın din konusunda herkesin hassas olduğunu ve seninde hassas konuşmalar yapman gerektiğini bilmeliydin.

Bu ülkenin Dinayet İşleri var. Din ile ilgili herşeyi sormanız için var.

Bu konunun seviyesi ortada. Dinimizi bu şekilde harcamayın.

Selametle..

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
Toplam Hit: 5258 Toplam Mesaj: 35