folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kaddafi Ve Libya Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Kaddafi Ve Libya Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

Robinson_Crusoe bunu yazdı:
    -----------------------------

Kıbrıs savaşında sadece libya türkiyeye destek vermiştir amerika türkiyeye amborgo uygulamaıştır libya ve kaddafi ise istediğiniz kadar benzin mazot alıp tanklarınıza uçaklarınıza koyun demiştir benim anlamadığım bu şerefsiz halkı nasıl oluyorda adamı satabiliryor ellerinde amerikan bayrakları ile dolaşıyorlar,

aynı bilgiyi biliyordum ve öğrenci olduğumuzdan yurtta haberlere uzak kalıyoruz biraz o yüzden bende duyunca şaşırdım ve hergün merak ediyodum Libyanın durumunu..

..ancak dediğin gibi nasıl oluyoda halkı ihanet ediyo??

oda yine Türkiyedeki gibi halkı cazip şeylerle kandırıp (bir zamanlar yine arapları nasıl kandırdılarsa) emellerline ulaşıyorlar.. yada olmadı Bumerank Cehennemi filminde ki gibi ajanlarla haber yapıp medyaya pompalıyorlar..

Allah bizi korusun..

Bir zaman gelicek bizede saldırmaya kalkacaklar..eskiden denemediler mi?? denediler ama yemedi yedirmedik daha doğrusu:)

KARAKALEM PORTRE SİPARİŞİ ALINIR..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarasuZanu
    KarasuZanu's avatar
    Erkek

bütün arap ülkelerinin bi anda ayaklanması çok garip değilmi. ama o insanlar ve bi çok insan bu basit olayın farkına varamadı çok yazık :( ülkeleri ellerinden uçup gitti ve seviniyorlar.

Avrupalılar geldiklerinde onların elinde İncil, bizim elimizde ise topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda baktık ki İncil bizim elimizdeydi. Topraklarımız ise beyazların olmuştu. (Jomo Kenyatta)

SALDIRAY olcaktı ya yanlış hesapla cvp attım idare ediverin :D (arkadaşın pc den girince)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

SALDIRAYbunu yazdı:

bütün arap ülkelerinin bi anda ayaklanması çok garip değilmi. ama o insanlar ve bi çok insan bu basit olayın farkına varamadı çok yazık :( ülkeleri ellerinden uçup gitti ve seviniyorlar.

Avrupalılar geldiklerinde onların elinde İncil, bizim elimizde ise topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda baktık ki İncil bizim elimizdeydi. Topraklarımız ise beyazların olmuştu. (Jomo Kenyatta)

SALDIRAY olcaktı ya yanlış hesapla cvp attım idare ediverin :D (arkadaşın pc den girince)

idare edemem saldıray idare edemem :P

KARAKALEM PORTRE SİPARİŞİ ALINIR..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Bizim peder de uzun yıllar Libya'da çalıştı.Kaddafi bina dikar,iş imkanı sağlar bunlar gider çölde yaşar.Hepsi gebersin gibi şeyler söylerdi.Henüz aşiret yapısından kurtulamamışlar anladığım kadarıyla.

1.Cihan Harbi'nde,Vehhabilerin yağmacı ve aşiretçi karakteri karşısında İngilizlerin yaptığı organizasyon geldi gözümün önüne nedense.Osmanlı'ya isyan eden Şerif Hüseyin'e sonradan tekmeyi vurmuşlar o da  "ah Abdülhamit vah Abdülhamit" diye Rauf Denktaş'ın babasına dert yanar olmuştu.

The irresistible lightness of getting mad... What an event! Such a great freedom and salvation from the all stupid expectations and taboos of unconcious masses which are even not aware of their miserable price and place. Yes, you the stupid people, i'm talking to you and arguing tremendously and in a high confidence that Neşet Ertaş sanatçı değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek
    çizik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bu milletlere demokrasi reva mı mkodumun

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

dede bunu yazdı:

başlık baştan aşağı saçmalık gibi geldi hocam hiç kusura bakma tabi bu benim fikrim...

Kaddafi dediğin adam 40 yıllık diktatör sadece bu bile artılarını götürür

devamını okumadım sadece buraya cevap vermek istiyorum.

aynı şeyi mesela kanuni sultan süleyman için söyleyebilir misin?

iddian çok anlamsız

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

facebookta banu avar sayfasını mutlaka takip edin. Videolarla birlikte ciddi şeyler anlatıyorlar.

http://www.facebook.com/BanuAVAR

Şu an suriye'de de oynanan oyun aynı. bakıyorsunuz halk direnişi deniyor lan adamların elinde roketatar var. ne direnişi ne halkı? resmen eğitimli teröris adamlar. medya sürekli halk direnişi olduğunu pompalıyor. ve olduğundan çok daha büyük gösteriliyor olaylar. sanki iç savaş varmış izlenimi yaratılıyor.

tüm amaç dış güçlerin ülkeyi işgaline zemin yaratmak. böylece işgal başladığında halk destekli bir "özgürlük" hareketi gibi gösterilecek dünyaya.

hatırlarsanız ırak'ta da aynı senaryo uygulandı. önce nükleer silah var dendi. tutmadı. sonra hesapta halk isyana başladı yavaş yavaş. ülke işgal edildi ama bir türlü nükleer silahlar bulunamadı. bunun üzerine "demokrasi götürdük" reklamına girişildi. saddamın diktatörlüğü ve caniliği ön plana çıkartıldı. bu tuttu.

artık mükemmel plan tecrübelerle öğrenilmişti. libya ve suriye için de oynanan oyun bu. ileride iran için de aynı senaryo uygulamaya konacak.

plan standart artık : siktatörün elinden masum halkı kurtarmak. bu masum halk da nasıl bir halksa roketatardan ağır silahlara kadar techizatlı.

bugün 20 yıllık terör örgütü pkk bile kolay kolay roketatarla saldırı yapamıyor hem de dağda bile zor yapıyor, adamlar sokakta roketatar kullanıyor.

özet : isyan eden halk değildir özel eğitilmiş ajanlar ve teröristlerdir. medya bunları  halk gibi gösteriyor.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

unutma ki bu adam zamanın pkkya bile yardım etmiştir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

buna kısaca libya kendi ülkesinin yabancılar tarafından sömürülmesi diyoruz...

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RunAway
    RunAway's avatar
    Erkek

UzatmaNaciye bunu yazdı:

unutma ki bu adam zamanın pkkya bile yardım etmiştir.

Acaba PKKya KKTC, Azerbaycan ve PJAK işin içine girdiğinde İran dışında karşı koyan başka bir devlet varmı ? Ben göremiyorumda.

Toplam Hit: 7507 Toplam Mesaj: 37