folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kahramanmaraş [ Elbistan ]

Kahramanmaraş [ Elbistan ]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    xtlan bunu yazdı:
    -----------------------------

Esimin gorevi nedeniyle 1 yil kaldim Elbistanda.Insanlari iyidirler ama yabancilara karsi biraz onyargilidirlar.Ama seni taniyip sevdikleri zaman tabiki o kadar uzun sure kalacaksan :) cok iyi insanlar olduklarini anlarsin.bol bol kebap yersin ve cook ucuz :) kizilcaoba diye bir mahallesi var mumkunse oraya sakin gitme :) sort giysende giymesende agzinla kus tutsanda kesin dayak yersin :) hip hopcu metalci rockci gibi giyinip gidersende insanlar seni garip karsilayabilirler.gidince bakarsin zaten cok uc sekilde davranmaz isen insanlarin sicakkanli oldugunu anlarsin zaten ve cok yardim severlerdir.tozu topragi boldur :) ceyhan nehri gecer merkezinden guzel bir nehirdir kenarinda guzel caybahceleri vs vardir. ayrica ceyhan nehrinin kaynagina gidersen pinarbasi derler cok guzel bir yerdir. zaten tanidiklarin varsa kesin gotururler...
    nerede yasadigini bilmiyorum ama degisik bir macera olabilir senin icin.

edit : baska yerin insanina benzemezler cok kavgacidirlar. her hangibi bir sey olursa baska yerlerde ki gibi ne diyorsun sen hoopp birader falan dersen :) en iyi ihtimalle cok super bir dayak yersin. evet evet cok kavgacidirlar ve gozlerini budakdan esirgemeyen insanlardir...nufusun buyuk kismi hatta cogunlugu Turkdur.cevrsindeki kurtkoylerinden gelme cok az sayida sonradan yerlesme kurtlerde vardir.

ablacım.. sözlerini dikkate aldım.. dayak yecegim kesin :):P o mahalleye adımımı atmam sen merak etme abla :D abla merak ettim oranın mahallesinde ne war ki ? yani insanları çok mu değişik ? yada köylüler mi ? yada ne bilim baslarından bişi geçtikleri için mi insanlara kesin dayak atılıyor ? yada ne bilim :)? bizim diyarbakırdaki hançepek mahallesi gibi ? :) girerssin ama çıkışın hastahanelik olur meselesi yani :) kendimi az cok tanıdıgım için nasıl bi yol izleceğimi bilirim :) her türlü insanlarla anlasabileceğime inanıyorum :) 

Yetim düşler bekçisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi

o mahalledeki olay acaip kavgaci adamlar ve cogu akraba ve oranin yerlisi mahellenin yani  :) 3-5 kusaktir orada oturuyorlar seni yabanci gordulermi birde gicik oldularmi :) yabanciysan bu gicik olmak icin buyuk bir nedendir :) niye gozunun uzerinde kasin vardir diye kavga cikarabilirler :) ama dedigim gibi seni tanirlarsada eminim severler git su adami vur dersende gozlerini kirpmazlar senin icin :)

zamanin olursa elbistana 40 km uzaklikta bir ilce var daha dogrusu adi ilce koy gibi bir yer nurhak diye oraya git super bir yer 300 yil once Turklerin yasami nasilmis insan iliskileri nasilmis diye merakin kalmaz super iyi insanlar , misafirperver yorukler.kapisini acik buldugun ilk eve gir bana yemek hazirlayin yoldan geldim de :) sana keci koc kesmezlerse gel izmire ben kesecem :) nurhakdan 10 km falan sonra cevirme diye bir yer gorseler dunyanin 8. harikasi yaparlar direk :) sonucta sen iyiysen herkes iyidir merak etme sorun yasayacagini sanmiyorum eglenmene bak...

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    xtlan bunu yazdı:

o mahalledeki olay acaip kavgaci adamlar ve cogu akraba ve oranin yerlisi mahellenin yani  :) 3-5 kusaktir orada oturuyorlar seni yabanci gordulermi birde gicik oldularmi :) yabanciysan bu gicik olmak icin buyuk bir nedendir :) niye gozunun uzerinde kasin vardir diye kavga cikarabilirler :) ama dedigim gibi seni tanirlarsada eminim severler git su adami vur dersende gozlerini kirpmazlar senin icin :)

zamanin olursa elbistana 40 km uzaklikta bir ilce var daha dogrusu adi ilce koy gibi bir yer nurhak diye oraya git super bir yer 300 yil once Turklerin yasami nasilmis insan iliskileri nasilmis diye merakin kalmaz super iyi insanlar , misafirperver yorukler.kapisini acik buldugun ilk eve gir bana yemek hazirlayin yoldan geldim de :) sana keci koc kesmezlerse gel izmire ben kesecem :) nurhakdan 10 km falan sonra cevirme diye bir yer gorseler dunyanin 8. harikasi yaparlar direk :) sonucta sen iyiysen herkes iyidir merak etme sorun yasayacagini sanmiyorum eglenmene bak...

abla suan ekinözü içmelerindeyim.. bi tane internet kafe war.. we bu internet kafe sahibi hariç  diğer insanlar çok iyi :D

kafe sahibine kıl oldum :D ama önce o baslattı tabi.. dediğim gibi kafe sahibi hariç herkes çok iyi :) dediğin yerede ugrayacam :) merak etme..

bu arada abiler ablalar .. kesinlikle buraya ugramanızı tavsiye ederim.. ewet suyu biraz acı ama her türlü hastalıklara derman bu su :) walla içene kadar bi hal oluorm :) insallah su parazitlerden kurtulurum :)

insanlar birer altınlar güzel kullanırsan iyi anlasırsın bi sorun cıkmaz :)

Yetim düşler bekçisi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

orda bi içme var. oraya gitmiştik üç dört sene evvel. pansiyonlar iyi değil, ve gelen insanlar da belli kesim. görgüsüzler çoğunlukta bitişikteki kazmayla kavga yapmıştık. :D

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Memleketimi Özledim Diye Konuyu Hortlattım Hem İçme Sezonu da Açıldı  İsteyenlere Rehberlik Ederim uzaktan Hem ucuz Hem şifalı

De Get Yalan Dünya...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    denizhan
    denizhan's avatar
    Erkek

Ben askerliğimi kahraman maraş -  göksün - karaömer jandarma karakolu komutanlığında yaptım.. Elbistana 60 km civarında.

Elbistanlı çok insanın yolunu kesip arabasına bindik, çok yol devriyesine çıkıp kontrolde bulunduk.. Ama hiç kötü bir tavırla karşılaşmadım..

İnsanları askeri çok seviyor ve saygı gösteriyor..

D ё И Į Ż / Kalbimi hack"leyebilirsin ama ruhumu asla. - Türkler warez"e düşene vurmazlar. - Hardware ci olup teknolojinin cefasını çekeceğime, programmer olur sefasını sürerim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yafa13
    yafa13's avatar
    Erkek

evet şu işe bak tam yarın akşam için biletimi ayırttım bi baktım tahribatta konu açılmış 16sa otobus çekecem(akşam 9.30 kalkıyo öğlen 12-13 gibi orda oluyo)

elbistan iyidir yanlız kimse maraşlıyım demez:D:D:D

elbistanlı varsa eklesin yafa13@msn.com

d.NOt:türkiyenin 4.büyük ovasıdır :D 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    git-gez eglen.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    Şimdi Gerçeğini Söylemek Gerekirse Bizim Oranın İnsanı Yobaz Degilde Pehlivanlıgımızın Ününden Midir Nedir bilinmez Hemen Kavgaya tutasan Cinstendir .Hayatta Hiç bir Zaman Maraşlıyım Demedim Buda Özelliğimizdir İnşallah İl Olacaz.Ayriyeten Askerleri Çok Severler Dogrudur.Yaşar Kemalı Sevmezler .. Ç:ünkü Romanlarında Ne Kadar Katil Filan Varsa Hepsini Elbistanlı olarak Tasvir eder Başka Yazın Çok Toz Olur Kışın Kar.Elbistan Nufusunun Yarısı Yurt Dışında Oturur Bir Kısmıda Osmaniye Adana Çevresinde genellikle Çelişkilerin Yaşandıgı Yerdir Elbistan Orta Kısım Bulunmaz Bi Aşırı Sağcı Vardır Birde Aşırı Solcu Orta Kısım Pek Bulunmaz.P.tesi Günleri Kuyumcularda Altın Biter Ziraat Bankası Türkiyeye En Fazla Döviz Giren Bankadır.Daha Saymakla bitmez...Birde 2 Sene Oldu Görmiyeli Gözümde Tütüyor Her Ne Kadar Orda Doğmasamda Sonuçta baba Toprağı

De Get Yalan Dünya...
Toplam Hit: 2454 Toplam Mesaj: 20