folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Kaldırılan İşletim Sisteminin Boot Seçiminde Görünmesi Sorunu

Kaldırılan İşletim Sisteminin Boot Seçiminde Görünmesi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek

arkadaşlar wubi ile bilgisayarıma windows içinde ubuntu kurmuştum başlangıçta hangi işletim sistemini kullanacağımı seçip o şekil kullanıyordum fakat bugun C:\ ye format attım tamamiyle fakat ubuntu hala boot listesinde duruyor açmaya çalışınca açılmıyor tabi haliyle onu ordan nasıl kaldırabilirim?

validen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek
    ap

validen
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

hocam bilgisayarı sağ tık\gelişmiş\en altta başlangıç ve kurtarma var ayarlara tıkla\ açılan mneüde işletim sistemlerini gösterme süresi var onu 0 yap uygula tamam yeniden başlat bakalım düzelecekmi.

the man who gets tired after eating a ban
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek
    hocam o da geçici bi çözüm de ben tekrar kurdum bu şekil ubuntuyu buna. O zaman ona geçiş yapamayacam : | şuan üç tane OS görünüyor başlangıçta win7 , ubuntu , ubuntu. o fazlalık olanı nasıl kaldırıcam problem o : /

validen
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

benzer sorun diye yeni konu açmıyorum. ben de de tam sorun var. ubuntu yüklü ama windows direk açılıyor os seçme menüsü gelmiyor. az önce tahrefin yazdığı yerden baktım os seçim menusu 30sn görüntüleniyor sözde. Default os var ordan ubuntuyu seçeyim dedim ama sadece windows gözüküyor ubuntu gözükmüyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

başlat>çalıştır>msconfig>önyüklemeye gel orada ubuntunun olduğu satırı sil oke dir.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spyMASter
    spyMASter's avatar
    Erkek

bilgisayarında c:/ gir klasör seçeneklerinden görünüm menüsüne gel korunan sistem dosyalarını gizle önündeki işareti kaldır kaydet

sonra c sürücüsüne tekrar gel boot.ini dosyasını aç ubuntunun bulunduğu satırı sil kaydet

Toplam Hit: 1358 Toplam Mesaj: 8