folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kalp Nasıl Hissedebilir?

Kalp Nasıl Hissedebilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bunu anlamak zormu? Beyin sana oyle gibi hissettiriyor. Kalp yerine motorlu pompa takılı insanlar var. Bunlar duygusuz mu? değil.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Kalp, organ olmanın yanında fazlaca yerde bir metafor olarak kullanılır. Sanırım sen bunun nedenini merak ediyorsun.

Kutsal kitaplar da dahil olmak üzere çoğu eski ve antik kaynakta kalp yüceleştirilmiş bir organ. Arkeolojik çalışmalarda bile rastlanmış ki, belki de ruh ile bağlantılı olduğunu düşünüldüğü için ayinlerde konu olan organ kalp olmuş. Kimse de dememiş ki kafatasını kesip beynini çıkaralım. Bu şekilde günümüze kadar geldiğini düşünüyorum.

Bunun yanında kişisel yorumum da şöyle ki; vücudumuzun çalışmasını devam ettirdiğini en net anladığımız bölge göğüs kısmıdır. Ciğerlerimiz dolup boşalır ve kalbimiz güm güm atar. Yani göğüs kafesindeki bu durum yaşadığımıza en net kanıttır. Eski çağlarda da kalp atışının ve nefes alıp vermenin gerçekleştiği yer olan göğüs kafesine bu nedenle kafa takılmış olabilir. Yani bunun deneysel yönünü düşünürsek, ciğerlerini bıçakladığınız bir insan yaşayabilir veya ölmesi uzun zaman alabilir fakat, kalbe bir bıçak darbesi sizi çabucak öldürecektir. Bunu keşfetmiş olacaklar ki, kalbin, insan ile ruh arasındaki en net bağ olduğunu düşünmüşler.

Bu durumun günümüzde de bu şekilde algılandığını ve durumun alışılagelmişlikle birleştiği için daha istikrarlı olarak devam ettiğini düşünüyorum ki, kendisine uzaktan yakından benzemeyen bir sembolü de mevcuttur. Ne desem bilemedim; insan kocaman, boş bir arazi gibi..

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Beyin ölümü gerçekleşen bitkisel hayata giriyor. Neden öyle diyorlar. Çünkü ot gibi birşey oluyorsun.

Herşey bitiyor sadece yaşamaya devam ediyorsun.

Kalp sadece organlar çalışsın diye kan pompalar

Beyin herşeyi yönetir.

Yinede takdir ettim ilginç bir soru.   Niye sevgililer gününde kalp satiyorlar. Beyin satmaları lazım :))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Niye sevgililer gününde kalp satiyorlar. Beyin satmaları lazım :))

Yerinde olsam buraları çoktan terk etmiştim. Bu fikirlere bu düşüncelere buralar sana fazla :) Tespitin dibi . :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Konu başlığını görünce hocam sol kolda halsizlik kol içinde ağrı oluyor sonra sırtta ağrılar başlıyor. Zamanla nefes alış verişinde farklılık başlıyor sonra kardiyoloji falan diye gidiyor demek için girmiştim. Konu farklıymış :)

Beyin hocam herşey beyin hormanlar ve elektrik. Evet elektirik. 

hacked75 tarafından 12/Nis/17 11:10 tarihinde düzenlenmiştir

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

kalbin varlığını nasıl hissedersin 

cevap veriyorum 

Kalbinde sıkışma hisstettiğinde

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

hocam şu kız çok güzelmiş diyorsun başkası da neyi güzel aq diyor, tamamen hormonal. 

insan cidden tamamen hormonal denge ile çalışıyor, tepki veriyor, yaşıyor vb.

-

hormonal tepkilere bağlı olarak, stres, heyecan vb gibi reaksiyonlar oluşuyorsa bu muhtemelen kalbide baskıladığı için "kalbimle hissediyorum" diyorsundur/denilir.

bilimsel olmayan, tamamen kendi mantığıma göre yazdığım bir yorumdur. :) 

ne diyon?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Niye sevgililer gününde kalp satiyorlar. Beyin satmaları lazım :))

ve 14 şubat hediyeleri tarihe karışır . saygılar abla :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
Toplam Hit: 2996 Toplam Mesaj: 20
kalp hissiyat