folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Kapadokya İçin Seyahat Önerisi , Tanıdığı Vb. Olan

Kapadokya İçin Seyahat Önerisi , Tanıdığı Vb. Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar  , balayı için 22 eylül sonrasında 3 günlük kapadokya'ya gitme planımız var. 

daha önce hiç o bölgeye gitmediğim için tecrübesi olanlardan bilgi bekliyorum. 

Giden arkadaşlarım ile konuştuğumda aldığım bilgiler şu şekildeydi.

Kapadokyada yapılabilecek şeyler.

1. Balon turu

2. ATV turu

3. Kapadokya şarapları tadımı

4. Testi kebabı vb. yöresel yemeklerin tadımı.

tavsiye olarakta balon vb. şeyler pahalı olduğundan oteli ucuz tut gezme maliyetli olacak bilgisini verdiler. 

Daha önce kalanlar varsa kaldıkları oteller hakında bilgi verirlerse sevinirim şuan fiyat/performans olarak baktığımda

geceliği 250-350 TL arası yerler bakmaktayım.

Elite Stone House

Phocas Cave Suites

Star Cave

Stone House Cave

Kapadokya Hill Hotel & Spa

vb. gibi oteller var.

Bir diğer durum da fiyatlar bana sanki yaz sezonu bittikçe ucuzluyor gibi geldi , eğer öyleyse eylülün 2. haftasına kadar beklesem mi şimdiden teşekkürler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Hocalar selamlar  , balayı için 22 eylül sonrasında 3 günlük kapadokya'ya gitme planımız var. 

daha önce hiç o bölgeye gitmediğim için tecrübesi olanlardan bilgi bekliyorum. 

Giden arkadaşlarım ile konuştuğumda aldığım bilgiler şu şekildeydi.

Kapadokyada yapılabilecek şeyler.

1. Balon turu

2. ATV turu

3. Kapadokya şarapları tadımı

4. Testi kebabı vb. yöresel yemeklerin tadımı.

tavsiye olarakta balon vb. şeyler pahalı olduğundan oteli ucuz tut gezme maliyetli olacak bilgisini verdiler. 

Daha önce kalanlar varsa kaldıkları oteller hakında bilgi verirlerse sevinirim şuan fiyat/performans olarak baktığımda

geceliği 250-350 TL arası yerler bakmaktayım.

Elite Stone House

Phocas Cave Suites

Star Cave

Stone House Cave

Kapadokya Hill Hotel & Spa

vb. gibi oteller var.

Bir diğer durum da fiyatlar bana sanki yaz sezonu bittikçe ucuzluyor gibi geldi , eğer öyleyse eylülün 2. haftasına kadar beklesem mi şimdiden teşekkürler. 

Eylülün ortası ve sonuna doğru baya baya iniyo fiyatlar orda hocam . Balon turu yapmak yerine de otelde 3 daha konaklayabilirsin.Ben shoestring cave  House da konaklamıştım güzeldi . Şuan ki durumunu ve fiyatını bilmiyorum . Bu arada mutluluklar hocam.

Dante_
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

2 yıl önce bir tur firmasıyla gittim kapadokyaya. Hayatımda geçirdiğim en güzel en eğlenceli günlerdi

Oraları tarif edicek kadar bilmiyorum sana tavsiye ediceğim tek şey şudur:Kesinlikle sağlam bir tur firmasıyla hareket et.nasıl nerden gidilir gibi sorularla vaktini harcama. Turlar vakit kaybetmeden her yeri gezdiriyorlar. Yeraltı mağarasında testi kebabı ve sınırsız alkol eşliğinde dansöz ve halk oyunları gösterisi çok çok iyidi

Not:tur firması rizede ve arkadaşım düzenliyor.eğer 22 eylülden sonra rizeden kapadokyaya tur varsa senin için yardımcı olurum bölgede kendilerine katılırsın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

2 yıl önce bir tur firmasıyla gittim kapadokyaya. Hayatımda geçirdiğim en güzel en eğlenceli günlerdi

Oraları tarif edicek kadar bilmiyorum sana tavsiye ediceğim tek şey şudur:Kesinlikle sağlam bir tur firmasıyla hareket et.nasıl nerden gidilir gibi sorularla vaktini harcama. Turlar vakit kaybetmeden her yeri gezdiriyorlar. Yeraltı mağarasında testi kebabı ve sınırsız alkol eşliğinde dansöz ve halk oyunları gösterisi çok çok iyidi

Not:tur firması rizede ve arkadaşım düzenliyor.eğer 22 eylülden sonra rizeden kapadokyaya tur varsa senin için yardımcı olurum bölgede kendilerine katılırsın

hocam hangi otellerde ve içerikleri yazarsan sevinirim fakat pek tur düşünmüyoruz daha çok kafamıza göre hareket edeceğiz gibi 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Daha bugün döndüm ordan :)

Kaldığım otel-> Otel Floria - 2 gece 2 kişi + 1 çocuk açıkbüfe kahvaltı dahil 270 tl ödedim. Kahvaltı çeşidi gayet yeterliydi. Tatilsepeti.com dan buldum. Otel 4 yıldızlı. Bence yeterliydi. Akşam yemeği de olursa kişi başı +40 tl. Şu mağara filan tarzında biryer değil ama. Ürgüp merkeze yakın. Göremeye bi 8 km filan.Otelden memnun kaldım diyebilirim.  Ben araçla gittiğim için ulaşım sorunum yoktu. Eğer araçla gidersen daha rahat edersin. Ek olarak bu sabah ets tur otobüsü de vardı. Kafile getirmişler.

Kapadokyada beni ilgilendiren balonlar ve peribacalarıydı.

Sabah güneş doğmadan bir yarım saat önce göremeye geçtik. Balona binmekten ziyade izlemek için gittim. Binmek için birsürü firmalar var. Grupanya vb. Sitelerde de vardı yanılmıyorsam. Ayrıca grupanyada kapadokya otellerine bakabilirsin. İzlemek için göreme de aşağı inince ilerilerde uygun bir tepecik seçebilirsin :)

Bir de avanos var ürgüp e yakın. Oraya da gezmek için gidebilir. Ben avanos u da beğendim.

Atv ler bana hiç cazip gelmiyor. Bir güvensiz araçlar gibi geliyor. 

Aklıma başta gelenler bunlar. Sormak istediğin olursa tecrübe ettiğim kadarıyla yardımcı olurum.

Ek. Göreme ye inmeden az geride panoramic wiev diye biryer var. Millet gün batımını izlemeye geliyor oraya. 

Ek2. Ürgüp merkezde seyir terası, çatısı gibi biryer var oraya da çıkabilirsiniz. Ayrıca burda yöreye göre hediyelik ıvız zıvırlar var fiyatları da uygun. 

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Daha bugün döndüm ordan :)

Kaldığım otel-> Otel Floria - 2 gece 2 kişi + 1 çocuk açıkbüfe kahvaltı dahil 270 tl ödedim. Kahvaltı çeşidi gayet yeterliydi. Tatilsepeti.com dan buldum. Otel 4 yıldızlı. Bence yeterliydi. Akşam yemeği de olursa kişi başı +40 tl. Şu mağara filan tarzında biryer değil ama. Ürgüp merkeze yakın. Göremeye bi 8 km filan.Otelden memnun kaldım diyebilirim.  Ben araçla gittiğim için ulaşım sorunum yoktu. Eğer araçla gidersen daha rahat edersin. Ek olarak bu sabah ets tur otobüsü de vardı. Kafile getirmişler.

Kapadokyada beni ilgilendiren balonlar ve peribacalarıydı.

Sabah güneş doğmadan bir yarım saat önce göremeye geçtik. Balona binmekten ziyade izlemek için gittim. Binmek için birsürü firmalar var. Grupanya vb. Sitelerde de vardı yanılmıyorsam. Ayrıca grupanyada kapadokya otellerine bakabilirsin. İzlemek için göreme de aşağı inince ilerilerde uygun bir tepecik seçebilirsin :)

Bir de avanos var ürgüp e yakın. Oraya da gezmek için gidebilir. Ben avanos u da beğendim.

Atv ler bana hiç cazip gelmiyor. Bir güvensiz araçlar gibi geliyor. 

Aklıma başta gelenler bunlar. Sormak istediğin olursa tecrübe ettiğim kadarıyla yardımcı olurum.

Ek. Göreme ye inmeden az geride panoramic wiev diye biryer var. Millet gün batımını izlemeye geliyor oraya. 

Ek2. Ürgüp merkezde seyir terası, çatısı gibi biryer var oraya da çıkabilirsiniz. Ayrıca burda yöreye göre hediyelik ıvız zıvırlar var fiyatları da uygun. 

hocam grupanya süpermiş teşekkürler çok iyi kampanyalar var gibi bakıyorum :) 

diğer yorumların içinde teşekkürler. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

tayfun şu an yengen orda okuyor oraya her 3 ayda bir giderim edindiklerim şöyle.

bu taştır magaradır o tür otellerden uzak dur 2 kat fiyat veriyorlar ben gittiğimde otel altınöz de kalıyorum odaları gerçekten büyük ve ferah bir yer ayrıca taş odalarda değişik bir koku mevcut ben kaldıramadım. Eğer arabanla gideceksen benim tavsiyem nevşehir merkezde bir otelde kal çünkü bütün turistik yerler merkeze 15dk uzaklıkta. İlla magarada kalacam dersen nar cave otel en uygunuydu sanırsam. 

Gezilecek yerlere gelince zelve var asma köprü var vs bir sürü yer en kolayı navigasyonu aç gezilecek yerler yaz sırasıyla bir tur rehberi gibi her yeri dolaştırıyor sana (ortahisarda mutlaka günbatımı izleyin) ayrıca kaymaklı yeraltı şehri favorimdir.(not: 190 boyunda 110 kg biri olarak 2. kata kadr inebildim koridorlar aşırı dar ve engin) 

Balon turu sabah gün doğumunda yapılıyor ve bayaği bir tuzlu atw turlarını her yerde bulabilirsin at turu deve turu vs her bölgede mevcut. 

Toplam Hit: 1013 Toplam Mesaj: 7
kapadokya cappadocia göreme