folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder "Kaynak Dosya Adı Çok Uzun" Vb. Uyarılarla Veri Aktaramama Sorunu.

"Kaynak Dosya Adı Çok Uzun" Vb. Uyarılarla Veri Aktaramama Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar.

Yeni bilgisayarıma eski bilgisayardan dosya aktarmak istiyorum.

Ancak dosyaların birçoğunda alt dosya ve evraklar, bizim mesleki sistemimizden aldığımız evrak isimlerinin uzunluğu gibi sorunlarla dosyaları aktaramıyorum.

Harici belleğe dosyaları aktarırken "kaynak dosya adı çok uzun" vb. hatalar alıyorum ve bu ögeleri belleğe yüklemiyor haliyle veri aktarırken dosyalar içerisinde ciddi kayıp yaşayacağım.

İnternetten araştırdım, regeditten bazı sistem değer dosyalarında 0-1 değiştirmesiyle sorun çözülür diye anlatmışlar ancak benim regeditimde karıştırdığımda internette anlatılan dosyalar bulunmuyor.

Bu iş için muhtelif programlar da varmış ancak hangisi güvenilirdir bilemedim her yer saçmasapan linklerle dolu.

Bu verilerin tek tek tespitini yapıp adını değiştirme gibi bir imkanım da yok zira 200'ü aşkın böyle dosya mevcut.

Benim bu verileri kaybetmeden eksiksiz şekilde başka bilgisayara aktaracağım bir yol, yöntem, program bilen mürid varsa yardımcı olabilir mi?

Saygılarımla.

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

dosya adı çok önemli değilse 

( Dosya isimleri kaybolur )

ctrl+a

f2

"Dosya" yaz

enter

dendiğinde

Dosya (1)

Dosya (2)

Dosya (3)

..

şeklinde değiştirir isimleri.

Eğer önemliyse başka yöntem bakmak lazım

edit:

https://stackoverflow.com/a/53380013

burada 

"

@Where .:"??????????????????????????????*.*">"length.txt"

"

cmd ile çalıştırınca 30 karakter üzeri dosya ismine sahip dosyaları length.txt
    isimli metin belgesine yazar

Metin editöründe
    C:\Users\Https\d4ac4633ebd6440fa397b84f1bc94a3c.7z"
    şeklinde listeleniyor

buradaki listeyi

ren "d4ac4633ebd6440fa397b84f1bc94a3c.7z" "d4a.7z"
    şeklinde düzenlenirse
    her bir komutu cmd'de çalıştırdığında dosya isimleri değişir.

edit2:

Dosya adı diye düşündüm ama bulundugu konum ile alakalı olabilir hocam.

c:/bla/BlaBla/bla/BlaBla/BlaBla/bla/bla/BlaBla/bla/... diye gidiyorsa ondan ötürüde olabilir.

Https tarafından 24/Ağu/20 19:52 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

konum adıyla alakalı zannediyorum hocam 255 mi 266 karakter mi ne sınırı var ya sürekli /..../... alt klasör sebebiyle uzunluktan yapmıyor işlemi

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Dosya içerisinde dosya şeklinde veya tek dosya adı olarak maksimum 255 karaktere kadar dosya adı açılabiliyor. Eski bilgisayarında çalıştığını var sayarsak fat32 veya ntfs farklılıklarından olabilir. Sendeki her dosyanın bu sınırı aştığını sanmam. İçlerinden birkaçını değiştirmek sorunu çözecektir.

watervay tarafından 24/Ağu/20 20:39 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

alt klasörler ve dosyalar var ise klasörleri aradan çıkarıp sadece klasörler içerisindeki dosyaların kopyamak istersen powershell'de aşağıdaki komut ile yapabilirsin.

Get-ChildItem -Path C:\KAYNAK\ -Recurse -Include *.* -File | Copy-Item -Destination C:\HEDEF\ -Recurse

kopyalamak yerine direk taşımak istersen 

Get-ChildItem -Path C:\KAYNAK\ -Recurse -Include *.* -File | Move-Item -Destination C:\HEDEF\

Bu sorunun nedeni ise klasörün bulunduğu dizin ve dosya ismi uzantu toplam 260 karakter'den fazla ise işlem sağlayamazsın. regedit veya local policy üzerinden ilgili değerlerde değişiklik yapınca genel oluyor. Tavsiyem bu yola girmemen :) 

BEDB1N tarafından 24/Ağu/20 21:04 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Xcopy veya robocopy ile yapabilirsin

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    BEDB1N bunu yazdı

alt klasörler ve dosyalar var ise klasörleri aradan çıkarıp sadece klasörler içerisindeki dosyaların kopyamak istersen powershell'de aşağıdaki komut ile yapabilirsin.

Get-ChildItem -Path C:\KAYNAK\ -Recurse -Include *.* -File | Copy-Item -Destination C:\HEDEF\ -Recurse

kopyalamak yerine direk taşımak istersen 

Get-ChildItem -Path C:\KAYNAK\ -Recurse -Include *.* -File | Move-Item -Destination C:\HEDEF\

Bu sorunun nedeni ise klasörün bulunduğu dizin ve dosya ismi uzantu toplam 260 karakter'den fazla ise işlem sağlayamazsın. regedit veya local policy üzerinden ilgili değerlerde değişiklik yapınca genel oluyor. Tavsiyem bu yola girmemen :) 

İlk söylediğin sistemle pek de nasıl başardığımı anlamadığım şekilde çözdüm hocam :)
    Çok teşekkür ederim herkese.

Moda not : Konu silinebilir sorun çözüldü, teşekkürler.

Avukat/Hukukçu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Merhaba

....

(1) İnternetten araştırdım, regedit'ten bazı sistem değer dosyaları'nda 0-1 değiştirmesiyle sorun çözülür diye anlatmışlar, ancak benim regediti'mde karıştırdığımda internette anlatılan dosyalar bulun'muyor.

Bu iş için muhtelif programlar(2) da varmış ancak hangisi güvenilirdir(?) bilemedim her yer saçmasapan linklerle dolu.

Bu verilerin tek tek tespitini yapıp adını değiştirme gibi bir imkanım da yok, zira 200'ü aşkın böyle dosya mevcut.

Benim bu verileri kaybetmeden eksiksiz şekilde başka bilgisayara aktaracağım bir yol, yöntem, program bilen mürid varsa yardımcı olabilir mi?

Saygılarımla.

bu (1) bu birinci durumla ilgili olarak;

bu RegEdit'de ilgili bölümde(genelde düzenlediğin Pencere'de sağdaki büyük Bölüm'de, boş bir alana fareyle Sağ tıklayıp Açılan menüden çıkan seçeneklerden) Yeni bir "Dword(?)" girdisi yaratıp, değer olarak da (0 yada 1)  girebilirsin.

(2) bu yer mi bilmiyorum ama, bu Total Commander programını, üzerinde çalışacağın işletim sistemiyle ilgili versiyonunu yükleyip, o'nun üzerinden uzun dosya/dizin'leri Harici Belleği'ne kopyalamayı, bir dene. 

yeni sürümlerinde Fareyle de kullanımı mümkündü. 

Normalde Klavye, Yön Tuşları, ve Fonksiyon Tuşlarıyla kullanılıyordu. 

(Kopyalama sonunda hata vermese de, yukarıdaki her iki durumda da Örnek olarak Kendin 2 uzun sahte Dizin/Dosya oluşturup, kontrol et yine de. )

(açmışım tab'ı öyle kalmış. ^^` )

RitmFarbRacourci tarafından 24/Ağu/20 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

FastCopy akar

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
Toplam Hit: 991 Toplam Mesaj: 9
dosya adı çok uzun hatası