folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Kaza Namazı Hesaplama Takibi Android Uygulaması

Kaza Namazı Hesaplama Takibi Android Uygulaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

eline sağlık hocam :) o programdan sünnetleri çıkartırsan daha sağlıklı bir çalışma olur gibi geldi bana da.

bu arada kaza namazı her halükarda kılınabilir.. kabulu; namazın hangi şekilde ve ne niyetle kazaya bırakıldığı ile alakalı değildir,

kaza yaparken ki samimiyet, hissiyat ve pişmanlık ile alakalıdır. Bunlar doğrultusunda kabulüne dair hükmü Allah verir.. çünkü kalpleri ancak O bilir.

sen istersen dalga geçerek, hiçbir mazeretin olmadan hatta "amaaan salla niye kılayım namazı benim kalbim temiz diyerek" kazaya bırakmış ol, 

sonradan pişman olduysan, yanlış yaptığına kanaat getirdiysen, samimane bir kalp ile kabulunu niyaz ederek kılıyorsan kaza namazlarını, Allah'ın kabul etmemesi için hiçbir sebep yok..

Allah günahına tövbe edenleri sever, affı da sever.. insanoğlu mahiyetinde hata barındıran bir varlık olarak yaratılmış ki, tövbe etsin, düştüğü zaman kalkmasını bilsin, Allah'a sığınmasını bilsin..

ama namazı kazaya bırakma anın ile kazayı eda etme anın arasında hiçbir hissiyat farkı yoksa, yani Allah zaten affeder diyerek namazı kazaya bırakıp, aynı hissiyatla kazayı kılıyorsan, o kaza kabul olmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=VU_Et8fMCB8

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

öğlen namazı 10 rekat olmasına rağmen cuma namazları 12 rekattır hocam bunu da hesaba kattın mı ?

cuma namazı :

4 cuma sünneti 

2 cuma farzı

4 vaktin sünneti

2 vaktin son sünneti 

10 ve 16 rekat olarak kılınan yerler var da 12 de varmış demek. Herkes kendi doğrusunu buluyor herhalde cuma günü bir karışıklık var maalesef.

Bu mantığa göre 4 rekat öğle farzı yerini kaybediyor.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

"4 rekat fazla kıldınız"

amuahaasdfafha :D

dhfdughsdıghfdıugsd iyi güldüm :D

hocam sağol ihtiyaç duyulan bir şey, bi ara ben de başlarım

Frontend Dev.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Ramazanla ilgili app bekliyorum abi

Kaza orucu felan

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cubbeli who hoca

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Abi cennet dedektör appi bekliyoruz...

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

Eline sağlık hocam,

Ama hicri takvimde 1 yıl 354-355 gün olduğundan yıllık borç günlük 40 rekattan farklı bir sayı çıkıyor.

Sen herşeyi miladi takvime göre ayarladığında yine bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Yine de gözden kaçırdıysan böyle hayırlı bir app için hatırlatmak istedim.

Yapay zeka, zeka değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

işte ben de o yüzden yazmıştım, sadece farzlar kaza edilir.  yılda cumalar cıkınca neredeyse 6000 rekat namazdır. 

Ve kaza namazları oyle rekat sayısıyla degıl yıne vakıtle nıyet edılerek kılır. 

Kafadan hesaplarsanız ergenlıge gırelı kac yıl olduysa bundan sonra her vakıt namazında fazladan bır vakıtte kaza kılarsanız bır o kadar sene sonra butun borcunuzu odersınız, 2 katı kılarsanız bu sure yarıya duser, bu sekılde adet edınırsenızde rahat bıtıyor.

Uygulama bence guzel ancak dalga gecmeniz beni biraz üzdü ve gücüme gitti.

İşi adam gibi yapıcaksanız tavsiyem, rekat rekat değil vakit vakit eksiltilmesi.  5 vakit ayarlanır ve kenara + - ler koyulur,  kılınan vakıt tusa basılarak azaltılır,  vakıt hesaplamaysa ayrı bır sekılde yapılır, kac yıldır sabah kılmadıgını adam gırer mesela 7 dıye sıstem otomatık 7*365*2 yapark sabah namazına kredıyı ekler, adam kıldıkca o kredıden tek tek duser, mesela bugun kalkamadımı + ya basarak o gunude ekler.

oglen  icinse 7 yıl mı kılamalı (7*365*4)- 7*52*4 olarak hesaplar

teravinin de kazası olmaz

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

öğlen namazı 10 rekat olmasına rağmen cuma namazları 12 rekattır hocam bunu da hesaba kattın mı ?

cuma namazı :

4 cuma sünneti 

2 cuma farzı

4 vaktin sünneti

2 vaktin son sünneti 

10 ve 16 rekat olarak kılınan yerler var da 12 de varmış demek. Herkes kendi doğrusunu buluyor herhalde cuma günü bir karışıklık var maalesef.

Bu mantığa göre 4 rekat öğle farzı yerini kaybediyor.

Gazali derki öğlenin farzını kılın.