folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Keycloak Docker Servisi Hakkında

Keycloak Docker Servisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Selamlar Muridler,

Authentication işlemlerini keycloak a taşıdığım bir golang backend projem var. Keycloak 22.0.1 son sürüm kullanıyorum. Keycloak i dockerda ayağa kaldırıp dışarıdan curl ile introspect apisini çağırarak token validate ettiğimde resultta token active true dönüyor buraya kadar herşey güzel fakat keycloak la ayni networkte bulunan başka bir docker servisi ayağa kaldırıp terminalinde curl ile aynı şekilde introspect api kullanarak token check etsem resultta active false dönüyor. Keycloak github adresinde şöyle bir open issue gördüm:

https://github.com/keycloak/keycloak/issues/21820

Benzer sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam hangi işletim sisteminde docker kurulu? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Lokalde mac üzerinde docker desktop kullanıyorum hocam. Canlıya çıktığımız yerde ubuntu var. Her ikisinde de aynı problem mevcut. Sistem saatlerini eşitledim, zaman dilimleri aynı. Keycloak sürümlerini değiştirdim yine aynı problem devam ediyor. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Panelden realm settings te front end url kısmına: http://localhost:8080/auth yazınca sorunsuz çalıştı. Detaylar burada: https://stackoverflow.com/questions/70697745/keycloak-token-verification-fails-when-the-backend-is-running-in-a-docker-contai

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

Hocam problem şu,
    hostu localhost olarak belirlemişsiniz dolayısıyla sizin localde çalışır.

hostu belirlerken 0.0.0.0 olarak belirlerseniz dışarıya da erişim vermiş olursunuz.

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Eyvallah hocam 0.0.0.0 ile yola devam ediyorum. (:

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ne güzel bişeymiş lan bu bilmiyodum , kullanırım bunu

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

ne güzel bişeymiş lan bu bilmiyodum , kullanırım bunu

Anlattık önceki konularda kafan neredeydi senin??? Sonra bilmedim duymadım diyorsunuz.... Dıkşın. Dıkşın. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 677 Toplam Mesaj: 8
golang docker keycloak