folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Keyif İçin Nasıl Bir Puro Tercih Edilmeli Önerileriniz Lütfen

Keyif İçin Nasıl Bir Puro Tercih Edilmeli Önerileriniz Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

Cohiba güzeldir, uzun uzun yanar aşağı yukarı 2-3 saat içersin. Ama kokusu bi odaya sinerse komple eşek ölüsü gibi kokar o da haberin olsun.

Romeo Y Juliet, daha çok puro dediklerinden değilde sigarillo dediklerindendir. İçimi kolaydır, aroma falan yoktur ama tütünün o adamı yakalayan tadını verir. Ben bunu öneririm.

not : cohibaya 15 lira saymıştım evlat acısı gibi oturdu

puro dumanı nın normal sigara gibi kalıcı olmadığını duymuştum ne derece doğru bilemiyorum 

Cohiba yı yazdım kenara sağol hocam

Tam tersi. Zaten bu nedenle puronun bir takım nezaket kuralları vardır. İnternetten araştırırsan bulursun. Mesela kapalı alanda içilmemelidir. Çünkü yoğun duman başkalarını rahatsız eder, seni de bayar.

Açık alanda içilmeden önce etrafındaki insanlara rahatsız olup olmayacakları sorulur.

Ala bir puroyu aynı anda 2 kişi içmemelidir. Çünkü ıslanan yaprak mide bulandırabilir.

Mesela ilk puronu içerken çok tereddütlü olacaksın. Belki titrersin bile. Bu heyecan ve ne yaptığını bilmiyorluk yüzünden sürekli ağzında tükürük birikir ve dumanı çekip yukarsın. O tükürük mideni fena bulandırır. Bunlar amatör içicinin halleridir. Normalde puro çok sakin bir psikoloji içinde içilir. Zaten bir gevşeme, keyif aracıdır.

Senin fotoğrafında olduğu gibi kapı pencere açsak havalandırsak kurtarır mı hocam :)

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    gvn666 bunu yazdı

Merhaba;

Uzun süredir nargile içiyorum, sigara hiç içmedim nefret ederim diyebilrim ama puro bir kültür keyif işidir.

Neyle nasıl nerde içtiğin çok önemlidir.

Özellikle acı denebilecek bir içecek ile içiyorsan ki bu votka yada viski olabilir ozaman saf ve aromasız içmenizi tavsiye ederim.

En iyi diyebileceğim tabiki bütçe/tat olarak Romeo & Juliet'tir. http://romeoyjulietacigars.com 

Freeshoplardan çok kolay bulabilirsiniz no:2 alırsanız orta büyüklükte olacaktır ve yaklaşık 1.5 - 2 saat içilebilir tat alarak.

Ortalama fiyatıda tane olarak 15-20 TL civarındadır. Daha ucuzunu bulursanız emin olun parça yapraklardan olanlardır.

Saygılar.

büyük ihtimal aromalı alırım hocam alkol olmadan kullanırım piyasayı bi karıştırayım bakalım sağol hocam 

KNOWLEDGE IS POWER!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

Cohiba güzeldir, uzun uzun yanar aşağı yukarı 2-3 saat içersin. Ama kokusu bi odaya sinerse komple eşek ölüsü gibi kokar o da haberin olsun.

Romeo Y Juliet, daha çok puro dediklerinden değilde sigarillo dediklerindendir. İçimi kolaydır, aroma falan yoktur ama tütünün o adamı yakalayan tadını verir. Ben bunu öneririm.

puro dumanı nın normal sigara gibi kalıcı olmadığını duymuştum ne derece doğru bilemiyorum 

Tam tersi. Zaten bu nedenle puronun bir takım nezaket kuralları vardır. İnternetten araştırırsan bulursun. Mesela kapalı alanda içilmemelidir. Çünkü yoğun duman başkalarını rahatsız eder, seni de bayar.

Açık alanda içilmeden önce etrafındaki insanlara rahatsız olup olmayacakları sorulur.

Ala bir puroyu aynı anda 2 kişi içmemelidir. Çünkü ıslanan yaprak mide bulandırabilir.

Mesela ilk puronu içerken çok tereddütlü olacaksın. Belki titrersin bile. Bu heyecan ve ne yaptığını bilmiyorluk yüzünden sürekli ağzında tükürük birikir ve dumanı çekip yukarsın. O tükürük mideni fena bulandırır. Bunlar amatör içicinin halleridir. Normalde puro çok sakin bir psikoloji içinde içilir. Zaten bir gevşeme, keyif aracıdır.

Senin fotoğrafında olduğu gibi kapı pencere açsak havalandırsak kurtarır mı hocam :)

Elbette. Yani heryeri kapatıp içeride göz gözü görmesin istiyorum diyorsan başka tabi. :)

Tat değil de içim diyelim biz ona. İçimi çok daha kaliteli olur Cüba purolarının. Bu olay el işçiliğinin Cüba purolarında çok daha maharetli ellerce hazırlanıyor olmasına dayalı. Yani tecrübe işi. Puro kolay bir iş değil. O puro yapraklarını sarmadan önce kurutuyor, nemlendiriyor ve 2 yıl dermante olmasını, yani içindeki zararlı maddelerin arınmasını beklerler. Daha sonra sarımı yapılır. Yani satın aldığın puro yaprağı epeyce yaşlıdır.

Cohiba ilk olarak Castro zamanında, bu lidere özel olarak üretim yapan bir puro atölyesi. Yani kamuya açık değil. Devlet ilişkilerinde sembol olarak kullanılıyor bu dönemde. Zırhlı çantalarda milyondolarlar değerinde özel seri purolardan bahsedilir. Bunlar rivayettir. GErçek de olabilir.

Demek istediğim şey, puro, sigara ve benzeri ailelerden çok daha farklı bir kültür.

Ben genelde tek içerim. Gece saat 2 olur, açarım Yann Tiersen'dan bir melodi, elimi de enseme çekip içerim saatlerce. Anlayacağın kişiden kişiye değişir bu. Kimi yanında şarap olmadan içemez, alkol laızm der. Kimi -mesela ben- sütsüz, şekersiz kahve ile içerim. Tamamen damak tadı.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı

Elbette. Yani heryeri kapatıp içeride göz gözü görmesin istiyorum diyorsan başka tabi. :)

Tat değil de içim diyelim biz ona. İçimi çok daha kaliteli olur Cüba purolarının. Bu olay el işçiliğinin Cüba purolarında çok daha maharetli ellerce hazırlanıyor olmasına dayalı. Yani tecrübe işi. Puro kolay bir iş değil. O puro yapraklarını sarmadan önce kurutuyor, nemlendiriyor ve 2 yıl dermante olmasını, yani içindeki zararlı maddelerin arınmasını beklerler. Daha sonra sarımı yapılır. Yani satın aldığın puro yaprağı epeyce yaşlıdır.

Cohiba ilk olarak Castro zamanında, bu lidere özel olarak üretim yapan bir puro atölyesi. Yani kamuya açık değil. Devlet ilişkilerinde sembol olarak kullanılıyor bu dönemde. Zırhlı çantalarda milyondolarlar değerinde özel seri purolardan bahsedilir. Bunlar rivayettir. GErçek de olabilir.

Demek istediğim şey, puro, sigara ve benzeri ailelerden çok daha farklı bir kültür.

Ben genelde tek içerim. Gece saat 2 olur, açarım Yann Tiersen'dan bir melodi, elimi de enseme çekip içerim saatlerce. Anlayacağın kişiden kişiye değişir bu. Kimi yanında şarap olmadan içemez, alkol laızm der. Kimi -mesela ben- sütsüz, şekersiz kahve ile içerim. Tamamen damak tadı.

Yılların tecrübesi konuşuyor valla hocam :) helal 

iyice gaza geldim başlangıç olarak Cohiba ile başlayacam umarım bulması kolay olur 

KNOWLEDGE IS POWER!
Toplam Hit: 3226 Toplam Mesaj: 25