folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kıbrıs Serbest Bölge Bilişim Firması Ve Kazançların Türkiye'ye Aktarılması

Kıbrıs Serbest Bölge Bilişim Firması Ve Kazançların Türkiye'ye Aktarılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Yaptığım araştırma ve bu işi yapanlar ile görüşmelerden sonra şöyle bilgilere ulaştım:

- Serbest bölgede kurulan şirketten parayı Türkiye sınırlarına aktarmada sorun yok.

- Türkiye'de yurtdışında şirketin ve gelirim var diye belirtildiğinde gelir vergisi talep ediliyor. Fakat bunu aşma yöntemi var diyorlar. Detay bilgi vermediler.

- Kuruluş ücretleri iki tip şirket türü var fakat isimlerini hatırlayamıyorum. A ve B tipi şirket diyeceğim. A tipi için ilk kurulum 4500$, muhasebe ücretleri yıllık 2400€, sermaye 100000$. B tipi şirket için ilk kurulum ücreti 3500€, muhasebe 3000€, sermaye 20000$ ve yıllık şirket lisansı için 5000€.

- Daha öncede belirttiğim gibi KKTC vatandaşlarına satış yapamıyorsunuz.

- Kuruluş aşamasında bir kereliğine KKTC'ye gitmek gerekiyor.

Sadece bi imza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Abi sen dediğimi okumamışsın şuanda kktc'de hiç bir banka hesabı açmıyor açılanlarda tasfiye ediliyor.

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

Abi sen dediğimi okumamışsın şuanda kktc'de hiç bir banka hesabı açmıyor açılanlarda tasfiye ediliyor.

Hayır okudum fakat hem kuruluşu hemen gerçekleştirmeyeceğim, yaklaşık 6 ay sonra yapacağım. Hem de bu söylemin beni vazgeçirmek için oldukça afaki kalıyor. Bu yüzden biraz göz ardı ettim. Bir kısım kimse içinde öyledir diye düşünüyorum. Gerçek anlamda yardımcı olmak istiyorsan biraz daha inandırıcı olup kanıt sunabilir misin? Bu konuyla ilgili haber, bildiri vs gösterebilir misin? 

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    PcK0 bunu yazdı
    DesertSun bunu yazdı

1 milyon dolar teminat yatırmadan acılmıyo o liman sirketi :) yoksa herkes acardı.

Kıbrıs serbest bölge için danışman ile 50k TL, danışman olmadan çok daha az.

300k TL gibi bir sermaye durumu var fakat bunu bir süre sonra geri çekebiliyorsun. 2-3 ay içeride durması gerekiyor ve bu işlem için bankalar teminat gösterip az bir faiz ile bu göstermelik sermayeyi sağlıyor.

Tabi bu bilgiler hep kulaktan dolma bilgiler. Gerçek ve uygulama farklı olabilir. Sanırım en sağlıklı bilgiler için hali hazırda bu işi yapanları bulmak gerekiyor. 

sirkette hisse sahibi olan kktc vatandasi olmayan her birey icin 100k usd. bunlar sirket yonetiminde var ise de 50k usd daha. kktc - tc arasi para tasima dusundugun kadar kolay degil bu isleri baslatmak icin gercekten bir iki milyon ezmen gerekiyor.

bunu farazi konusmuyorum bir yildir kktc de yasiyor ve benzer isler yapma umidi ile gelenleri hep goruyor, tanisiyorum. benim de sirketim var ama is bile yapmiyorum abidik vergiler cikartiyorlar anlamiyorsun habi vergi yoktu va derken canin gereksiz sikiliyor. her yerde her sey konusulmaz ama ben senin yerinde olsam estonya yi denerdim. 2 cocugum olmasa kktc den daha avantajli orasi. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 3903 Toplam Mesaj: 35
kıbrıs-serbest-bölge