folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kingston V300 120 Gb Hakkında Yardım Lütfen

Kingston V300 120 Gb Hakkında Yardım Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bir yerden alacağıma karşılık Kingston V300 120 GB SSD ürününü alacağım. Araştırdığım, okuduğum kadarı ile Kingston bu serilerde değişme gitmişti ve hızları oldukça aşağılara düşmüştü bunu biliyorum ve farkındayım.

Benim merak ettiğim, şuanda kullanmış olduğum harddisk 5400 rpm ve biraz sorunlu bir harddisk. Kingston'u 5400 rpm yerine takacağım Kingston'un değişime gitmesinden sonra 5400 rpm ile bu SSD arasındaki hız farklı sizce nasıl olur? Değer mi değmez mi? Hızı hissedebilirmiyim arkadaşlar?

Herhangi başka bir SSD modeline yönelemiyorum, mecburen bunu alacağım. Yardımcı olur beni aydınlatırsanız sevinirim.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Herhangi bir ssd şuan kullandığın 5400 rpm den çok daha iyidir hocam heeç sıkıntı yapma :) Ek tavsiye ssd yi dvd yerine sokuştur 5400 rpm lik hdd yi depo olarak kullan :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Hocam SSD diski 5400 rpm yerine takacağım ve 5400 rpm diskide Dvd Rom'un yerine takacağım. Bunun için aparat aldım bakalım yarın ürünler elime geçecek umarım dediğin gibi performans alabilirim yoksa bu durum canımı sıkacak boş yere macera aramış olacağım.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ergingur
    ergingur's avatar
    Erkek

5-6 aydır problemsiz kullanıyorum hiçbir sorun yok. Hiç düşünmeden değiştir. Windows açılış kapanışında,  uygulama açılışlarında falan fena derecede hissediyosun.

Makineye ram takviyesi yapacağına ssd al arkana yaslan :D

Hayat herşeye rağmen gülümsemeye değer..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

8 GB Ram i5 2410 M işlemci var laptop da SSD ile biraz daha performans alırsam yeterli olacaktır. Zira diğer donanımlar fazlası ile yetmekte bana.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

konu hort gibi olcak aldinmi bilmiorum amaben 240 gb ini kullaniorumbu seri orta seviye kullanicilar icin bir cikis kapisi gii bir ssd yanikotunun iyisi denebilir testlerde vaatedilen hizi gosterior bazilarinda gostermior bunun sebebinide gittikleri nand kapisimi ney ole bi degisiklik yuzunden oldugunu bu islerden cok iyi anlayan bir tanidik anlatmisti olay nedir aklimda degil detayli olarak dedigi sey alirsan sknti cekmezsin eksiklik hissetmez ssd farkini alirsin demsiti bende almistim ocakda almistim hala kullaniorum sorunsuz acilis kapanis prog acma isleme vs gibi durumlara mukemmel bir performans soz konusu memnunum isteklerimi karsiliyor baska secenegin yoksa rahatlikla alabilirsin

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 673 Toplam Mesaj: 6