folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kitap Alıcam Yardım

Kitap Alıcam Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Sakkara'nın Kumları

KONU:Sakkara'nın Kumları, İkinci Dünya Savaşı'nın tam ortasında Mısır'da geçen ilginç ve sürükleyici bir öykü. Yıl 1939. Annesi Prusyalı, babası Amerikalı olan Jack, bahçıvanlarının oğlu Harr'yle birlikte Mısır'a, Sakkarakazılarında çalışmaya gider. orada güzel Alman Yahudisi Rachel Stern'le karşılaşan iki genç ona âşık olurlar. İkinci Dünya Savaşı'nın çıkmasıyla Jack Avrupa'ya döner. İzmir'e doğru yola çıkan Rachel ise Naziler tarafından yakalanır ve ortadan kaybolur. Dört yıl sonra, Roosevelt ve Churchill savaşın en önemli zirve toplantısı için Mısır'a gelir. Olaylar Harry, Jack ve Rachel'in Mısır'da tekrar bir araya gelmelerini sağlar, ancak bu kez ayrı taraflardadırlar. Sadece savayışn değl, bütün XX. yüzyılın kaderini değiştirebilecek bir suikast planı onları buluşturur. Sakkara'nın Kumları'nın şaşırtıcı öyküsünü gerçek bir olaya dayandıran Meade, 'Nazilerin, 1943'te çok önemli bir toplantı için Ortadoğu'ya geen Roosevelt ve Churchill'i öldürmeyi planlamaları tarihi bir gerçektir' diyor. Gerçek ve yarı gerçek olayların birbirine iyi bağlandığı, esas karakterlerin kusursuzca seçildiği kitap olağanüstü bir anlatıma sahip.

okumadıysanız tavsiye ederim ayrıca belirtiyim bir oturuşta bitirilecek bir kitap değil  konu biraz ağır işliyor bu yüzden kitap okumaya yeni başlıyanlar sıkılabilir okurken

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seffah
    seffah's avatar
    Erkek

hoca valla bende önceden kitap okumayı pek sevmezdim ama  şimdi çok seviyorum hatta vazgeçilmezim ... eğer okumadıysan  DAN BROWN un kitaplarını tavsiye ederim çok sürükleyici .. (MELEKLER VE ŞEYTANLAR ,,,, DİJİTAL KALE....DA VİNCİ ŞİFRESİ ...) umarım beğenirsin...

hayat ölümle kumar oynama sanatıdır..ebn bu snatı icra edebiliyorum ya siz...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SeriousMurder
    SeriousMurder's avatar
    Erkek

seffah bunu yazdı:
    -----------------------------

hoca valla bende önceden kitap okumayı pek sevmezdim ama  şimdi çok seviyorum hatta vazgeçilmezim ... eğer okumadıysan  DAN BROWN un kitaplarını tavsiye ederim çok sürükleyici .. (MELEKLER VE ŞEYTANLAR ,,,, DİJİTAL KALE....DA VİNCİ ŞİFRESİ ...) umarım beğenirsin...

-----------------------------

Bende öneririm Dan Brown apayrı bişi zaten saracağından eminim

Ülkemde Star Saksıda Yetişir....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

elif şafak -> aşk (dün bitirdim , ilk defa 1 haftada bu uzunlukta bi kitabı..)(kendi isteğimle)

edit : ben direk kitap tavsiyesi yaptım pardon :D senin dediklerinle alakalı pek çok  şey yok sanırım bu kitapta ama yinede oku derim :)

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Valla Bugün Kitaplarımı Elime Aldım Sizlerin Tavsiyesi Üzerine :) Aldığım Kitapalar;

1-Anlayarak Hızlı Okuma Kitabı Gülseren Şenyüzlü
    2- Melekler ve Şeytanlar Dan Browndan
    3-Dil Zekası Konuda Önerdiğniiz Kitaplar :) 

1. Ye Başladım Ve Gerçekten Sarıyor Umraım Hayatım Boyunca Devam Ederim :D

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seffah
    seffah's avatar
    Erkek

okumak güzel bir  duygu hoca ben dün PSİKOLOJİK  SAVAŞ diye bir  kitap aldım sabaha kadar uyumadan okudum bitirdim ... 

hayat ölümle kumar oynama sanatıdır..ebn bu snatı icra edebiliyorum ya siz...
Toplam Hit: 4495 Toplam Mesaj: 27