folder Tahribat.com Forumları
linefolder Müzik & Sinema & Tiyatro & Kitap & Televizyon & Seminerler & Edebiyat
linefolder Kitap: Hacking Bilişim Korsanlığı Ve Korunma Yontemleri

Kitap: Hacking Bilişim Korsanlığı Ve Korunma Yontemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bu kitabı yazmıştım konuyu bulamadım neyse alan varmı beyen-beyenmeyen alan varsa fikirlerini paylaşabilir mi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    iyi kitaotır bir çok yöntem ve aracı tanıtmış yazırına mail atmıştım 1 gün sonra tüm sorularıma cevap vermişti ben begendim

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    polymorphic
    polymorphic's avatar
    Erkek
    @zumsuk,
    kitaba ilgi duymanin sebebi ne yani ogrenmek istedigin ne ?

@sandman,
    kitapta anlatilanlara bir ornek verirmisin ?

bir cok yontem ve araci tanittigi icin kitap alinmaz nette zaten hepsi icin dokuman bol...eger cok kitap almak istiyorsan pm ile ulas bir kacini tavsiye edebilirim...

Real programmers can write assembly code in any language. :-)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    şey lan bunu yazan adam davut yılmaz diilmi :S ? şu WC nin sekuriti bölümünün yöneticilerindenmiş :Ppppp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    polymorphic kitap çok güzel windows, unix(unix-linux) sistemleri açıklıyor.Açıklarını çalışma mantıklarını vs..

Ayrıca hack tekniklerini açıklıyor yani ne yapmamız gerektiği falan.Birazcık baktım yeterince bilgi var okuyup yazarsam daha yararlı olur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    polymorphic
    polymorphic's avatar
    Erkek
    eger sadece bunun icin aliyorsan alma, bunlar standart geliyor sonucta oradaki aciklar muhtemelen eski seyler olacak, belki bazi conf lardan bahsediyordur onun disinda yararli olacagina inanmiyorum...bilen biri bunu desifre etmez yani oradaki bilgiler ozelligini yitirmis bilgiler...

bu tip kitaplar komedi, cok harika kitaplar var kesinlikle onlari tavsiye ederim...

ama aldiysan hayirli olsun...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    açıklar genelde başka şekilde başka yerlerde kullanılar bilir.Yani ordakiler benim düşünceme göre temel açıklar pc sistemlerine ağırlık verdim şimdi bu temel açıkları öğrenmem gerek ondan önce sistemleri çok detaylı anlatıyor.Açıkları öğrenip deneyip, geliştirip bende gelişirim.Daha sonra temeel açıklar değilde kendi açıklarımı bula bilirim.Sitedee böyle olmuştu ancak benim ihtiyacım olan şimdi bi cp daha ufak çapta 64 ram 20gb hd 1.6 işlemci rahat rahat yeter çünkü ona saldırı yapmayı düşünüyorum.

Site işleride böyle gitti ilk asp portallı sitem olmuştu arkadaşındı nedir ne değildir derken baya baya ilerlettim önce olan açıkarı buldum sonra rus videolaırndan denemeler yaptım birleştirip sonunda bir sürü açık bulmuştum adminede çoğunu soyledim.Yani ne olursa olsun yinede temel açıkları öğrenmek ondan öncede sistemleri bilmek gerek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    polymorphic
    polymorphic's avatar
    Erkek
    dostum "pc sistemlerine ağırlık verdim" derken neyi kast ettin anlamadim...??

sanirim web serverlar ile pc'leri farkli goruyorsun evet sanirim servisler bakimindan farklilar, ama pc hacklemek cok daha basit cunku her turlu seyi barindirirlar insanlar meraktan dolayi.

Ornegin winamp'ta bulacagin bir bug'i exploit ederek cok rahat bir sekilde pc'ye sizabilirsin veya Windows Live messenger'da contact list'te (kacbyte oldugunu unuttum :() bir overflow acigi cikti bunu exploit edip sisteme sizabilirdin yani ufak programlarda bulabilecegin aciklarla pc'lere rahatlikla girebilirsin Apache, Kernel kasmadan yani :))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    pc sistemlerine ağırlık verdim derken web , portal hack değilde bilgisayar hacke mırca yoneldim sistemlerini çalışma yapılarını bilmem şart.Tabi yok keylogger yok trojan gibi lamer saçmalıklarınlada uğraşmayacağım.Bug portlar vs. gibi şeylerle uğraşırım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    polymorphic
    polymorphic's avatar
    Erkek
    dostum bak bir ustteki post"ta fikrimi yazdim trojan, keylog ile oynayacak adam kalmadi zaten :))

o kitapta exploiting tekniklerinden falan bahsettigini hic sanmiyorum yada inline assembly'den falan...demek istedigim bu anlatabiliyormuyum ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    bende war cebit e gelceksen verebilirim sana

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 1560 Toplam Mesaj: 11