Kitap Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek
    DeadSoul bunu yazdı

Şunu eklemeyi unutmuşum, tüketilmeyecek bir kitap olmalı yani kapağını kapattığımda tamam oldu bitti değil.

Güncel olaylar, fantastik edebiyat şuan okumak istediğim alan değil. İnsan psikoloji ağır basmalı bir yandanda.

adam fawer okumak istediğim kişi değil.

sadece aptallar sekiz saat uyuru okudum hatta erdal demirkıranın birçok kitabını okudum ama aradığım ne yazık ki oda değil.

amak-ı hayalide okudum çok hoş bir kitap hele birde işin içinde tasavvuf olunca ayrı bi seviyorum öyle kitapları.

fısıltı yazmış bir arkadaş sanırım seri olarak biraz araştırdım yine okumak istediğim tarzda bişi değil.

Diğer arkadaşların yazdıklarınıda araştırıcam şuan telefondayım malym pek hızlı olmuyor.

herkese teşekkürler

Robert Musil - Niteliksiz Adam. Robert Musil bu kitabı 30 senede yazmıştır.

Kitabı Türkçeye kazandıran kişide Ahmet Cemal dir ki oda 7 sene gibi bir sürede çevirmiştir kitabı.

Kitap genel hatları ile Avusturya-Macaristan İmparatorlugunun son demlerinde, ayrılık sürecinde geçmekte.

Birde Stefan Zweig in Dünün Dünyası nı okuyabilirsin hatta ilk önce bu kitabı okursan Niteliksiz Adam için iyi bir altyapı olur, Avrupa nın bilhassa

Avusturya-Macaristan İmparatorlugunun toplumsal dokusunu, kültürel birikimini ve üst kesimin sosyal yaşamını hazmedebilmek adına.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

Hermann Broch - Vergilius'un Ölümü

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Kelebek ve Dalgıç - Jean Dominique Bauby

şu kitabı merak ediyorum yaşanmış hikaye filmde var. felç geçiren bir adamın tek gözüyle yazdırdığı kitap.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Geleceğin Fiziği-Michio Kaku(Nobel ödüllü fizikçi)

bu profesör amcamız natgeo, bbc,discovery channel gibi kanallarda belgesel de yaptı.

Kitabın konusunu özetlersek ; 

bu dünyanın en önde gelen yaklaşık 300 bilim adamının araştırma konuları hakkında sohbet söyleşi yapmış deneylerine katılmış ve önümüzdeki birkaç yüzyıl içerisinde bizleri fizik kimya biyolojiden tutun bilimin her alanında bizleri hangi teknoloji ve yeniliklerin beklediğini derlemiş. Harika bir kitap. insanın ufkunu bırakın 2 katına çıkarmayı uzaya fırlatıyor adeta.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
Toplam Hit: 3274 Toplam Mesaj: 35