Kitap Tavsiyeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

Ruhi Mücerret - Murat Menteş

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

cengiz Aytmatov- Gün Olur Asra Bedel ( efsanedir bir solukta okursun )

Jean-Christophe Grange - Kızıl Nehirler  ( kurgu ve karakterler çok çok iyi )

Sinan Akyüz - Sevmek Zorunda Değilsin Beni ( aşşırı duygusal ve sürükleyicidir buda )

Kemal Tahir- Devlet Ana ( osmanlı kurulusu ve o zamanları çok iyi anlatmış sevilecek kitap )

şimdilik aklıma gelenler bunlar ekliyeceğim daha hocam, benim unutamadığım kitaplar bunlar :D

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

genelle me yapmak gibi olmasın desemde genelleme yapıyorum okuduğunuz ktapların hepsi raflarda duran güncel kitaplar .birinizde gidin kardeşim yayın evlerinin size okutmak istediklerini değilde  hep o haftalarca çok satanlar diye konulan raflardakini değilde yıllar önce basılmışları muhteşem diye bileceğim romanları okumanızı isterdim .onlar hem bilgi içerir hemde edebi yönü beni ilgiendirmez de insanı akşam uyurken hayalden hayale sürükler ufkunuzu genişletir.

bernard werber in karıncalar serisi şuan da basımıyok 3 kitap  isimleri sanırım şöyleydi

1 karıncalar olağan üstü bir algılama 

2 karıncaların günü

3 karıncaların devrimi 

dahasonra aynı yazarın tanrılar diye bi serisi var oda 3 kitaptan oluşuyo

1 biz tanrılar

2 tanrıların nefesi

3 daha çıkmadı nezaman çıkar bilmiyorum

ama bu tanrılar serisine ilk önderlik edecek  2 kitap daha vardı biri

melekler imparatorluğu (türkçeye çevrilmedi) diğeride

ölüm kaşifleri onuda ben okumadım (bulamadım ).

yazarın bide kasandranın aynası diye bir kitabı var onu raflarda görebilirsiniz yeni çıktı oda muhteşem di ama karıncalar serisi en iyisiydi.

sonra 

Trevanian adlı yazar takma adı bu tabi sonra google yazın gördümki kimliği açığa çıkmış sanırım ölmeden önce.onun da şibumi yi okudum bide yirminci mil adlı kitaplarıda iyidi insanı içine çekiyodu ama ilk okuduğum kitabı şibumi tavsiye üzerine okumuştum gerçekten iyidi.yirminci mili beyazıtta çınar altında 2 lira ya satın almıştınm tesadüfen okuduğum bi kitaptı .

dan brown gerçekten iyi bir yazardır grangeden daha iyidir. ve adamın kitap yazarken içine koyduğu bilgileri yıllarca topladğı belli. diğer yazarlar adını vermiyim şimdi yılda 1 kitap çıkartırken dan brown 3 yılda bi r kitap çıkarıyo onun tüm kitaplarını okudum zaten toplasan 6 tane kitabı var .yeni çıkn kitabı cehennem de iyi di .tüm kitaplarını okumanı öneririm .

sonra 

genellikle yazartakip edip savunmak yerine kitap konusuna göre seçerdim ilk okuduğum kitap ta 6 sınıfa tekabül ediyodu sanırım metal fırtına serisi ile başladı roman bazında seri olarak  okuduğum ik kitaptı. oda güzeldi.ama ilk kitabı en iyisiyde orkun uçarla burak turna ayrıldıktan sonra boka sardı ama yinede okudum.daha sonra para kazanmak için yaptığı belli oldu burak turna nın 150 sayfalık kitaplar yapıp metalfırtına 5 6 diye uzattı yenisi gelirmi geldimi bilmem ama orkun uçar 4 te bitirdi sanırım turan da iyi kitaptı.

sonra aklıma şimdilik bu kadar geldi ayrıca kişisel gelişim kitaplarından nefret ederim insanı içine kapanmaya yiter.zaten o kitabı yazan adam kişisel gelişimini artırırken birinin yardımına ihtiyaç duymuştur işte sokak ta tanıştığı bi adamın veya akranası  arkadaşı filan . bu tür kitaplarda bize o yolları geçmeden bişeyler anlatıp okuyucuyu bilgilendirdiğini zanneder işte şöyle yaparsanız şöyle olur filand iye o yüzden pek tutmam kişisel gelişim kitaplarını sonuçta bilirim ki her insan aynı değilidir.

bunlar benm görüşlerim yanlış bişey söylemişsem kusura bakmayın.

bitane dahaekliyim yorumlarda gördüm şimdi kitap hırzının yazarından HİÇ de ye bi kitap daha vardı. oda iyi kitaptı.

salihcan38 tarafından 12/Eyl/13 15:53 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

Dan Brown un diğer kitaplarınıda kesinlikle okumalısın bence özellikle da vinci şifresini diğer 4 kitabıda oku seveceksindir

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

evet listelerde adı verilen bazı kitaplar bazılarımıza çok değersiz gelebilir lakin bazılarımız kitap okumaya çizgi roman okuyarak başlar...sonra daha değerli kitapları keşif sürecine yönelir...bu yüzden verilen listelerdeki kitapları eleştirmek pek doğru değil...

amma çok bazı kelimesi kullanmışım,AQ !

Janitschar tarafından 12/Eyl/13 16:16 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Çizik yazıcam

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar