folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Klasörleri (Flash Disk, Hafıza Kartı Vs, Dahil) Kısayol Yapan Virüs - ÇÖZÜM

Klasörleri (Flash Disk, Hafıza Kartı Vs, Dahil) Kısayol Yapan Virüs - ÇÖZÜM

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

son zamanlarda milleti epey rahatsız bir virüs benimde geçen başıma geldi. direk bi konu açayım dedim. sorunu yaşayanlar çözüme kavuşmuş olur. konuya yazdım ayrıca burada belirteyim konu altında kaynayıp gitmesin google'de arayan çözüme ulaşsın.

neyse gelelim olaya;

öncelikle emsisoft antimalware yüklüyoruz. 

yükleme linki : http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/

indirip güncelleme işini bitirdikten sonra komple tarama yapıyoruz. 300gb veriyi 2 saatte filan tarayıp bitirdi.

sonra bilgisayarı yeniden başlatıp combofix'i indiriyoruz.

comfofix indirme linki: http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

daha sonra combofix'i çalıştırmadan önce virüsün bulaştığı aygıtları pc'ye bağlıyoruz. flash bellek, hafıza kartı, ipod, taşınabilir hdd filan işte.

bunları komple pc'ye bağladıktan sonra combofix taramasını başlatıyoruz. zaten kendi ekranında uyarı veriyor birşeye ilişmeyin diye. combofix taramasını bitirip tekrar kendini başlattıktan sonra log raporlarını hazırlıyor ve işlem bitiyor.

bu andan itibaren virüsten eser kalmamış oluyor. 

not: eğer özel bilgileriniz yok ise taktığınız usb aygıtlarını biçimlendirirseniz içiniz rahat etmiş olur ama şart değil tabi.

not2: bu virüsü aynı yukarıda yazdığım yöntemler ile temizledim. sorunsuz ve veri kaybı olmadan hallettim olayı.

unutmadan ayrıca virüs görev yöneticisi ve komut istemini devre dışı bırakıyor. virüs temizlendikten sonra görev yöneticisi eski haline dönüyor. komut istemini tekrar aktif etmek için;

etiket: flash virüsü, dosyalar kısayol oldu, virüs klasörleri kısayol yaptı, kısayol virüs yapan virüs, klasörlerim kısayol oldu.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Herkese faydalı olur umarım okulda bütün hocaların belleklerine bulaştı ben tek başıma hepsini temizlesemde bütün bilgisayarlada olduğundan tekrar geri geliyordu umarım hepsi googleda görürde girip temizlerler valla zulüm gibi her tenefüs bir bellek temizliyorduk arkadaş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

hic denemedim de sadece combofix is gormez mi

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek

Eline sağlık mürid.

benn de aynı skıntı vardı  bir kaç program denedim baktım olmuyor çektim formatı win 8 e yükledim sinirden. 

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Deep freeze var huzur var :) Birde Klasör seçenekleri gizli ve sistem dosyalarını göster artı olarak korunan işletim sistemi dosyalarını gizle bölümündeki işareti kaldırın böylece antivirüsler virüslere erişebilir ve usb kök dizini temizleyebilir.

watervay tarafından 22/Haz/13 09:46 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    bilgisayar'a geçince bi okuyayım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Deep freeze var huzur var :) Birde Klasör seçenekleri gizli ve sistem dosyalarını göster artı olarak korunan işletim sistemi dosyalarını gizle bölümündeki işareti kaldırın böylece antivirüsler virüslere erişebilir ve usb kök dizini temizleyebilir.

sonra bi şaşırsın persi0.sys falan ne var ne yok ortalığın amk'sun..

nefret ediyorum deepfreez'den hep bende bi bokluk çıkarıyo amk programı... millette kullanıyor bu s...iğimin programını :|

edit; yeğenim güzel anlatım.. umarım faydalı olur (:

Amd-x tarafından 22/Haz/13 11:28 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

hic denemedim de sadece combofix is gormez mi

anti malware yazılımı oluşan bütün kısayolları temizliyor hocam. sadece combofix sonuç verir mi bilmiyorum ama 2 ayrı taramanın zararı olmaz :)

@waterway

bu mına koydugumun virüsü ona izin vermiyor. gizli klasörleri gösteriyorsun tamam diyorsun 10 saniye sonra tekrar pasif yapıyor.

@amd

elimizden geldiğince işte dayı saol :F

Kreyzi tarafından 22/Haz/13 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek

bu virüsten dolayı fotoğraf makinamdaki hafıza kartında ki resimler silindi bu resimleri kurtarabileceğim bir program falan var mı.

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

çizik.

aynı virüs yüzünden format atmıştım.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Akşama akraba bilgisayarcısı olarak işe yarayacak.

Toplam Hit: 5822 Toplam Mesaj: 11