Klima Parcasindan Anlayanlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

Hocam yanlis anlamada kac paraya degistirmesini bekliyorsunuz

Hocam bu durumu nasıl savunabiliyorsunuz ? 

10 tl ye alınan bir parça 170 tl ye takılması sizin icin normal bir durummu ?

10tl'ye parçayı alıyor + 160TL'ye bilgisini ve tecrübesini satıyor.

Senin 160TL'lik bilgi ve tecrüben varsa 10tl'ye alıp değiştirseydin, 160tl cebine kalsaydı.

--

Not: yetkili servis vs değilim ancak bilgi ve tecrübesini satabilen adama da saygı duymak gerekir. Şimdi buraya çekiçli hikayeyi yazdırmayın..

Bonus Örnek:

Eve dolap yaptıracaktık, dolapçı gelip fiyat verdi 5000TL; sonra gittik dolap çizim programı indirdik, çizdik, kesimciye verdik bağlantı deliklerine kadar delindi kesildi, ikeadan alınmış gbi hale geldi. 1500TL'ye maloldu, adama anlatıp yarım yamalak anlayıp yapacağı işten kat kat güzel oldu. Çünkü 3500TL'lik bilgi ve tecrübemiz vardı.

Ne alaka mürid .

İyi o zaman ben iyi uçak kullanırım . Pilotlar 10.000 maaş alırken ben 250.000 istiyorum diye bilirmisin .

Olay tamamen esnafın aç gözlü olmasından kaynaklı . 10 tl lik parça + 20 tl yakıt + 20 tl zaman + hepsi kadar el işçiliği  100 tl bile etmez ya neyse . 

Gerçek sebebini söylüyorum . Aç gözlü esnaf . Yazın klima kullanımı artan bir memleket ve fırsattan istifade eden esnaf .

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

Hocam yanlis anlamada kac paraya degistirmesini bekliyorsunuz

Hocam bu durumu nasıl savunabiliyorsunuz ? 

10 tl ye alınan bir parça 170 tl ye takılması sizin icin normal bir durummu ?

10tl'ye parçayı alıyor + 160TL'ye bilgisini ve tecrübesini satıyor.

Senin 160TL'lik bilgi ve tecrüben varsa 10tl'ye alıp değiştirseydin, 160tl cebine kalsaydı.

--

Not: yetkili servis vs değilim ancak bilgi ve tecrübesini satabilen adama da saygı duymak gerekir. Şimdi buraya çekiçli hikayeyi yazdırmayın..

Bonus Örnek:

Eve dolap yaptıracaktık, dolapçı gelip fiyat verdi 5000TL; sonra gittik dolap çizim programı indirdik, çizdik, kesimciye verdik bağlantı deliklerine kadar delindi kesildi, ikeadan alınmış gbi hale geldi. 1500TL'ye maloldu, adama anlatıp yarım yamalak anlayıp yapacağı işten kat kat güzel oldu. Çünkü 3500TL'lik bilgi ve tecrübemiz vardı.

Ne alaka mürid .

İyi o zaman ben iyi uçak kullanırım . Pilotlar 10.000 maaş alırken ben 250.000 istiyorum diye bilirmisin .

Olay tamamen esnafın aç gözlü olmasından kaynaklı . 10 tl lik parça + 20 tl yakıt + 20 tl zaman + hepsi kadar el işçiliği  100 tl bile etmez ya neyse . 

Gerçek sebebini söylüyorum . Aç gözlü esnaf . Yazın klima kullanımı artan bir memleket ve fırsattan istifade eden esnaf .

Müridciğim, bence verdiğin örnek şu anki konuya uygun değil.

Konuyu açan arkadaş, 10tl'lik parçaya kendi işlem yapamadığı için başkasına yaptırıyor ve işçilik olarak alınan parayı çok görüyor. Evet esnafın da gözü aç, nereden çarpmaya çalışsam diye bakıyor. Bu konuda hemfikiriz. Ancak konuyu açan arkadaş kendisi yapabilecekken başkasına yaptırmaya razı oluyorsa aldıkları parayı neden ve hangi kıstaslarla çok görüyor? Olay bu.

-

Senin sahip olduğun bir uçak olduğunu düşün ve sende kullanmayı biliyorsun. Pilot sana SAW-ESB arası benzin+izin+hizmet bedeli olarak 10.000TL'ye götürürüm diyor. Sende diyorsun ki "ben zaten uçurmayı biliyorum, benzini 3000 + izinler 1000TL olduğunu da biliyorum. Ben arkada keyifle otururken senin kullanman için 6000TL istiyorsun. Kendim kullanırım, 6000tl cebimde kalır."

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hocam bizim evdeki klimanında dış ünitede sıkıntı vardı. Çağırdım servisi kapasitör değişimi olucak dendi. Nekadar diye sorduğumda 200TL fiyat vermişlerdi. Aynı arçelik servisinde arkadaşım çalışıyordu. 150 liraya halletti. Genel ortalama o şekilde söylüyor fiyat olarak herhalde hocam. Kendin değiştirebiliyorsan sök kapasitörü uçlarını nereden söktüğüne dikkat et. Yenisini alıp aynı yerlere tak çalıştır.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
Toplam Hit: 1565 Toplam Mesaj: 14
klima