Kolay Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

"Yeni tanıştığın birine misafirliğe gittin.Muhabbet sardı."Kaç çocugunuz var?" sorusuna ev sahibi: çocuklarımın yaşları çarpımı 72, yaşları toplamı sokak kapı numarasına eşittir. Biraz düşündün bişeyler buldun. Dışarı çıkıp sokak numarasına baktın. Sokak numarası 14

Geldin: "soruyu çözemedim ipucu ver" dedin

Oda: "büyük kızım çilek sever" dedi

kaç çocugu var ve yaşları kaçtır?"

Lütfen google'lamadan cevap verin =)

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

-

-

-

-

-

-

-

------------Spoiler-----------

3çocuk

8+3+3

------------Spoiler---------------

marad10a tarafından 02/May/14 23:14 tarihinde düzenlenmiştir

"Galata'da, Yelkenci Hanı bitişiğinde ikamet eden Uzun İhsan Efendi mi, yoksa bugünden tam üç yüz sekiz yıl sonra, sözgelimi İzmir'de oturan mahzun ve şaşkın adam mı? Hangimiz düş ve hangimiz gerçek? Düşünüyorum, o halde ben varım. Düşünen bir adamı düşünüyorum ve onun, kendisinin düşündüğünü bildiğini düşlüyorum. Bu adam düşünüyor olmasından varolduğu sonucunu çıkarıyor. Ve ben, onun çıkarımının doğru olduğunu biliyorum. Çünkü o, benim düşüm. Varolduğunu böylece haklı olarak ileri süren bu adamın beni düşlediğini düşünüyorum. Öyleyse, gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek
    marad10a bunu yazdı

-

-

-

-

-

-

-

------------Spoiler-----------

3çocuk

6+6+2

------------Spoiler---------------

Yanlış cevap, lutfen tekrar deneyiniz =)

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

4 çocuk 1 3 4 6 yaşlarında

düşler düşünmekle tükenmez
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marad10a
    marad10a's avatar
    Erkek

5 çocuk 1 2 2 3 6

"Galata'da, Yelkenci Hanı bitişiğinde ikamet eden Uzun İhsan Efendi mi, yoksa bugünden tam üç yüz sekiz yıl sonra, sözgelimi İzmir'de oturan mahzun ve şaşkın adam mı? Hangimiz düş ve hangimiz gerçek? Düşünüyorum, o halde ben varım. Düşünen bir adamı düşünüyorum ve onun, kendisinin düşündüğünü bildiğini düşlüyorum. Bu adam düşünüyor olmasından varolduğu sonucunu çıkarıyor. Ve ben, onun çıkarımının doğru olduğunu biliyorum. Çünkü o, benim düşüm. Varolduğunu böylece haklı olarak ileri süren bu adamın beni düşlediğini düşünüyorum. Öyleyse, gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Birden fazla ihtimal vardı.

hsyN ve marad10a cevaplarınız doğru, tebrikler.

@umit soruyu okumadan cevap vermeyelim, puanın sıfır.

Toplam Hit: 580 Toplam Mesaj: 7