Kolay Saran Cicek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Bahçe içinde Duvara sarma çiçek lazım sarmaşık dışı en yakın dönemde sarabilen nedir bilgisi olan varmı  Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Begonvil. Çiçek çoşturan ile beslersen çok güzel pembe veya mor çiçek açar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Begonvil. Çiçek çoşturan ile beslersen çok güzel pembe veya mor çiçek açar. 

Aynisini yazacaktim mor olani cok guzel duruyor

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

Bahçe içinde Duvara sarma çiçek lazım sarmaşık dışı en yakın dönemde sarabilen nedir bilgisi olan varmı  Teşekkürler.

Kullanıcağınız şehir ve iklimi bilmiyorum ama, Parthenocissus quinquefolia (Amerikan sarmaşığı) yada Hedera helix (Orman sarmaşığı) alıyorsunuz dikiyorsunuz. O yayılarak gidiyor. Az bakım ister ve dayanımları yüksek. Bir diğer alternatifte, lonicera caprifolium (hanımeli) diğerlerine göre yayılması ve sarılması biraz daha zaman alıyor ama çiçekleri ve kokusunu çok seviyorum.  Daha ılıman don riskinin olmadığı bir iklimdeyseniz begonvil ve daha bir çok alternatif var.  :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı
    DracuLax bunu yazdı

Kullanıcağınız şehir ve iklimi bilmiyorum ama, Parthenocissus quinquefolia (Amerikan sarmaşığı) yada Hedera helix (Orman sarmaşığı) alıyorsunuz dikiyorsunuz. O yayılarak gidiyor. Az bakım ister ve dayanımları yüksek. Bir diğer alternatifte, lonicera caprifolium (hanımeli) diğerlerine göre yayılması ve sarılması biraz daha zaman alıyor ama çiçekleri ve kokusunu çok seviyorum.  Daha ılıman don riskinin olmadığı bir iklimdeyseniz begonvil ve daha bir çok alternatif var.  :)

+1  Parthenocissus quinquefolia (Amerikan sarmaşığı)

veya Parthenocissus tricuspidata (Boston sarmaşığı)

Sonbaharda yaprakları kıpkırmızı olur çok güzel bir görüntü oluştururlar.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1011 Toplam Mesaj: 5
kolay