Kombi Arızası Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Genel kapalı olduğu için konuyu buraya açtım,

Kaldığımız evde kombi arızalandı. Su basmaya çalışınca pompanın olduğu yerden su kaçırıyor. Neredeyse çoğu yeri sökmek gerektiği için pompayı çıkarmayı denemedik ama ya çatlak var ya da contada sıkıntı var diye tahmin ediyorum. Karabük'te öğrenciyiz bu işi en uygun şekilde nasıl halledebiliriz ? Aslında el yatkınlığı var söküp takma konusunda sıkıntı olmaz ama yine de tamirci çağırmak daha mantıklı geliyor. Herhangi bir kombi tamircisinin bizi ayak üstü düdüklememesi için nasıl davranmak gerekiyor ? 

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Tecrübelerimden yola çıkarak yazıyorum.

Tamirci de çağırsanız ev sahibi ile sıkıntı yaşamanız olası. Olaydan ev sahibini bilgilendirin ve onun tamirci göndermesini talep edin. Sonuçta parası ev sahibinin cebinden çıkacak. Sizin getirdiğiniz adam über tamirci de olsa ev sahibinin eline koz vermek doğru değil. Hele ki kendiniz tamir etmeye çalışmak pimi çekmek olur.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Tecrübelerimden yola çıkarak yazıyorum.

Tamirci de çağırsanız ev sahibi ile sıkıntı yaşamanız olası. Olaydan ev sahibini bilgilendirin ve onun tamirci göndermesini talep edin. Sonuçta parası ev sahibinin cebinden çıkacak. Sizin getirdiğiniz adam über tamirci de olsa ev sahibinin eline koz vermek doğru değil. Hele ki kendiniz tamir etmeye çalışmak pimi çekmek olur.

Ev sahibi ile konuştuk, kendisinin bildiği bir tamirci yokmuş. Kombi gibi demirbaşların tamir ücretlerini ev sahibi mi karşılıyor ? O konuda tam bir bilgim yok açıkçası. Eğer ev sahibi karşılayacaksa direk yetklili servisi çağırmak en doğrusu hem ne yapıldığını adam gibi faturalandırırlar hem de olası bir sıkıntıda muhattap olacak birini bulabiliriz

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Ev sahibiyle aranızda özel bir konuşma - anlaşma olmadıysa kombi de ev sahibinin sorumluluğunda olmalı. Sonuçta sözleşmen bitince kombiyi sırtlanıp götürmeyeceksin. 

Karşılıklı olarak açık açık konuşmanızı tavsiye ederim. Mesela kombinin yetkili servisini çağıracağız, faturayı senin adına kestireceğiz, ödeyeceğimiz ilk kirada bedelininden düşeceğiz (ya da doğrudan siz verin parasını. Gerçi ilk seçenek ekonomik olarak size uygunsa ev sahibine de jest gibi olur. Aranızdaki ilişkiye bağlı) diye en baştan konuşun. Sonra sıkıntı çıkmasın. Ben olsam üçüncü bir kişiyi de bu konuşmaya kulak misafiri ederdim. Mesela emlakçı ya da apartman yöneticisi.

Dediğim gibi bendeki deneyim.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 787 Toplam Mesaj: 4
kombi arızası