folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Konu Silinebilir---Android Studio Realm Veritabanı Sorusu?

Konu Silinebilir---Android Studio Realm Veritabanı Sorusu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Gereken çözüm bulunamadığından dolayı daha sonra başka bir kullanıcının forum içinde bu konu ile ilgili arama yapınca karşısına çözümsüz bu konun gelmesine gerek yoktur.

-----------------------------------------------------------------------------

Merhaba arkadaşlar android studio ile mobil programlama kursu videoları izleyip mobil programlamada basitten birşeyler yapmak istiyorum. biraz kendimi geliştirir isem burada konusunu açtığım ve hala araştırdığım twitter e giriş (api key ya da diğer türlü) yaptırıp sonrasında belirlediğim kriterlerde tweet atan bir uygulama düşünüyorum.

Realm veri tabanı ile kayıt ekle, kayıt sil ve kayıt güncelleyi videodan yaptım(aşağıdaki linkte mevcut), listview deki kayda tıklayınca da edittextlere atıyor ama ben bir tane veri tabanına tek satır veri ekleteceğim 2. satır eklemeye izin verdirmeyeceğim o tek veriyi ( ya da çok satırlı bir veri tabanından istediğim bir satırdaki veriyi) 3 farklı edit texte nasıl yazdırabilirim? o tek satır dediğim yerde 3 string kayıtlı onların ad soyad şehir olduğunu varsayalım ben bu satırdaki veriyi butona basında nasıl atarım edittextlere?

Realm veri tabanı kayıt ekle sil güncelle listele ile ilgili uygulama burada

eyuperol tarafından 01/May/20 19:00 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

konu yukarı

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Projeyi açıp bakamam ama anladığım kadarıyla o tabloya sadece 1 kayıt eklensin istiyorsun.

Formu kaydettiğin zaman buttonclick olayında veritabanında o tablodaki kayıt sayısını getiren bir metod yazarsın. Kayıt sayısı 0 ise eklme yapabilsin. Eğer ki 0'dan farklı ise "kayıt ekleme şansın yok beybi" diye uyarı verirsin.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Projeyi açıp bakamam ama anladığım kadarıyla o tabloya sadece 1 kayıt eklensin istiyorsun.

Formu kaydettiğin zaman buttonclick olayında veritabanında o tablodaki kayıt sayısını getiren bir metod yazarsın. Kayıt sayısı 0 ise eklme yapabilsin. Eğer ki 0'dan farklı ise "kayıt ekleme şansın yok beybi" diye uyarı verirsin.

Anladığın doğru ama şunu da ekleyeyim (yapamadığım kısım) ben o tek kaydı geriye listeleme yapar gibi çağırıp edit textlere yazdırmak istiyorum. Edittextlere yazdırma işi olmasa zaten listview e yazdırmayı ben yapıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Diyelim ki 1 tane kayıt var. bunu edittextlere de çağırıyorsun. Sıkıntı yok buraya kadar.

Bir tane ekle butonun var tahminim. Ekledikçe dbye kayıt ediyor sonra onu listview içerisinde gösteriyor. Sanırım buraya kadar da sıkıntı yok.

Diyorsun ki, abi bir tane kayıt zaten var, kişinin bir tane kayıt ekleme hakkı olsun. Ama mevcut bir kaydı da güncelleyebilsin. Umarım yine doğru anladım.

Sonrasında ekle butonuna basınca yeni kayıt ekleme formunda "Hop kardeşim bir tane kayıt var, yeni ekleyemezsin" diyecek bir şey mi?

Neyse, anlamadıysam da boşver, es geç beni.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Diyelim ki 1 tane kayıt var. bunu edittextlere de çağırıyorsun. Sıkıntı yok buraya kadar.

Bir tane ekle butonun var tahminim. Ekledikçe dbye kayıt ediyor sonra onu listview içerisinde gösteriyor. Sanırım buraya kadar da sıkıntı yok.

Diyorsun ki, abi bir tane kayıt zaten var, kişinin bir tane kayıt ekleme hakkı olsun. Ama mevcut bir kaydı da güncelleyebilsin. Umarım yine doğru anladım.

Sonrasında ekle butonuna basınca yeni kayıt ekleme formunda "Hop kardeşim bir tane kayıt var, yeni ekleyemezsin" diyecek bir şey mi?

Neyse, anlamadıysam da boşver, es geç beni.

Eş geçmeyeyim (:

Veri tabanı kısmını ben yapabilirim. Ben şuan veri tabanındaki bir kaydı listeletip o listeden seçtiğim bir kaydı edittextlere yazdırıyorum.

İstediğim tam olarak şu, arada listview olmadan butona basınca veritabanındaki o tek satır veriyi edittextlere yazdırsın ( yada birden fazla veri olan bir veri tabanından istediğimiz ID ye sahip satırdaki veriyi getirip edittextlere yazdırsın)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Belki ilgisini çekip bakan olur konu güncel, sorun çözülmedi daha.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Konu silinebilir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

android Java yazıyorsun dimi
    Özelden teamviewer gönder yardımcı olayım

saybirs tarafından 01/May/20 19:20 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1731 Toplam Mesaj: 9
realm veritabanı