folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Kopyaladıktan Sonra Dosya Sağlıklı Mı Kontrolü ? ( 2Tb Kadar )

Kopyaladıktan Sonra Dosya Sağlıklı Mı Kontrolü ? ( 2Tb Kadar )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bir harddiskten diğerine yedek aldım. Bir kaç defa hatalar verdi, tekrar başlattım, varolan dosyaları atla dedim vesaire yani işlem 2 veya 3 kere bölündü.

İki HDD'deki dosyaları da karşılaştırıp farklı olanları uyarabilecek bir uygulama bileniniz var mı acep? nasıl yapabilirim?

(işletim sistemi : osx / ama daha hızlı olduğu için parallels içerisinde ubuntu dan kopyalatıyorum. sadece windowsum yok yani. ikisinden biri için çözümlere açığım )

( bir de ubuntu 2tb dosyanın arasında sadece 1 klasör için - ki 300 civarı sanırım fotoğraf var içinde - aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir hata veriyor, o klasörü açmıyor da kopyalamıyor da. nedir nasıl çözülür bilir misiniz? )

ubuntu hata

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Sorun türkçe karakter olabilir mi? Bence kontrol etmek yerine silip tekrar at sorunsuzca.

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Sorun türkçe karakter olabilir mi? Bence kontrol etmek yerine silip tekrar at sorunsuzca.

hocam 2 tb, kafadan 10 saat civarı sürüyor, zaten 2 usb girişi var ikisi de dolu ayar oldum başka hiç bir şey yapamıyorum :D 

silip tekrar atıcam tekrar hata vericek bir yerlerde falan aynı şey olacak

edit, birsürü yerde türkçe karakter var, sırf o tr karakterli ana klasörün altında onlarca klasör var, ama tek klasör hata veriyor, ben de tr karakterden mi acaba dedim ama değil gibi, klasörün adı daha uzundu kısalttım yine bişey değilmedi

noname tarafından 20/May/16 22:11 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

diff

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Microsoft sync tool vardi bi ona bak istersen hocam degisen vb.. Varsa onlari gosteriyor.

yanlış anlamışım  bu windows için linux için bilmiyorum.

KaptaN tarafından 21/May/16 00:30 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Windows olsaydı teracopy kullan derdim ya da winrar ile doğrulama yaparak sıkıştır sonra ikinci diske aç. OS X için teracopy benzeri uygulamalar varmış: http://alternativeto.net/software/teracopy/?platform=mac belki işe yarayan vardır.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganaydin
    doganaydin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    diff -rq disk1-yolu disk2-yolu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

beyond compare

Linux windows kullanıyorum.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Microsoft sync tool vardi bi ona bak istersen hocam degisen vb.. Varsa onlari gosteriyor.

yanlış anlamışım  bu windows için linux için bilmiyorum.

live cd ile bu işi halledebilir aslında

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Hocam  izinlerle ilgili bi durum olabilirmi bilemiyorm osx kullanmadım hiç fakat  ST9640320AS diskim bad sectorlendiğinde,

içinden veri kopyalamaya çalışırken bazı dizinlere geldiğinde bahsi geçen hatayı alıyordum. Bad sector olabilitesi yüksek. 

Çözüm de;  Hacked by Anonymoux :) guiderecovery de demişki;

Manyetik okuyuculu disklerin verileri saklandığı platter üzerinde fiziksel olarak yada manyetik alanın hasar görmesi ile bozulan en küçük kesime bad sectör denir.Yani bozuk kesim anlamındadır.

Günümüzde kullanılan disklerin bir sektörü (kesimi) 512 bytetır. Bozuk kesimler disk yüzeyinde sarsıntı, anlık okuma ve yazma yaparken elektrik kesintisi ve voltaj dalgalanması gibi nedenlerden olabilir.

Bazı durumlarda metal yorgunluğu diskin çalışma ömrünün doldurması yada genetik bir sorun olabilir. Platter yüzeyi bozuk kesim üretmeye başladığı zaman kanser gibi zamanla bütün disk yüzeni yavaş yavaş sarar.

Bad sectör barındıran diskler oldukça yavaşlar, kopyalama, okuma hızları ve performansları çok fazla düşer.

Bad sector leri çeşitli ücretsiz programlarla tespit edebilir harddisklerin smart özelliğinden yararlanarak da  gözlemleye bilirsiniz. Platter yüzeyindeki oluşan bad sectörleri düzeltmek mümkün değildir.

Fakat Low Lever Format ve benzeri programlar ile üzerilerini çizerek diskin sektör sayısını azaltıp bilgisayarın çizilen sektörler üzerine veri yazmasını engelleye bilirsiniz.

Platter yüzeyindeki ölü sektörlere veri yazmaya çalışan harddisk performans kaybedecek, yazmak istediği dosyayı bozacak yada yazamayacaktır.

Bazende çoğalan bad sektörler çalışır haldeki dosyalarınızı bozacaktır. Dolayısı ile harddiskiniz bad sektor üretmeye başladı ise her an veri kaybı yaşayabileceğiniz anlamına gelmektedir.

.. you only have you ..