folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kopyalanacak Birşey Kaldımı Apple

Kopyalanacak Birşey Kaldımı Apple

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

iphonun bir cok parcasını samsung ve diyer firmalar yapıyor apple firmaasına kalan görevde loguyu yapıstırp 2 katına satmak :D balık_ hocam gece kopardın dedigim gibi iphone hava atma telefonu adam nediyor bluetooth görmüyor sırf hava icin alınan ve ne ise yarandıgını bilinmeyen telefon ^^ android ... akar durduralamaz hale gelicek yakında

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Android ios un kopyası gibi. Ama çok daha iisi. Android kullananlar bilirler ki ios androidin kopyası gibi duruyor. Çünkü ios tan çok daha fazla gelişmiş bir sistem. En önemlisi sınırsız özgürlük sağlıyor. 3500 tl (iphone 4S) ödeyip aldığım bir telefonun nasıl olurda temasını ve arayüzünü istediğim gibi düzenleyemem ? Yada nsıl olurda aynı telefondan başka marka yada işletim sistemi farklı bir telefona bluetooth ile dosya alış-verirşi yapamam ? Sence bu ne demek ?

Bence tekelleşmeye giden yol demek ! +Rekabet iyidir. Rekabet olan yerde ucuzluk ve kalite vardır. Tüketici de karlı çıkacaktır üreticilerde. Ama bazı üreticilerin ürünleri malesef satamayabilir... Onlarda elenir gider...

Özetle teknolojide TEKELLEŞMEye ve özgürlüğün kısıtlanmasına karşıyım !  Bu sebeple iphone da sevmiyorum. Aslında cihaz harika. Ama işletim sistemi işi bok etmiş. Koysalar içine androidi cihaz şimdi sattığın 10 katını satar. + Piyasadan çok firmayı da silerler.

Bana göre HTC iphone dan çok daha iidir. Ama şarj sorununu hallletmeleri lazım !

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben iPhone'uma istediğim müziği rahatlıkla atabiliyor ve tüm bluetooth cihazlar ile kolayca veri alışverişi yapabiliyorum. Temayı da zibilyon çeşit tema ile değiştirebiliyorum bu arada, onu da yazayım.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Aslında bu tür davaların, rekabetlerin olması herzaman tüketiciye yarar.Çünkü rekabetten doğan yenilik ve ürününü satma kaygısı son tüketiciye herzaman + özellik ya da fiyat indirmi olarak döner.

Bırakın androidle iphone kapışsın.Ne olacak iOS a daha fazla destek gelicek, aynı zamanda android de bu gelişmelere kulak tıkamayıp kendini geliştircek.

Apple'ın dokunmatiği bu kadar güzel olmasaydı ya da ekranı parlak güzel olmasaydı süper amoled ekranlar çıkarmıydı, belki.

Mesela ben android işletim sistemi kullanan bir telefon kullanıyorum ama ios daha geliştirmeye açık hale gelirse neden tercih etmeyeyim?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    -----------------------------

Neden herkes apple'a düşman olur ki ? bunda apple'ında çok kabahati var. Aşağıda verilen özelliklerin çoğu iphone 3, 3gs, 4 ve 4s modellerinde hala yok. halbuki dünyanın en pahalı telefonunu üretiyorlar. o paranın kesinlikle hakkını vermiyor. kullanıcıyı saçma sapan şeylerle kısıtlıyor.

Bluetooth yok, sadece iki iphone birbirini görebilir,

dahili hafızaya usb ile veri atamazsınız,

flash desteklemez,

MMS mesaj atma yok!

Gerçekten hakkını vererek kullanırsanız pili 1 buçuk gün anca dayanıyor.

A2DP, yani stereo Bluetooth kulaklık desteği yok.

Kilitlendiğinde resetlemesi zor. Çoğu insan ne yapacağını bilmediğinden şarjının bitmesini bekliyor. (çünkü batarya sökülemiyor )

Çıkarılabilir pili yok. 300-400 şarjdan sonra pili serviste fahiş fiyatlara değiştirmek gerek.

Kopyala yapıştır özelliği yok!

iPhone aksesuarları da kendisi gibi pahalı. Kılıfından, bluetooth kulaklığına kadar.

Sınırlı internet paketleri ile sunuluyor

Taslak mesaj yazılamıyor

2 megapiksellik kamerası var, fakat video kaydı yapamıyor. Zoom yok, flaş yok. Çamur gibi fotoğraflar çekiyor.

Hafıza kartı kullanılamıyor. Belleği arttırılamıyor

FM radyosu yok.

Türkiye satış fiyatına süper bir dizüstü bilgisayar alınır!

iTunes şarkılarını melodi olarak kullanmaya izin vermiyor.

SMS mesaj grupları oluşturulamıyor. Toplu mesaj göndermek işkence

Safari tek tabı yükleyebiliyor. Aynı anda birden fazla tabda site yüklemek mümkün değil

Sesli arama, sesli komut ve ses kayıt yok.

Telefonun içindeki mp3′ler melodi olarak kullanılamıyor.

Türkçe kullanım klavuzu yok

Başka operatöre ait sim kartla çalışmaz.

-----------------------------

bir buçuk yıldır iphone4 kullanıyorum:

bluetooth'a pek fazla ihtiyaç duymadım şuana kadar, ihtiyacım olduğunda da bi şekilde giderdim.

daha önce samsung telefonuma aldığım bluetooth kulaklığımı iphone'da da kullanıyorum ses konusunda da sıkıntı yok.

telefonda vodafone ve turkcell simkartlarını kullandım şuana kadar.

türkçe kullanım klavuzu var.

mp3'ler melodi olarak kullanılıyor. (araştırıp bulmasını bilirsen)

ses kaydı var sesli komut da var sesli arama da var.

yaw dostum diğerlerine de yazacaktım ama değmez cevaplamaya ya konu hakkında bilgin yok ya da eline bi iphone alıp kurcalamamışsın..laf olsun forum dolsun aq

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ben elma seviyorum sen armut.

sana ne? bana ne?

benim 5000 TL vericek param yok. senin varsa git al.

mac'in tek mukemmel tarafi OS'un donanima gore optimize edilmesi.

konfigrasyon standart.

pc gibi binlerce farkli konfigrasyona tek bir win surumu kurmuyorsun.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Yav sanane kopyalıyorlarsa? Amk görende apple size para veriyor sanacak. Cebine giren çıkan mı var? Marka fanatizmliği kadar saçma birşey yok.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

benim düşman olma sebebim bir oyun çıakrken pc için zaten belli bir sürebekleniyor ama mac için o oyun çıkmıyor o zaman ne anlamı kaldı benim mac pcimde i7 olması yada hayvan gibi ekran kartı olması sadece süs bi assasin's creed de bi sprintcell de oynatmazsa

I am Jack's inflamed sense of rejection
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Apple vs google mu orada dur bence

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 4189 Toplam Mesaj: 40