Köşe Bucak Apartmanı..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Sağım, solum, arkam ve önüm...

Hatırımda kalan son kare,  bir noktadan sonra gıcırdaması engellenemeyen dış kapıyı, hassas kulaklarıma acımadan vurup çıkışındı.

Son cümlen ise '' Başıma gelen en kötü şeysin''. Şey derken neyi kastetmiştin ki ?

Ön balkonda, bir bacağı topal sandalyemde oturuyordum. Gecenin ilerleyen saatleriydi ve havanın kibarlığı üzerindeydi. Yıldızlar, tıpkı

devasa bir çift ses korosu gibi sıralanmışlardı ve ben, yara bere içindeki ellerimi başımın arkasındaki bir tutam saçıma geçirmiş onları seyrediyordum. 

Yirmi iki, bilemedin yirmi üç dakika önceydi. Dış kapının sert tahtasıyla, pervazını tokatlarken bana döndün ve avucundaki soru işaretlerini

yüzüme doğru üfledin. Saçların ince telli, ceviz renkliydi. Önerime kulak verip kestirdiğin küt saçlarınla bir hayli çekiciydin. Çok yakışmıştı.

Fakat o gece tüm güzellik ayrıntılarını gezmeye çıkartmıştın. Öfkeden kırmızının soluk tonlarına boyanan çehren korkutucuydu. Ben, suskundum.

Karmaşa, gerçekleşirken sessiz bir melodi gibidir. Asıl kaos nihayetinde patlak verir. Dinlemedin. Çarptın ve çıktın. Kırdım ve döktüm.

Bilinmezlik, ilk kez yediğim mandalina gibi ekşi gelmişti. Cır cır olacağımı bilsemde binbirmilyonlarca yemeye başladığım mandalinalarım.

Bu dibsiz kuyudan kurtulmam gerekiyordu. Saklanmak istiyordum. Kimsecikler beni bulmasın. Bulamasın. Biraz düşününce anladım ki,

gerçekte öyle olmuyor. Küçükken oynadığımız saklambaç oyunlarını düşündüm. Malum çocuk, ciklet ambalajlarından çıkan futbol, otomobil veya

dövme içerikli stickerların yapıştırıldığı bakımsız duvara yüzünü döner, bir kolunu alnının üzerine dayar ve saymaya başlar. Koltuk altından

çevreyi süzerken geri sayım devam eder. 10! 9! 8! 7! ... İçlerinden kurnaz olanı, uzunca, eskimiş bir duvarın arkasını gözüne kestirir.

Bodrum kata inen üç adımı ve bakıldığında bile mide bulandıran bir girişi vardır. Burası ihtimal dahi verilmeyecek bi yerdir. 6! 5! 4! ve 3!...

Bulunmak ve bulunamamak o kadar hassas bir terazide boy gösterir ki, olduğun yerde gözlerin kocamanlaşır, dizlerin titrer ve dudakların kurur.

Korku değildir bu, soğuk değil veya heyecan değil. Bilinmezlik... 2! 1! 0!... Fakat fark edilmeyen tek nokta şudur ki, malum çocuk sizi

bulsada, bulamasada sonuç fark etmiyor. Yaramaz köstebek, her şekilde saklandığı yerden çıkıyor. İşte bu yüzden saklanmak, bulunmanın

henüz gerçekleşmemiş halidir. SOBE !

Terk edilmek, hevesle dilini uzattığın dondurmanı külahından düşürmek gibidir. Bir anda her tat, tatsız gelir. Dünya'nın en lezzetli şekerlemeleri

bile asfaltın tozlu yüzeyine çarpıp ufak damlalar halinde etrafa saçılan dondurma topundan daha çekici gelemez. Bir tane daha alabilirsin ancak,

asla yerini tutmayacaktır. 

O an gelip, tüm hayallerim soğuk ve sütlü bir küre gibi patlayıp etrafa saçıldığında, uzaklaşmak istedim. Saklanmak. Yıldızlardan birini gözüne

kestirdim ve ilk hayalime biletimi ayırttım. O parlak yıldız, saklanmak için şahane bir yer olsada, kuytu köşeleri olduğunu hiç sanmıyordum.

Temelsiz bir dünya inşaa etmeliydim. İlk katı hayallerime, ikinci katı umutlarıma barınak olacak, en üst katıysa kendime ayıracaktım.

Ceketimin ceplerine tuğlalarımı, bavuluma ise pencere ve panjurlarımı yerleştirdim. Gerekli ev eşyalarını ise kol çantama tıkıştırdıktan sonra

balkon mermerinden tek bir adım attım... 

Üç katlı Köşe Bucak Apartmanı...

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Saklambaç oyununu çok güzel anlatmış. cocuklugumuz bu oyunla geçti :)

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Terk edilmek, hevesle dilini uzattığın dondurmanı külahından düşürmek gibidir. Bir anda her tat, tatsız gelir. 

nokta..

super hocam.. devamini bekliyorum..

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lambo
    Lambo's avatar
    Erkek

çizik

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q3zqin
    q3zqin's avatar
    Erkek

Bilinmezlik, ilk kez yediğim mandalina gibi ekşi gelmişti. Cır cır olacağımı bilsemde binbirmilyonlarca yemeye başladığım mandalinalarım.

* Bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik .. Hayatla erken seviştik üstümüze kaldı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Şunu merak ediyorum. Bakış açısını veya olaylara yaklaşımını değiştirdiğim, değiştirmek gibi direk bir etki olmasada en azından buna yardımcı olduğum kimse varmı aranızda ? ''Bana birşeyler kattı'' diyebilecek kimse ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

NaZi_ bunu yazdı:
    -----------------------------

Şunu merak ediyorum. Bakış açısını veya olaylara yaklaşımını değiştirdiğim, değiştirmek gibi direk bir etki olmasada en azından buna yardımcı olduğum kimse varmı aranızda ? ''Bana birşeyler kattı'' diyebilecek kimse ?

Belkide birilerine birşeyler katmıştır.Ama bilemeyiz ki belki onların evi 3 kattan fazlaydı ;)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sergen
    Sergen's avatar
    Erkek

Lambo bunu yazdı:

çizik

Hayat Bir Savaşsa Tek Silahın Aklın Ve İnancındır...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi
    birşey katmak değil belki ama okurken alıp bambaşka yerlere,bambaşka hayatlara götürdüğü kesin

Kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

neminomin bunu yazdı:
    birşey katmak değil belki ama okurken alıp bambaşka yerlere,bambaşka hayatlara götürdüğü kesin

Soruma gelebilecek en güzel yanıt neminomin'den geldi sanırım. :) Teşekkürler.

Toplam Hit: 2108 Toplam Mesaj: 10