Kosgeb Hakkında Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

Çalıştığım işten ayrıldım kendim yazılım, mobil uygulama, video mapping, kurumsal sunumlar vs. yapan bir kreatif ajans tadında iş kurmak istiyorum. Çevrem var belli bir müşteri potansiyelim de var bu sebeple.

Şimdi sormak istediğim birkaç husus var bu kosgeb meselesinde

1- Mezuniyet şartı vs. öğrenim durumu şartı nedir?

2- Sizce bahsettiğim iş kolunda destek görürmüyüm?

3- Banka kanuni takibinde olmam bu kosgebe başvurmama engel mi?

4- Genel olarak bilgili, daha önce faydalanmış arkadaşlar biraz yeşillendirebilir mi?

Şimdiden çok teşekkürler.

What are you doing???
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    Kentaki bunu yazdı

Selam arkadaşlar,

Çalıştığım işten ayrıldım kendim yazılım, mobil uygulama, video mapping, kurumsal sunumlar vs. yapan bir kreatif ajans tadında iş kurmak istiyorum. Çevrem var belli bir müşteri potansiyelim de var bu sebeple.

4- Genel olarak bilgili, daha önce faydalanmış arkadaşlar biraz yeşillendirebilir mi?

Hocam madde madde açıklayayım

1- Herhangi bir mezuniyet şartı yok. Girişimcilik eğitimi aldıktan sonra projeni sunup girişimcilik desteği alacaksın.

2- Girişimcilik desteğinin iş kolu ile alakası yok bildiğim kadarıyla ancak bilişim her türlü kabul görür diye düşünüyorum. Sektör problemin olmaz

3- Kosgeb e başvurmana engel değil bildiğim kadarıyla ancak kurduğun firmanın gelirine banka temlik koyabilir. Yani kuracağın firmanın banka hesaplarına bloke koyulabilir ve gelirine haciz konabilir. (Hukukçu arkadaşlar açıklarsa daha iyi olur)

4- Bu madde hakkında bilgiyi en yakın kosgeb şubesine giderek veya kosgeb in internet sitesinden en doğru bilgiyi bulabilirsin

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    Kentaki bunu yazdı

Selam arkadaşlar,

Hocam madde madde açıklayayım

1- Herhangi bir mezuniyet şartı yok. Girişimcilik eğitimi aldıktan sonra projeni sunup girişimcilik desteği alacaksın.

2- Girişimcilik desteğinin iş kolu ile alakası yok bildiğim kadarıyla ancak bilişim her türlü kabul görür diye düşünüyorum. Sektör problemin olmaz

3- Kosgeb e başvurmana engel değil bildiğim kadarıyla ancak kurduğun firmanın gelirine banka temlik koyabilir. Yani kuracağın firmanın banka hesaplarına bloke koyulabilir ve gelirine haciz konabilir. (Hukukçu arkadaşlar açıklarsa daha iyi olur)

4- Bu madde hakkında bilgiyi en yakın kosgeb şubesine giderek veya kosgeb in internet sitesinden en doğru bilgiyi bulabilirsin

Hocam güzel vaktini ayırıp madde madde cevapladığın için öncelikle teşekkür ederim.

Evet eğitim konusunda 24 Nisan - 27 nisan arasında eğitim olduğunu gördüm başvuru içi gittim kontenjan dolmuş :) Bakalım yarın 10:00 da işkur da rehber Ruhi bey ile iş kurma üzerine randevum var gideceğim belki o bu konularda bilgilidir yönlendirir. 

What are you doing???
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Kosgeb banka ile arana girmez. Vergi borcun varsa once onu oder varsa kalan hesabina yatirir. Banka sana sonradan derse bende aldim kalanini o baska.

Banka ile sorunun varsa geri odemeli desteklerden yani kredi tarzi desteklerden yararlanamazsin. Sebebi de yine bankadir. Guvenmez vermez. 

Banka ile derdin nedir bilmiyorum ama sicili iyi olan biri ile limited firma kurabilirsin. Onu kefil gosterirsin.buyuk paralar icin sirketin mali gecmisi olmasi gerekir o da uzun is zaten.

Ozetle Allah belasini versin bu bankalarin :)

Edit:alttaki yorumu gorunce aklima geldi. Para verme islemi gerceklesmeden feto sorusturmasi yapiyolarmis.daha onceden bi sekilde sorusturulmadiysan ilk parani bayaa bi gec alabilirsin

vardamir tarafından 21/Nis/17 01:25 tarihinde düzenlenmiştir

glossiness effect
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Son çalıştığım yer Kosgeb'ten 6 ay önce alması gereken parayı hala alamadı.

Bir işletme kuracaksan Kosgeb'e asla güvenme, olur da para gelirse sanki bir bonusmuş gibi varsay.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Banka kredi sicilin temiz mi? Onada bakıyorlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Hocam iş kurma gibi bi fikrin varsa ben nacizane derimki git bir tane teknokente orada kur çalış, satış aşamasında vergi muafiyetleri, sigorta aşamasında vergi indirimleri var. Dışarda şirket kurup başlangıç için bu paraları harcamak istemiyorsan çok güzel bi seçenek bence. Hem içerde olursan desteklerden,eğitimlerden daha çok haberin olur diye düşünüyorum.

Se...a...se...deneme..deneme..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek
    dodger bunu yazdı

Hocam iş kurma gibi bi fikrin varsa ben nacizane derimki git bir tane teknokente orada kur çalış, satış aşamasında vergi muafiyetleri, sigorta aşamasında vergi indirimleri var. Dışarda şirket kurup başlangıç için bu paraları harcamak istemiyorsan çok güzel bi seçenek bence. Hem içerde olursan desteklerden,eğitimlerden daha çok haberin olur diye düşünüyorum.

Teknokent de ilk urun icin vergi muhafiyeti var. Seri uretimde teknokentin bi avantaji yok. Sigorta icin ise proje suresince indirim var.proje suresi bitince o da kalkiyor.

glossiness effect
Toplam Hit: 1181 Toplam Mesaj: 8
kosgeb kosgeb şartları