folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köy Okuluna Kütüphane Kuruyoruz Bazı Malzemeleri Nerelerden Temin Edebiliriz?(Sandalye)

Köy Okuluna Kütüphane Kuruyoruz Bazı Malzemeleri Nerelerden Temin Edebiliriz?(Sandalye)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

okul konseyi ve bazı kulüplerle bir köy ortaokulu belirledik ve bu okulun kütüphanesini yapmaya koyulduk. Bir kaç arkadaş gidip okulu gördüler bizim yapabileceklerimiz ve hocalarında istedikleri istişare edilerek ortak bir liste hazırlandı, adı kütüphane olsada aslında çocuklara uygun bir dersçalışma odası yapabilicez. Gerek kitaplar gerek ulaşım vb gider ve ihtiyaçlarımız için parça parça yerlerden destek ya da kolaylıklar bulduk ancak sandalye ve masa mevzusu belimizi bükmekte, iyi kullanılabilecek dayanıklı sandalyeler 130 tlden başlamakta ve biz kriter koydukça bu 170 lere kadar rahat çıkıyor.

Ben tam malzeme listesini aşağıda belirttim ancak bizim en çok ihtiyacımız masa sandalye ve  hatta parke olarak sayılabilir, Nereye başvurabilinir vb her türlü tavsiye ye açığız.

Sandalye ve masalar için kriterler orta okul çocuklarına uygun olmaları ve evladiyelik dayanıklılıkta olmaları, Ben ahşap olması konusunda ısrar ettim ancak grup plastik metal bacaklı vb. sandalyelerde ısrarcılar.

Liste.

7 adet masa

28 adet sandalye

6 adet kitaplık

roman ansiklopedi teog kitapları

3 adet bilgisayar(bilgisayarlardan 2 si tamam gibi)

duvar kağıtları perde ve parkeler

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Topluma Hizmet'de bizde yapmıştık öğrencilik hayatında. Allah yolunuzu açık etsin daha çok esnafa yazılırsanız yardım görceğinize inanıyorum. Kolay Gele.

alektamovikmovik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek

Grupta bayan arkadaşlar varsa, onlarla birlikte esnafları dolaşmanız işinizi göreceği kanaatindeyim hocam. Bir de hangi il ?

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
Toplam Hit: 685 Toplam Mesaj: 3
yardım kütüphane sosyal sorumluluk köy okulu