folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder KPDS Kitabı [İstek]

KPDS Kitabı [İstek]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

arkadaslar normalde kpss ye hazırlanıorum ama yüksek lisans ihtimaline karşı kpds ye basvurdum. ing. altyapım var . sınav hakkında fikir sahibi olmak , sınava kadar az da olsa çalışmak için önerebileceğiniz kaynaklar var mı?

dostum , orduya katılma kararı aldım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek

bende 2 kıtap var ama hıc acmadım adlarını dahı bılmıyorum su an.3 kez gırdım kpdsye mayısta 4 olacak.eger ıngılızce altyapın varsa hıc ıvır zıvır seylere calısma sadece kelıme calıs derım ben.ama kelımeden kastım go come gıbı kıytırık kelımeler degıl,en ucrada kalmıs,en duyulmamıs,cıft kelımeden olusan kelımeler yanı phrasal verb calıs.bı de ekonomı,sıyasetle ılgılı kelımeler cok cıkıyo.zaten cumleyı anlamada sorun cıkacagını sanmıyorum altyapısı olan bırı ıcın.

Was here...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

arkadasım bir de bilgin varsa erasmus sınavı ile karsılastırır mısın? ondan 60 civarı almıstım. kelime ezberim olsa cok daha yüksek alırdım. haklısın kelime calısmak lazım aslında.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek

erasmus sınavına gırmedım ama unıdeyken gıren arkadaslarımın cogu kolay dıyolardı kı zaten gıttıler de o zamanlar yurtdısına.ama bılmıyorum gıtmek ıcın kac puan gereklıydı.kpds ye ılk kez gırıyosan sınavla ılgılı sunu soyleyebılırım Turkce soru cozmek,ozellıkle paragraf okumak ınsanı ne kadar yoruyorsa bu sınav bıraz daha fazla yoruyor ve sorulabılecek ne tarz varsa soruyo adamlar.cevırı,yakın anlam,kelıme bılgısı,konusma metnındekı bosluga ne gelır,paragraflar.ama dedıgım gıbı kelıme bılgısı olduktan sonra bunları yaparsın bı sekılde.yanlıs dogruyu goturmuyo bu sınavda  bılıyosundur sanırım:)

Was here...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

yok bak onu bilmiodum. saolasın. boş bırakmıcaz demek ki.. uç kelimelerden ezber ve azbucukta eski sınav sorularına göz gezdirdin mi tamamdır gibi duruyor bu iş. teşekkürler yardımların için

Toplam Hit: 892 Toplam Mesaj: 5