Kredi Kartı Çıkartmak İle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

öğrencilikten beri kullandığım bir iş bankası kredi kartım var 400tl limiti var.

yetiyordu. Sürekli artıralım aman limit artıralım dediler hayır dedim. 

Şimdi iş güç sahibiyim artırmak isteidm artırmadılar:)

neyse maaş kartım yapıkredi o yüzden ordan alayım dedim. onlarda ücret belgesi istediler.

Şimdi işe gireli sanırım bir ay yeni yeni oluyor.

Sorun şu ki maaşın bir kısmını bankaya hesaba yatırılıyorlar. bir kısmını avans olarak önceden elden veriyorlar. sonra geri kalanını yine elden veriyolar.

dolayısı ile ben kimden ne belgesi talep edicem ve bankanın yolunu tutucam?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı

öğrencilikten beri kullandığım bir iş bankası kredi kartım var 400tl limiti var.

yetiyordu. Sürekli artıralım aman limit artıralım dediler hayır dedim. 

Şimdi iş güç sahibiyim artırmak isteidm artırmadılar:)

neyse maaş kartım yapıkredi o yüzden ordan alayım dedim. onlarda ücret belgesi istediler.

Şimdi işe gireli sanırım bir ay yeni yeni oluyor.

Sorun şu ki maaşın bir kısmını bankaya hesaba yatırılıyorlar. bir kısmını avans olarak önceden elden veriyorlar. sonra geri kalanını yine elden veriyolar.

dolayısı ile ben kimden ne belgesi talep edicem ve bankanın yolunu tutucam?

muhasebeden bordro iste, bankaya vereceğini söyle yüksek yazsınlar. onayladıkları evrakı bankaya verirsin.

falanca isimli personelimiz iş yerimizde çalışmakta aylık şu kadar maaş almaktadır gibi kaşeli bi evrak bile verse yeterli olur ;)

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    patates bunu yazdı

muhasebeden bordro iste, bankaya vereceğini söyle yüksek yazsınlar. onayladıkları evrakı bankaya verirsin.

falanca isimli personelimiz iş yerimizde çalışmakta aylık şu kadar maaş almaktadır gibi kaşeli bi evrak bile verse yeterli olur ;)

O is biraz sakat, sirket vermeyebilir, hatta ben olsam guvenip vermem de yeni ise baslamis elemana. Sgkýa falan gidip sikayet edebilecegini dusunurler.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

yasalar çıkmadan önce bankalar otomatik olarak limitleri yükseltiyordu şimdi yasa çıkınca yalan oldu :) Banka yasaya uymazsa ceza veriyorlar zaten.. En iyisi maaşını aldığın şirketin muhasebecisine git ben kredi kartı çıkartacam deyip güvence verirsin sana maaş bordrosu yada maaş yazısı versinler.. Maaşın net tutarını biraz yüksek yazsınlar ilk sene kredi kartlarının toplam limiti maaşın 4 katına kadar yükseltiliyor diye biliyorum :)

essan tarafından 22/Kas/15 22:29 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bu yasada, limit aylık ücretin kaç katı bilen var mı?

Geçen bankadan aradılar, önce kart verelim dediler, 

Hesap işletim ücreti kesmeyecekseniz verin iş bankasını kapatıp size geçeyim dedim,

35.000 civarı limitim var bu seferde limitleriniz çok yüksek veremeyiz dediler a.k.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

Muhasebeciye rica et, çalıştığı şubedeki temsilci ile görüşme ayarlasın.
    Şubeye gittiğinde o temsilci sana yardımcı olur.

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Hesap işletim ücreti kesmeyecekseniz verin iş bankasını kapatıp size geçeyim dedim,

35.000 civarı limitim var bu seferde limitleriniz çok yüksek veremeyiz dediler a.k.

Yasalar çıkmadan önce sınırsız idi ama yasalar çıkınca ilk kez kredi kartı alacaksanız (diğer mevcut kartlarınızı saymıyorum) ilk sene maaşının 4 katına kadar verebiliyorlar tabi diğer kredi kartlarının toplam limiti maaşınızn 4 katını geçemez.. Tüm bankaların ortak kullandığı sistem var ordan görebiliyorlar ne kadar limitli kredi kartınız var, ne kadar kredi-kredi kartı borcunuz var, ne kadar paranız var, hesabınıza giriş çıkış yapan tüm işlemleri görebiliyorlar :)

https://www.bddk.org.tr/websitesi/turkce/Mevzuat/Banka_Kartlari_Kredi_Kartlari_Kanunu/12444banka_kartlari_ve_kredi_kartlari_hakkinda_yonetmelik_resmi_gazete_9.10.2013.pdf

essan tarafından 22/Kas/15 22:48 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

yeni yasaya göre, maaşın %70 ini geçemez diye biliyorum ama, benim bir kartım 9k, diğeri 3k limitli. oto arttırmaları kapamasam ikiside senin dediğin rakamlarda olurdu hocam.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    renegadealien bunu yazdı

hocam maasin degil, gelirin 10 kati diye geciyor. bankalar duzenli havalaleri de gelir olarak sayiyor vs vs. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

hacım benim gibi işsizler nasıl alacak o zaman? ha işsizin ne işi var kredi kartıyla deme gerek oluyor :d

şaka bir yana bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
Toplam Hit: 971 Toplam Mesaj: 10
kredi