folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kredi Ve Borçlanma Konusunda Yardım

Kredi Ve Borçlanma Konusunda Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Şimdi hocalar fikirlerinize ihtiyacım var. Bir ev alma durumumuz var kooperat,ften fakat tapular henüz çıkmış durumda değil. O yüzden ev kredisi alamıyorum bankadan. Suan peşinat olarak 50bin Tl ye ihtiyacım var. İhtiyaç kredisi çektiğim taktirde 70-72 bin gibi bir rakam ödeyeceğim 48 ayda. Ama tapu çıkınca anlaşabilirsek ev sahibiyle evin tamamına kredi kullanıp hemen kapatma durumum var. sonrası ev kredisi ödemek tabiki. Ama bunu yapmak yerine 50bin karşılığında altın borç alabileceğim bir yer var. Ama onunda önü açık 50 alıp 100 ödemekte var hiç anlamıyorum bu ekonomi işlerinden o yüzden fikirlerinizi alamya ihtiyacım vr. Aylık gelirim kışın 8 ay 4bin yazın 4 ay 12bin falan civarı.

clogu tarafından 01/Ağu/17 19:00 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

altın bu ara normal seyrediyor çok yükselip alçalmıyor bana sorarsan altın al, yaz olduğu için altın yükselir kışın biraz daha uygun olur. Ödeme yapacağın zaman kışın al altını o şekilde teslim et derim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Çok yakın olduğun eş dost arkadaş ortak vb birisi  yani sana güvenen seninde güvenilir biri oldğunu bilen yok mu ?

50al 55öde ikinizinde gönlü olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

şimdiye kadar çok akraba birbirinden döviz altın vs aldı geri öderken hep bi sıkıntı sorun küslük oldu :D Ondan dolayı hiç bulaşma hocam. Ya kredi çek ya da direk TL ile al ver. Akrabaların huyu pis ise zaten hiç bulaşma. Bu arada ne iş yapıyorsun hocam ?

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Çok yakın olduğun eş dost arkadaş ortak vb birisi  yani sana güvenen seninde güvenilir biri oldğunu bilen yok mu ?

50al 55öde ikinizinde gönlü olsun

Hocam oyle birinden alacagim zaten ama kimse hesabinda oylesine 50bin bulundurmuyor maalesef cevremde.  Altini olan birisi var altin alip altin odeyecwgim. Ama iste supriz yapip altin 145ten 200 e cikarmi bir iki yilda. Korkum o. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

evi olan yakın bi arkadaşın dostun vardır illaki. kredi başvurusunu arkadaşının evini göstererek yapacaksın. akrabaların olmuyor yabancı olması gerekiyor. banka eksper gönderecek eksper inceleme araştırma yapıp bi fiyat belirleyecek. banka eksperin belirlediği fiyatın %80 i kadar kredi veriyor. mesela eksper 62500 tl fiyat belirlerse banka sana 50000 verir. 1 eylülden önce tapu devrini yaparsanız 1500tl masrafınız olacak. 1 eylülden sonra yaparsanız 2000 tl masrafınız olur sanırım.

ayrıca evin tapusu çıkınca tapuyu alırken normal satın aldığın fiyatı yazdır.ev sahibi vergiden kaçırmak için düşük göstermeye çalışacaktır kabul edersen sen zorda kalırsın çünkü evi satmaya kalktığında tapuya yazdırdığınız fiyata yakın bir fiyattan devretmek zorunda kalacaksın. satacağın kişinin hazırda parası yoksa ya da azsa ve çoğunu banka kredisiyle ödeyecekse tapuda kredi tutarından az gösterirseniz maliye hakkınızda cezai işlem başlatır.

acikistihbarat tarafından 02/Ağu/17 01:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    acikistihbarat bunu yazdı

evi olan yakın bi arkadaşın dostun vardır illaki. kredi başvurusunu arkadaşının evini göstererek yapacaksın. akrabaların olmuyor yabancı olması gerekiyor. banka eksper gönderecek eksper inceleme araştırma yapıp bi fiyat belirleyecek. banka eksperin belirlediği fiyatın %80 i kadar kredi veriyor. mesela eksper 62500 tl fiyat belirlerse banka sana 50000 verir. 1 eylülden önce tapu devrini yaparsanız 1500tl masrafınız olacak. 1 eylülden sonra yaparsanız 2000 tl masrafınız olur sanırım.

ayrıca evin tapusu çıkınca tapuyu alırken normal satın aldığın fiyatı yazdır.ev sahibi vergiden kaçırmak için düşük göstermeye çalışacaktır kabul edersen sen zorda kalırsın çünkü evi satmaya kalktığında tapuya yazdırdığınız fiyata yakın bir fiyattan devretmek zorunda kalacaksın. satacağın kişinin hazırda parası yoksa ya da azsa ve çoğunu banka kredisiyle ödeyecekse tapuda kredi tutarından az gösterirseniz maliye hakkınızda cezai işlem başlatır.

Banka bu parayi tapu dwvrinde bana mi yoksa karsi tarafa mi veriyor? Evin degeri 250bin ben eve onden 50bin pesinat verecwgim ve toplamda 200bine alacagim. Yani 150bin borcum kaliyor ve expertiz diger bloktaki evlere 250bin uxerinden 200bin kredi cikartiyor. Ben bu rakamin hepsini kullanmak istiyorum. Boyle bisey mumkun mu? Yani pesinat olarak verdigim 50bin birde ev kredisi olarak alacagim 150 binlik kredilerin odemesi ayni anda olmasi beni yormasin diye. Aylik 2+2 4bin odemek yerine toplam tutari 2bin olarak taksitlendirmek istiyorum. Birde kooperatiften alinan ve tapusu henuz cikmamis evler konusunda prosedur nasil yuruyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Hocam öyle yapana kadar git bankaya çek ihtiyaç kredisi. 

Erken ödediğinde zaten faizin hepsini alamaz senden, ufak bir miktarını ödeyerek işi halledersin.

Bu dediğim işlem 50.000 TL'de 3 ayda ortalam 5.000 tl civarında bir zararınla olabilir.

Ben 190.000 tl konut kredi çekip, 5 ayda kapatarak 10.000 tl zarar ettim toplamda dosya masrafları dahil.(zaten 2.000 tl civarında dosya ve sigorta masrafı vardı)

Toplam Hit: 1251 Toplam Mesaj: 8
ev kredi emlak