folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Kulaklık Kablolarının Onarımıyla İlgili Bir Sorum Olacak ..

Kulaklık Kablolarının Onarımıyla İlgili Bir Sorum Olacak ..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Gece gece sinir oldum :S D bu kulaklık kablolarının icindeki , sarı ve kırmızı renkteki iç tellerin dışındaki "şSFFAF ZARıMSı" katmanı dagıtmadan, lehimlemenin pratik bir yolu var mı? kabloyu kısalta kısalta kalmadı :d

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

dun vallahi onu dusunuordum 2 kulakligi ufaklik kopardi 3cununde mic ucunu yamultmus dun digerlerininkini lehimlesek calisirmi acaba yapan varmi :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Kulaklik kablolari tamir olmuo.cok ince kablo oldugu icin birlessede calismior.bozuldumu at yenisini al mantigi.tuketim toplumu hocam

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    çok cins bişey ya :d

çok telli olan kısmı lehimliyorum da, tellerin kabloya girdigi yerde, sarı ve kırmızı teller kaplamasıyla beraber yeniden açılıyor. anlaşılan kulaklık çöp olcak. du bakalım belki bi tüyo gelir. :d

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

bizim bi arkadaş elektronikcilerde hazır jack satılıyor diyordu alıp lehimleyip kullanıyormussun. kulaklık çöpe gideceğine mantıklı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

kazımana gerek yok. kaliteli lehim pastan varsa daldır içine sonra bas lehimi üstüne bir iki saniyede tutar o lehimi.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

konuyu hortlatayım 15 gün önce logitech gamer kulaklıgımı jak kısmındaki aşınma sebebi ile garantiye verdim kopsa her türlü benim hatam olacak ancak gereksiz fazla bir deforme oldu diye verdim

bakalım ne yapacak logitech e güvenirim.. :) inş güvenimi boşa çıkatmazda bir daha ki alacağım ses sistemini de logitech alirim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

konuyu hortlatayım 15 gün önce logitech gamer kulaklıgımı jak kısmındaki aşınma sebebi ile garantiye verdim kopsa her türlü benim hatam olacak ancak gereksiz fazla bir deforme oldu diye verdim

bakalım ne yapacak logitech e güvenirim.. :) inş güvenimi boşa çıkatmazda bir daha ki alacağım ses sistemini de logitech alirim

logitech seni de üzdü mü?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Kimse de yazmamış :/

Üç tane kablo oluyor genelde. Sarı kırmızı yeşil. Sarı şase kırmızı ve yeşil ise sağ sol.

Bu kabloların uçlarını çok güzel açarsın. Al çakmağı ucuna tut zaten soyulur bakır kısmı kalır.

Ya da lehim pastası içine sok. Havyaya lehim al ve uzunca bir süre yaklaşık 20 saniye kadar lehimi kablo ucunda tut. Zaten lehim kablo ucuna yapışınca sorun hallolur. 

Ondan sonra da elektronikçilerde satılan stereo erkek kulaklık jackından almışsak sadece lehimlemesi ve test etmesi kaldı. Evde sürekli aynı işlemi yaparak kulaklıktan kâr ediyorum. Jacklar zaten en babası 5 TL.

Boş İşler Uzmanı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı

Kimse de yazmamış :/

Üç tane kablo oluyor genelde. Sarı, Kırmızı, Yeşil. Sarı şase ,kırmızı ve yeşil ise sağ sol.

Bu kabloların uçlarını çok güzel açarsın. Al çakmağı ucuna tut zaten soyulur, bakır kısmı kalır.

Ya da Lehim Pastası içine sok. Havyaya lehim al ve uzunca bir süre, yaklaşık 20saniye kadar Lehim'i kablo ucunda tut. Zaten lehim, kablo ucuna yapışınca sorun hallolur. 

Ondan sonra da Elektronikçilerde satılan Stereo Erkek kulaklık jack'ından  almışsak sadece lehimlemesi ve Test etmesi kaldı.

Evde sürekli aynı işlemi yaparak kulaklıktan kâr ediyorum. Jacklar zaten en babası 5 TL.

EyvAllah.

gerçi farketmez ama, bendeki problem jack tarafında değil de, kulak tarafındaki hoparlör bağlantısındaydı. Eksik söylemişim. 

O zaman da @Dos_AttacH çok önemli birşey söylemiş. ama, benim kulaklığın kablosu, Kalın plastikle değil de, İnce Zar'a benzer Şeffaf(soğan zarı gibi) bir yalıtım malzemesiyle kaplı olmasıydı,. kısaca Çakmağı kullanınca, yalıtım malzemesi hepten yanıyordu.bir de en dış kablosu yuvarlak,boru şekilindeydi. içteki kabloları, Ben elimle açıyordum.

hatta elimle açmama bile gerek kalmıyor, kendisi açılıyordu.

baktım olmayacak, kablosu Yaprak şeklinde enli olan Xiaomi Piston kulak_içi kulaklıklardan almıştım. bu bâyâ dayandı.

bunun da diğerleri gibi handikap'ı, kablo karmaşası oluyordu. hâlen duruyor kendisi. 

şimdi de, Bluetooth kulaklıklara geçtim. öyle çok da Fonofil değilim, ama idare ediyor. 

bir tane de Bluetooth vericisi aldım, kaynak ne olursa olsun, 10metrelik kısa mesafe olmasına rağmen, Salondan bağlayıp Mutfaktan dinliyorum, hatta skor'u berabere olan yerde bile^^`. su'ya, nem'e dayanıklı bir Bluetooth modeli denk gelirse, daha da iyi olacak. 7saat ve üzeri batarya ömrü olursa, daha da şahane olacak. 

RitmFarbRacourci tarafından 21/Kas/20 12:56 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Kulaklik kablolari tamir olmuo.cok ince kablo oldugu icin birlessede calismior.bozuldumu at yenisini al mantigi.tuketim toplumu hocam

Bu yoruma katılıyorum. Kablolar çok ince ve en ufak bir pürüz seste bozulmalara sebep oluyor. 

λ
Toplam Hit: 1664 Toplam Mesaj: 11