Kulaklık Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kulaklığın erkek jack mi deniliyor tam bilmiyorum adını herneyse birbirlerine bağlandıkları kısım bazen yerinden çıkıyor sanırım ben de hayatım da hiç kulaklık açmayan biri olarak bambaşka bir kablolarla karşılaştım:D 4 kablo var 2(mavi+sarı) 2(yeşil+sarı) diye ayrılmış bu 2 kablo aynı yerden çıkıyor yani birbirleriyle temas etmemeleri imkansız neyse resmi çektim

http://img259.imageshack.us/img259/8603/dsc00039wt.jpg

http://img264.imageshack.us/img264/126/dsc00038l.jpg

kulaklık sağlam sadece bu giriş kısmı sorunlu. bu erkek jack denilen şeyn 3 kısmı var ve 4 kablo var nasıl bağlarım? acaba elektronikçiye götürsem ilgilenir mi? ve nekadar alır acep?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

yha hocam çalışır vaziyette aktif hale getir sonra kabloları tek tek farklı şekillerde soket üzerinde dene zaten çalışırsa ses gelir sende ona göre bağlarsın böyle basit şeylerle kendini yorma yhaf

the man who gets tired after eating a ban
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek

Hoca jackta 2 bağlantı yeri var kırmızıları bi yere lehimle sarıları bi yere sonra 2 ucu jacka lehimle.Yanma ihtimali olcağını sanmıyorum.Belki saçma bi yorum ama aklıma başka bişi gelmiyor.O değil neden orda 4 kablo var normalde 2 kablo çıkar jacka yada ben yanlış biliyorum. :|

edit: la diğeri mic. girişi falan olmasın. ondan 2 uç olmasın orda

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

tahref156 hacı dediği denedim olmadı bunlar farklı ip gibi bir şey:) orijinal kulaklık sağlam diye uğraştım.

meraclitus jack denilen zımbırtının 3 tane girişi var neyse elektronikçiye götürelim en iyisi.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yns_berk
    yns_berk's avatar
    Erkek

dışlarında plastik koruma olmayan kablolar şaşe, diğer dışı korumalı kablolar sağ-sol kablolaları, korumalı kabloları jack üzerindeki küçük yerlere lehimleyeceksin 2 tane olmalı, şaseyi de büyük bir yer olmalı jack üzerinde ona lehimle, ama lehimlemeden önce sağ solu, ses kontrolden doğru mu diye kontrol et.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

iki sarı kabloyu birleştir ve o şekilde deneyerek lehimle bu şekilde stereo olayını aşmış olacaksın

edit: birleştireceğin kabloların ucunu çakmak la yakıp yalıtımını alabilirsin

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Yapmayada becerin yoksa götür hocam bi elektronik parça tamir yapan yere kabloya ya ek yapar yada ucuna bişey ayarlar bilmiyorsan uğraşma hiç uğraşmana deymez.

olay bukadar basit

KNOWLEDGE IS POWER!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

hallettim dostlar elektronikçiden yeni bir erkek jack denilen zımbırtıyı aldım (1 lira) 2 sarı kabloyu birleştirip uzun olana, mavi ve kırmızı olan kabloları ise diğerlerine lehimledim çalıştı. sırf bu sorundan dolayı kulaklıklarınızı atıp yeni kulaklıklara para ödemeyin.

...
Toplam Hit: 1656 Toplam Mesaj: 8