folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Kullandığınız Php Frameworkler Ve Nedenleri

Kullandığınız Php Frameworkler Ve Nedenleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

2 yıl codeigniter kullandım iyi güzeldi fakat kod yapısını çok rahat çorba yapabiliyordun bu beni deli ediyordu template yapısını çok sevmedim ama yinede mvc yapısı öğrenmem için çok işime yardı bu

son 1 yıldır symfony2 kullanıyorum doctrine olsun swift olsun çok hoşuma gidiyor, composer kullanımı çok rahat ayrıca phpstorm gibi bir ide nin bu framework ile bu kadar entegre olması çok işime yarıyor adamlar bir developer için ne gerekiyorsa daha önceden düşünmüşler nerdeyse symfony2 ile çok komplex işleri çok temiz kod yazarak yapabiliyorum ayrıca debug tool u çok hoş çok fazla detay veriyor çok işime yarıyor  çok gelişmiş bir framework doğru kullanımla çok temiz projeler çıkıyor öve öve bitiremedim ama harbi iyi arkadaş :D ve daha şuan aklıma gelmeyen bir sürü güzel neden :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ocr1991
    ocr1991's avatar
    Erkek

şirket için bizde laravel kullanıyoruz genelde cloud tabanlı otel yönetim sistemi projemiz var. lumen açıkcası sıkıntıları var silex veya slim i daha cok kullandım.

kendi projelerimde Laravelde kullanıyorum ruby on rails de ,ikisininde kendine göre çok avantajı var

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

CI kullandim. Laravel'e de basladim. Fakat laravel tek kisinin gelistirdigi bir proje oldugu icin devam etmedim. Birde laravelde ben bilmiyorum ama Laravel 4 ile yazdigin proje laravel 5 e veya laravel 4.x e update ettiginde sikinti cikariyormus diye duydum. Vazgectim.

Sidmi 4 tane buyuk proje var onumde ve buyuk ihtimal Zend frameworku sececegim. Cunku community nin gelistirdigi veya bir toplulugun gelistirdigi frameworkler daha iyi.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

phalcon kullanıyorum bence çok başarılı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek

CI diyorum. Laravel öğrenmeye çalıştım bir ara fakat yeteri kadar vakit bulamamıştım o dönem kaldı öyle. Ci bence gayet başarılı. Şu ana kadar yapmak isteyipte yapamadığım, yada çözümünü bulamadığım birşey olmadı. 

Bu imza çok eskidi artık...
Toplam Hit: 2485 Toplam Mesaj: 16
php codeigniter laravel framework lumen