Kürt Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adem_uu
    adem_uu's avatar
    Erkek

HoLyCat
    TheColtfire
    RuzgaR

ARKADAŞLAR

benim felsefem demiştim altını çizmeye gerek görmedim yeterince anlaşılır diye...  kimseye küfürüm yadfa erkeklik tasladığım olmadı zaten kimseyle ugrasacak ne zamanım nede imkanım war klavye erkekliğiylede işim olmaz.. adres veririm ama kavga yada erkeklik taslamak için değil gerçekten tanrı misafirini sevdiğim ve bir bardak çay ikram edeceğim için kavgayla güzrültüyle işim yok burası serbestçe fikir sunacağım bir yer oldugu için fikrimi sundum kimilerine gereksiz gelebilir ama KÜFÜR etmek ne bu düşüncelerimi nede sizinkini değiştirir o yüzden tartışma sınırlarını iyi koruyalım bir birimize küfretmek için değil fikir sunmak için burada tartışıyoruz... warsa bildiğiniz çözüm yollarınız paylaşın biraz mecazi ve bu sorunun büyüklüğünü anlatmak için kısırlaştırmadan bahsettim herkes biliyorki kimse bunu yapamaz ama bu insanları gerçekten geliştire bilecek fikirleer bulmak ve ileride gerçekten bunları vatan sever kişiliklere kavuşturmak ve başka devletlerin piyonu olmaktan kurtarmak için çok çalışmak ve bilinçlendirmek gerekiyor.. birbirimize KÜFÜR etmektense bunun fikirlerini sunalım..

İMKANIN SINIRLARINI GÖRMEK İÇİN İMKANSIZI DENEMEK LAZIM...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

geleceğe pozitif bakanlardanım oyüzden pek takmıyorum bu olaylara ama kafamı dışarı çıkarsam (burası bodrum) dışarda pkk var 

her gün kavgalar oluyor okulda sokakta kürt türk kavgası en azından ben kötü düşünmek istemiyorum... 

o  koyduğum harita bazı analizcilerin düşündüğü 2050 yılındaki türkiye dir evet israil ayrı tutulmuş 

kurtlar vadisi ile alakası yoktur ama onlarda bu olaydan alıntı yaptı bana göre , bir kitap okuyorum gelecek 100 yıl  tarih tekerrürden ibaret 

yok olmadığımız sürece gelişmeye devam edeceğimizi düşünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AciyaGulmek bunu yazdı:
    -----------------------------

yascakucuk bunu yazdı:

adem_uu bunu yazdı:

Kürtten olmaz evliya olsada koyma avluya.. demiş atalarımız bu söz herşeyi açıklıyor bize.. benim felsefem ise en iyi kürt ölü kürt tür.. Irkçı diyebilirsiniz ama gercekten bugune kadar hep kürtler tarafından dolandırılmaya çalısıldım artık dükkanıma kürt müsteriyi zor konukluyorum.. ha bunlar içinde elbet iyileri var ama bu kadar kötünün içinde iyi fark edilmez... bataklıktaki bir gülü kimsenin umursamayacağı gibi.. neyse Asıl demek istediğim bunları Doğar Doğmaz KISIRLAŞTIRMADAN kürt sorunu halledilmez...

sonuna kadar katılıyorum bazı zihinsel engelliler kurtuluş savaşında kürtlerin etkisinden bahsetmeye falan çalışmış

bu zihinsel engelli kör arkadaşlara şeyh sait isyanını ve musun ve kerkükün elimizden çıkışını (eğer biliyorlarsa) hatırlatmak isterim

bu konuda favori kişim Osmanlının en beyendiğim padişahı Yavuz Sultan Selim dir..

hem yaşça Hemde Akılca küçüksün yavuz sultan selim söyledi diye götünüzden ferman uydurursunuz Kürtler bu güne Kadar Hiç İsyan Etmedi Bunu Hangi Tarihçiye Sorarsan Sor . Koçgiri İsyanı Şeyh Sait İsyanının Amaçları Farklıdır Şeyh Sait İsyanı Hilafetin Kaldırılmasına Karşı çıkmıştır Toprak Hak İstedikleri İçin Deil Ayrıca Hareketin başında bir kürt Ama Destekliyicileri Bütün ırklardan olmuştur Yani Bu güne Kadar Kürtler hiç Biz Toprak İsteriz Diye İsyan Çıkarmamışlardır Bu Yazıyıda Yazan Gerizekalının Teki kötülüğe IRK Biçilmez.

Terör Sorunundan Dolayı Köylerini Terk Eden kürtler Batıya Göçtü ve Bir Tramva Yaşandı Baba Egitimsiz Köydeyken Çocuguna Sahip Çıkıyordu ama Şehre Gelince Sahip Olamadı Olamazdıda ha Bunu Bİlmeden Oturup Boş Keseden Sallamak Herkesin İşine Geliyor En iyi Kürt Ölü Kürttür Diyen Bir Beyinle Aynı Oksijeni Solumaktan Utanıyorm !!

En iyi Türk Veya Kürt Çerkez vs.. Memleketini En çok Seven İşini Hakkıyla Yapandır Aldıgı 1 kuruşu Hakederek Kazanandır!!

rumuzumdan yaşımın üçük olduğunu düşünmen gerçekten hayretler içinde bıraktı ve zekanada beni hayran etti..

şeyh sait isyanına gelince saidi nursi kimilerine göre saidi kürdi aksini idda edenler var ikisinin aynı insanlar olmadığını savunanlar var ama bu iki ismin aynı insana ait olduğu bilinmektedir ve dinci bilinen kesim tarafından bastırılmaktadır

bu isyanın baş kahramanı olan bu adam çıkardığı isyan nedeniyle musul ve kerkükün ingilterenin olmasını sağlamıştır

sen şimdi çok biliyorsun ama ben sana yinede söyleyeyim yapılan anlaşmalar gereği nerde hangi nufus çoksa orası o ülkeye ait olacaktı

çıkan isyan sonrası ordu isyanı bastırmak için musuldan ve kerekükten gelince ingiliz oldusu girdi

bu ayaklanmada Kurtuluş savaşımızda bize çooook büyük destekler veren ve sizin gibi düşünenlerin kardeşi olan kürtler ayaklanmıştır

evet kürtler toprak istememiştir din elden gidiyo die ayaklanmıştır çünkü toprak isteyemezler çünkü onlar bizden farklı

sefil ikincil insanlar biz tarihler boyu özgür yaşadık avrupayı asyayo karşımızda titrettik kürtlerde efendilerine biat ettiler

bu yünden biz onlardan farklıyız bu yüzden bizim kanımız ulu önderdinde dediği gibi asil bu yüzdende Atatürk söylemesi gereken

yerde millet sözcüğünü kullanmış bu yüzden Atamız kendisini anadolu selçuklularından saymıştır

istesede istemesede herkesin milliyetçi damarı vardır ama bu bizim gibi safkan Türklerde (soyağacımı araştırdım) biraz fazla sanırım

ırkçımıyım ırkçıyım milliyetçimiyim milliyetçiyim islamcı dincimiyim alayına karşıyım kürtlere karşııyım hiç biriyle kardeş deil akraba deilim

ellerine biraz fırsat geçince neler yapacakları aşikar ortada ve bunların hepsi aynı içlerinde yaşadım yakinen tanıdıklarım var

ve o bölgede iş yapan akrabalarım sayesindede çok bilgi edindim..

saygılar..

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

yascakucuk bunu yazdı:

rumuzumdan yaşımın üçük olduğunu düşünmen gerçekten hayretler içinde bıraktı ve zekanada beni hayran etti..

şeyh sait isyanına gelince saidi nursi kimilerine göre saidi kürdi aksini idda edenler var ikisinin aynı insanlar olmadığını savunanlar var ama bu iki ismin aynı insana ait olduğu bilinmektedir ve dinci bilinen kesim tarafından bastırılmaktadır

bu isyanın baş kahramanı olan bu adam çıkardığı isyan nedeniyle musul ve kerkükün ingilterenin olmasını sağlamıştır

sen şimdi çok biliyorsun ama ben sana yinede söyleyeyim yapılan anlaşmalar gereği nerde hangi nufus çoksa orası o ülkeye ait olacaktı

çıkan isyan sonrası ordu isyanı bastırmak için musuldan ve kerekükten gelince ingiliz oldusu girdi

bu ayaklanmada Kurtuluş savaşımızda bize çooook büyük destekler veren ve sizin gibi düşünenlerin kardeşi olan kürtler ayaklanmıştır

evet kürtler toprak istememiştir din elden gidiyo die ayaklanmıştır çünkü toprak isteyemezler çünkü onlar bizden farklı

sefil ikincil insanlar biz tarihler boyu özgür yaşadık avrupayı asyayo karşımızda titrettik kürtlerde efendilerine biat ettiler

bu yünden biz onlardan farklıyız bu yüzden bizim kanımız ulu önderdinde dediği gibi asil bu yüzdende Atatürk söylemesi gereken

yerde millet sözcüğünü kullanmış bu yüzden Atamız kendisini anadolu selçuklularından saymıştır

istesede istemesede herkesin milliyetçi damarı vardır ama bu bizim gibi safkan Türklerde (soyağacımı araştırdım) biraz fazla sanırım

ırkçımıyım ırkçıyım milliyetçimiyim milliyetçiyim islamcı dincimiyim alayına karşıyım kürtlere karşııyım hiç biriyle kardeş deil akraba deilim

ellerine biraz fırsat geçince neler yapacakları aşikar ortada ve bunların hepsi aynı içlerinde yaşadım yakinen tanıdıklarım var

saygılar..

----------------------------------------

Sadece Gülüyorm sana Biraz Kitap Oku Araştır Ufkun Genişlesin . Ondan Bundan Duydugun Asılsız Şeyleri Gelip Burda Yazma Sadece Rica.. Kitap Okuman Kendi Düşüncelerinin Oluşmasında Yardımcı olur sana

De Get Yalan Dünya...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

içimdeki fırtına
    kör kurşunla diner mi
    kavgalar kansız biter mi
    bir mavzer çığlığında
    seni aramak varya
    bu hep böyle böyle gider mi

şu kahpe dünya seni
    bana düşman eder mi
    dosluklar birden biter mi
    bir kardeş selamında
    seni aramak varya
    bu hep böyle böyle gider mi

vallahi barışı özledik

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AciyaGulmek bunu yazdı:

yascakucuk bunu yazdı:

saygılar..

----------------------------------------

Sadece Gülüyorm sana Biraz Kitap Oku Araştır Ufkun Genişlesin . Ondan Bundan Duydugun Asılsız Şeyleri Gelip Burda Yazma Sadece Rica.. Kitap Okuman Kendi Düşüncelerinin Oluşmasında Yardımcı olur sana

tamam saol..

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokYeleliBozkurt
    GokYeleliBozkurt's avatar
    Erkek

sallanmamış destekli ve tamamen gerçekçi  bir yazı. üzerine eklenecek birşey yok gayet açık ve net.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpus
    scorpus's avatar
    Erkek

ha bunu yazan adam ve destekleyenler ha dağdaki terörist.ikisininde farkı yok biri kürtlüğü kullanarak türklere saldırıyor.diğeri ise tam tersini yapıyor.aynı bok hepsi.7 aydıt d.bakırdayım biriside çıkıp batılı olduğum için ne zorluk çıkardı ne de tehdit etti.medyaya bakınca burda savaş var zannedersiniz

Toplam Hit: 4362 Toplam Mesaj: 29