folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Kurumsal İçin Hangi Antivirüs?

Kurumsal İçin Hangi Antivirüs?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Trend Micro Worry Free Businessnun 30 günlük denemesini kurdular. İlk izlenim fena değil Client kurulumları basit. Web kontrol panelinden de hangi bilgisayarlar aktif hangileri değil, hangisinde virüs bulmuş, hangisi yasaklı siteye girmek istemiş, vs.. detaylar var. Tabi kasperin yönetim konsolu nasıl? Daha mı kullanışlı bilemiyoum.

Trend Micro bilgisayarın birinde Team Viewer ı engellemiş uzaktan bağlantıya izin vermedi, programı kapatıp o şekilde girilebildi.

Bakalım deniyoruz...

Edit: Nasıl çözeriz bu engelleme işini?

Son düşünceni merak ediyorum. Seçtiğini haber verirsen sevinirim.

Büyük ihtimalle istemcilere kuralları kontrol panelinden yapılıyordur. Policy ayarlarına bakmanı tavsiye ederim. Bu arada kullanıcı nasıl kapattı antivirüsü:)

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Trend Micro Worry Free Businessnun 30 günlük denemesini kurdular. İlk izlenim fena değil Client kurulumları basit. Web kontrol panelinden de hangi bilgisayarlar aktif hangileri değil, hangisinde virüs bulmuş, hangisi yasaklı siteye girmek istemiş, vs.. detaylar var. Tabi kasperin yönetim konsolu nasıl? Daha mı kullanışlı bilemiyoum.

Trend Micro bilgisayarın birinde Team Viewer ı engellemiş uzaktan bağlantıya izin vermedi, programı kapatıp o şekilde girilebildi.

Bakalım deniyoruz...

Edit: Nasıl çözeriz bu engelleme işini?

Son düşünceni merak ediyorum. Seçtiğini haber verirsen sevinirim.

Büyük ihtimalle istemcilere kuralları kontrol panelinden yapılıyordur. Policy ayarlarına bakmanı tavsiye ederim. Bu arada kullanıcı nasıl kapattı antivirüsü:)

Hocam kurduk pc lere 15 tane filan deniyoruz. İlk izlenimlerim fena değil gibi. Yönetim panel olayı iyiymiş fakat sadece Trend Micro yu gördüm kaspersky in filan yönetim panelini kıllanan müritler secreenshot ve bilgi paylaşırsa seviniriz cümleten :)

Kullanıcı kapatamadı ben gittim şifre girerek kapattım :S

Not late for nothing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı
    Kullanıcı kapatamadı ben gittim şifre girerek kapattım :S

Olması gereken de bu:)

Bir ara symantec ile uğraşıyordum. Yönetim paneli Java olduğundan dolayı bir sürü problem vardı. Örneğin sistemin lokali En-Us olmadığında panele giriş yapılamıyordu, istemcilerin ayarlarını yönetici şifresiyle değiştiremiyorduk, illa panele bağlanmak ve yeni kural oluşturmak gerekiyordu vs. Tabi symantec belki 5000-6000 istemcide çalışıyordu, bizim sorumlu olduğumuz 350 istemciydi. Yani ana panelde başka ne özellikler var, bilemiyorum.

YeniHarman tarafından 04/Ara/15 12:39 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forum/ammyy-indirmeyin-kullanmayin-beyler-213701

Burda direk aklıma sen geldin. Dikkat edersen konuda virustotal sonuçları verilmiş. Trendmicro ve kaspersky i karşılaştır bence

aksata tarafından 06/Ara/15 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    aksata bunu yazdı

Burda direk aklıma sen geldin. Dikkat edersen konuda virustotal sonuçları verilmiş. Trendmicro ve kaspersky i karşılaştır bence

Trend Micro yakalayamamış mı?

Yoksa ben mi yanlış anlıyorum???

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Kurumsal yapı içerisinde kullanılacaksa dikkat edilecek bir kaç husus var. Client pcler düşük veya orta özellikte ise problem yaşatabiliyor bazı ürünler.

Norton: Client tarafında kasıyor. ( Clientlar kaliteli ise sunucu tarafında diğer çeşitli yazılımlara ve donanımlara entegre olabilme özelliği muhteşem )
    Kaspersky: Client tarafında kasıyor. ( Internet kullanımını ve clienti belli bir ölçüde yavaşlatıyor. Koruma konusunda biraz agrasif )
    Trend Micro: Sağlıklı koruma sağlamıyor. ( Clientları yormuyor genelde fakat iyi bir koruma sağladığını görmedim )

Eset yada Avira kullanmanı tavsiye ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Bu post modlar tarafından silenebilir .

Martech tarafından 07/Ara/15 00:56 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı
    aksata bunu yazdı

Evet yakalayamadı. Kaspersky önerimdir ama pcler çok kasar diyorsan McAfee yi öneririm çalıştığım şirketlerin hepsi bu antiyi kullanıyor. Ama şunu da söyleyeyim kaspersky son kullandığımda en küçük bir kasma olmamıştı 

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JOE bunu yazdı
    aksata bunu yazdı

kaspersky' den şaşma hocam

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Bizde trend micro kullaniliyor ama bilgisayari acmak disinda nerdeyse her sey yasak zaten. Antivirusun guzelliginden mi yoksa kipirdayamamaktan mi bilemiyorum.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 22523 Toplam Mesaj: 58
security kurumsal antivirüs security antivirüs