Kurumsal OCR Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

Müridler benim gibi mühendis olan bir tanıdığım yurtdışına OCR geliştiriyor. Yurt içinde de küçük, orta ve büyük ölçekte bu çözümlerden sunmak istiyor. Ben muhasebe işleri yapan, kağıtkürek işleri yapan şirketler düşünüyorum ama biraz daha esnek olarak şirkete göre çözüm üretmek istiyor. Şimdi demo yapıp gönderirim diyor ama  elimde done yok yani kim nerede nasıl iş yapar neye ihtiyacı olur. Şirketlerde ya da kurumda çalışıp ocr kullanan ya da şöyle ihtiyaç var biz şöyle çözüyoruz ya da şu olsa su gibi akar dediğiniz şeyler varsa alabilir miyim.

Hayırlısı...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Abby Flexy Capture yi biliyormusun OCR değil de daha çok ISR gerçi oradaki teknoloji, Mağaza vs gibi yerlerdeki formları okuyup arsivliyip el yazısını tanıma olayı var. cok kullandım ve totalde 1.2 milyon euro luk alim yaptirdim abby'den hala her yilbaşında bana ajanda yollar.

Fiş fatura gibi şeyleri otomatik okuyup Logo Micro gibi progrmlara işleyecek bir uygulamanın ocr'da tutacağını düşünüyorum. Yada endüstriyel printerlar (inkjet,laserjet gibi) yazdığını doğrulama noktasında iş yapar. bu noktada calisan uygulamalar zaten mevcut ama hızda sorun yaşıyordu. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Abby Flexy Capture yi biliyormusun OCR değil de daha çok ISR gerçi oradaki teknoloji, Mağaza vs gibi yerlerdeki formları okuyup arsivliyip el yazısını tanıma olayı var. cok kullandım ve totalde 1.2 milyon euro luk alim yaptirdim abby'den hala her yilbaşında bana ajanda yollar.

Fiş fatura gibi şeyleri otomatik okuyup Logo Micro gibi progrmlara işleyecek bir uygulamanın ocr'da tutacağını düşünüyorum. Yada endüstriyel printerlar (inkjet,laserjet gibi) yazdığını doğrulama noktasında iş yapar. bu noktada calisan uygulamalar zaten mevcut ama hızda sorun yaşıyordu. 

Teşekkür ederim hocam ama ISR olayını çözemedim.

3Dxsolid tarafından 13/May/17 06:31 tarihinde düzenlenmiştir

Hayırlısı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

faturaları otomatik okuyup işleyen birşey varmı ? e faturada kullanan firmalarda otomatik geliyor programlar çekip işliyor ama fatura okuyanı ilkkez duydum varsa ilk talip ben olurum

bahsedilen programlar exelden fatura işleme kabiliyetine sahipler

ama belegeleri görsel arşiv için bi  defter geliştirilebilir firmalar için örnek çekleri tapu vs ıvır zıvırı dosyadan değilde tak diye defter den bulabilmek güzel olur

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

faturaları otomatik okuyup işleyen birşey varmı ? e faturada kullanan firmalarda otomatik geliyor programlar çekip işliyor ama fatura okuyanı ilkkez duydum varsa ilk talip ben olurum

bahsedilen programlar exelden fatura işleme kabiliyetine sahipler

ama belegeleri görsel arşiv için bi  defter geliştirilebilir firmalar için örnek çekleri tapu vs ıvır zıvırı dosyadan değilde tak diye defter den bulabilmek güzel olur

"bahsedilen programlar exelden fatura işleme kabiliyetine sahipler

ama belegeleri görsel arşiv için bi  defter geliştirilebilir firmalar için örnek çekleri tapu vs ıvır zıvırı dosyadan değilde tak diye defter den bulabilmek güzel olur"

aynen hocam arkadaş ben bunu yaptım diyor. belli bir lokasyonsa sadece girdinin ne olduğunu tanımlasın yeter diyor. Ör: çek, fatura, felanca departman vb gibi..  Konu netleşince arkadaşa demo hazırlatacam. İstrsen görüştürebilirim.

Hayırlısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

up

Hayırlısı...
Toplam Hit: 1094 Toplam Mesaj: 6
kağıt işleri kurumsal ocr