Kuş Nasıl Evcilleştirilir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek
    hoja bak simdi napacan bilionmu kus bitaneyse cok daa kolay olur senin işin bide yawruymus ajaip kolay olur evcilleştirmesi
    simdi sen onu her gun kafesınden zorla cıkaracan fazla incitmeden zaten disarı cıkmak istemezler sen zorle elinle yakalıyacaksın disarı cıkacaksın serbest birakacan disarda bunu hergun yap ilk baslarda salak salak ucar saga sola carpar yuwasına gitmeye calısır ama sora sen disari cıkarttıktan sora sen buna yiyecek falan wermeye basla ilk basta kendi yemlerınden wermeye basla elinden almazlar ilk basta sen onu yakınına koy onu rahat birak o cekıne cekıne yer biraz zaman gectikten sora sen dısari cikarttıktan sora sen bu haywana marul falan wer marulu ajaip sewiolar yine yere bırak marulu o gelsın yesın daa sora sen eline al marulu uzatacan bolen en sonunda yawas yawas gelcek eline ondan sora sen 3 gun disari cikarma içinde delirecek duruma gelecek sen yanından gecerken beni disarı cıkar die dotunu yırtacak
    ama bak daa cok kucukse sen hiç ugrasma buyusun bi iice tuylensin ondan sora dısarı cıkartmaya basla bide saredecen oyle hemen olacak iş diil sabir işi

çocuktum,büyüdüm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mcking
    mcking's avatar
    Erkek
    Bak ben bu konuda uzmanım. Benimde bir kuşum var emektar, pezo dışarı falan çıkmayı hiç sevmez. Çıktımı da hep evdekilerin üstüne konar kafamıza falan çıakr üstümzde gezer

Nasıl yaparsın bunu?

-Aldığın kuş yavru olsun
    -Kuş a güven ver, eline almaya çalışma. Korkutma
    -Ve en önemli şart, kuşa ilk günler, yavruysa ilk 20 gün falan hep elden besle yem koyma eline yem koy sonra kafesin içine koy.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek
    ladybeyin dediğini biraz tersten yap mckingin dediği gibi ilk 20 gün felan çıkarma kafese mekana alışsın. Sora elden biraz besle senin eline alışsın ondan sonra dışarı çıkar çünkü eline alışmazsa dışarı çıkınca yakalaması zor oluyo bide ilk uçma deneyimleri olduğu için kendine zarar verebilir.Sora konuşturmak için karanlıkta yanında konuş yada kafesin üstünü ört ışık almasın öyle ne dedirtmek istiyosan de.Ben eşşoğlueşşek dedirtmiştimde.Şimdi erkekler bi müddet sonra azabiliyo yalnız onu sölim.Sorada hasta olup ölüyolar.Ben şimdi çift aldım evcilleştimek gibi niyetimde yok kaç ay geçti kasmıyorum gene iyi işte evcilleştirince elinde öldürebilme gibi bi şey olabiliyo o yüzden ben vahşi bıraktım alışır senin kuşta sana 1 2 aya
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mcking
    mcking's avatar
    Erkek
    Evet karanlıkta da konuşturabilisin ama ben uğraşmadım onun için sıkıcı oluyo a.q ağzım yoruluyor cici kuş diye diye. Bide kolay kelimeler söylettir. -cik,-cık falan olsun. Ve önce odaya alıştır zırtpırt yernii değiştirme size alışana kadar bi odada kalsın. Sonra gör ne cin gibi kuş olur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek
    bak öncelikle yapacan şey kuşu ac bırakacan
    yani kuşu aclıkla terbiye edecen ondan sonra
    bi teyibe kuş sesi kasedi koyacan onu dinletecen
    bak görecen COK ZEKİ Bİ KUŞ olacak ondan sonra yemini verde kuş ölmesin DİMİ

Bu niymiş la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    olm sen o kuşu aldın ama o kuş kaçacak ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    benim 3 tane muhabbet kuşum oldu. Bu kuşlardan 2si yeşil ve erkekti. Birisi mavi ve dişiydi. Mavi olan yeşilleri öldürdü. Tugrulbaba olanda maviyi öldürdü. Kafes terasta küflenmekte.

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuckara
    Fuckara's avatar
    Erkek
    çok acımasıszıznız:D:D:D aaga sen beni dinle kuşu aynen 20 gün beklet sonra ewin içinde kafanda filan dolaştır yemini elinle wer bak nasıl alışıo

Tedariksiz hacete çıkan domala domala daş Ararmış...
Toplam Hit: 7044 Toplam Mesaj: 19