folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder KYK Kredi Borc Erteleme

KYK Kredi Borc Erteleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar,

Lisans okurken katki ve ögrenim kredisi almistim, ekim'de ödemelerim basliyor, ancak yurtdisinda yasadigim icin ve aktif bir TL hesabim olmadigi icin ödeme noktasini düsünüyorum. E-devletten girip baktigimda, issizlik sebebiyle erteleme olayi aktif görünüyor. Cünkü yurtdisinda calissam da türkiye'de bir sigortam olmadigi icin erteleyebilirim. Ancak ben dövizli askerlige basvuracagim,onun da sartlarindan biri yurtdisinda calisiyor olmak. Genclik bakanligini arayip sordum demin, adam dedi ki biz borcunu erteleyebiliriz sorun görünmüyor, yurticini kontrol edebiliyoruz sadece ama dövizli askerlik dolayisiyla birileri bir sekilde birlestirir mi bilmem ama suanki duruma göre erteleme yapabiliriz, karar sizin dedi.

Hani ben issizlikten dolayi erteletsem, sonra dolandirici damgasi yemeyeyim? E-devlet sgk kaydina bakiyor sadece ve benim de kaydim yok.

Pesin ödemelerde indirim olayi varmis ama ben daha once ertelettigim icin bu indirimden yararlanamiyorum. O yüzden simdi pesin ödemek (yaklasik 20 bin tl) mantikli gelmiyor. Aylik ödersem de TL hesabima ay ay göndermek onlari takip etmek baska bir is. Ayrica her para gönderiminde para kesiliyor. Henüz ailemle konusmadim ama ne yapayim belki bir fikri olan vardir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam iki kurumda birbirinden habersiz. Daha öğrencliği devam eden adamla tecil tarihini senkron tutamıyorlar. SGK ile Askeriyeyi birleştirilene kadar çok yıl gerekir. Ben erteletir geçerdim. Bu sıradada para biriktirir. Dovizli askerlik öncesi sakata gelme durumuma karşı kapatırdım hesabımı.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cevap icin sagol hocam, dövizli askerlik hakkim kasimin ortasinda doluyor insallah. Kredi borcu yatirma da ekimde basliyor. Bu aralar durumlar da hassas, pek risk almak da istemiyorum. Ancak bu adamlarin kontrol mekanizmalari yanlis. Yani SGK ya sadece bakiyorsan o zaman benim sgk kaydim yoksa sorumlu olmamam lazim ama iste onun garantisini adam veremiyor bana.  Durduk yere dolandiriliktan dava falan acilmasin bir de.. Zaten elcilik askerligi tecil ettiremedigi icin kacak duruma düstüm, bir de kim bilir ne kadar ceza ödeyecegim. Yani hakli da olsan bir sekilde seni magdur yapabiliyorlar..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

İşsizlik dolayısıyla ertelenen kyk borcu askerlik sebebiyle de ertelenebiliyor hocam

kurum çok da irdelemiyor belgeyi bir dilekçe yazarak postala yeter

Hatta hiç uğraşma direk işsizlik sebebi ile kyk borcunu ertelemek istediğini bildiren bir dilekçeyi gönder kabul edilip ertelenecektir . Ee sana da postalayacaklar kararı yani kozlar eline geçecek:)

şimdiden kolay gelsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu issizlikten dolayi bir sorun cikmaz ama yine de garantiye almak istiyorum. Kurumlar arasi haberlesme olmasa da olur da basima bela falan gelir, dövizli askerligi yakarim falan (bu devlete güvenim yok). Evdekilerle konustum, onlar aylik ödeyecekler. Ben geldigimde pesin hepsini ödeyip kapatirim.. Yoksa 4-5 yil kim ugrasacak.. Pesin ödeme indirimi olsaydi iyi olurdu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Hocalar hazır konu varken bende sorayim simdi ekimde odemem baslicak diyelim 6 ay ödedim sonra odeyemecek durumda oldum o zaman dondurma,erteleme gibi bir sansimiz oluyormu

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Hocalar hazır konu varken bende sorayim simdi ekimde odemem baslicak diyelim 6 ay ödedim sonra odeyemecek durumda oldum o zaman dondurma,erteleme gibi bir sansimiz oluyormu

Eğer borcunu geciktirmeden ödediysen oluyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ben de ertelemek istiyordum hatta bir ara yapılandırmak için şans verdiler girdim baktım yapılandırayım diye borç görünmüyordu. Falan filan zaman geçti. Ödemezsen birşey olmuyor seneye yapılandırma olayı gelecek yine ozaman yapılandırabilirsin. Erteleme yok diye biliyorum ya da ertelemeden kasıt yapılandırma dır ki o da faiz bir miktar biniyo galiba. Ben bu konuda bimere de yazdım silinmesini talep ettim borcumun :) Öyle bir uygulamamız yok denildi. Suriyelilere para akıtıyorlar adamlar beğenmiyor çöpe basıyorlar yardımları biz de yırtınıyoruz ki devletimize katkımız olsun hayırlı bir birey olalım diye ama devlet affetmiyor yapıştırıp geçiyor.  Sorumluluk kısmına gelecek olursak daha önceden gördüğüm kişilerdeki durumdan yola çıkarsak ödeme yapmazsın kimse niye diye sormaz üstüne faizi bindirip geçerler. Bir dahaki dönemde yapılandırırsın yasal olarak sıkıntı yaşamazsın. Benim gözlemlemem bunlar hiç bir kurumdan bilgi almış değilim ancak %90 emin olduğuum bilgilerdir. Tabi sen yurt dışında olduğundan durumlar değişken olabilir araştırıp sağlama almakta fayda var. Ha devlet kurumundakiler çok mu bilgili? vallahi değiller. Orda akşama kadar tek işi evraklara numara vermek olan adamın sana mevzuatı açıklayabileceğini sanmıyorum...

next next next install
Toplam Hit: 1546 Toplam Mesaj: 8
kredi kyk